Krátké české pohádky před spaním pro děti

Aligátorova ovoce (The Alligator’s Fruit)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá, ale statečná veverka jménem Škvrnka. Žila v lese plném zázraků, kouzel a tajemných bytostí. Jednoho dne se vydala na dlouhou cestu za horami a lesy. Škvrnku zajímala slíbená země posetá zlatým ovocem. Na své cestě potkala mnoho nebezpečí a přemožení, ale na konci cesty byla odměněna nejvzácnějším ovocem, které kdy viděla. Jednalo se o ovoce zvané Aligátorova ovoce.
H2: Pohádka o Aligátorově ovoci

H3: Aligátorův problém

Byla jednou jedna malebná řeka, která se vine přes krásnou krajinu plnou zeleně a květin. V této řece žije mnoho zvířat, ale jedno z nich bylo jiné než ostatní. Byl to Aligátor, který měl velmi zvláštní problém. Byl hladový, ale nebyl schopen sníst všechno ovoce, které rostlo v okolí.

H3: Tajemné ovoce

Jednoho dne Aligátorovi dorazila zpráva o tajemném ovoci. Rozhodl se, že musí najít toto ovoce za každou cenu, aby konečně dokázal překonat svůj problém s jídlem. Rozjel tedy svého starého kánoe a vydal se dolů po řece.

H3: Dlouhá cesta

Cesta byla dlouhá a namáhavá, ale Aligátor nevzdával. Plul po řece a hledal cestu, jak najít toto tajemné ovoce. Po několika dnech plavby dorazil k mohutnému vodopádu. Byl ohromen jeho krásou a sílou. Všiml si malého ostrůvku uprostřed vodopádu a rozhodl se, že by mohl najít na tomto ostrůvku to tajemné ovoce.

H3: Nebezpečná mise

Aligátor se tedy vydal k ostrůvku, ale cesta nebyla snadná. Musel se prát s vírou, silným proudem a nebezpečnými vodními překážkami. Nakonec se mu ale podařilo dorazit k malému ostrůvku. Byl zcela vyčerpán a hlad. Začal pátrat po tajemném ovoci, ale nenašel nic. Zdálo se, že tento dlouhý a nebezpečný výlet byl marný.

H3: Moudrý krok

Ale Aligátor byl chytrý až geniální. Uvědomil si, že tajemným ovocem je vlastně voda. Protože vodu nutně potřeboval, aby mohl přežít, odplul zpět po řece s novou nadějí a vědomostmi.

H2: The End

A tak si Aligátor uvědomil, že voda je klenotem všech zvířat, a že je nutné chránit řeky a zdroje vody. Od té doby se stal ochráncem všeho, co se k vodě váže a další zvířata se mohou od něj hodně naučit. Aligátorovi se podařilo vyřešit svůj problém a naučil se, že někdy je možné překonat nástrahy až když najdeme novou a geniální příležitost. Tak byla vytvořena jedna z nejlepších a nejzajímavějších pohádek vůbec, jedna z úžasných příběhu, který se stane inspirací pro všechno zvířata po celém světě.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Aligátorově ovoci je příběh o tom, jak se Aligátor snažil překonat svůj problém s jídlem. Rozhodl se najít tajemné ovocie, které by mu pomohlo přežít. Po několika dnech plavby dorazil k mohutnému vodopádu a na malém ostrůvku tam sháněl to ovocie, ale nenašel nic. Nakonec si uvědomil, že to tajemné ovoci vlastně byla voda, bez které by přežít nemohl. A tak se stal ochráncem všeho, co se k vodě váže.

Tato pohádka nás učí, že někdy musíme hledat neobvyklé řešení, abychom vyřešili náš problém, a že někdy musíme hledat věci v místech, kde bychom je nečekali. Dále nás učí, jak je důležité chránit řeky a zdroje vody a že voda je klenotem všech zvířat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka