Krátké české pohádky před spaním pro děti

Admetus a Alcestis: Mír s přírodními silami

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou krásná princezna jménem Alcestis a statečný princ Admetus. Jejich příběh byl plný lásky, drsných zkoušek a nadpřirozených sil. Admetus byl však těžce zkoušen osudem a musel se spolehnout na moc přírody, aby mohl zachránit svou milovanou. Bylo to dobrodružství plné magie a zázraků, které si získalo srdce všech, kteří o něm slyšeli. To je příběh Míru s přírodními silami a odvěké lásky Admetuse a Alcestis.

Admetus a Alcestis: Mír s přírodními silami

V oblasti u starověkého Řecka, kde se divoká příroda mísila s civilizací a kde bohové ještě podnikali zásahy do životů lidí, žili Admetus a Alcestis. Byli to manželé, kteří si navzájem velmi záleželi, ale zároveň se museli vypořádávat s problémy, které na ně klade síla přírody.

Admetus a jeho zoufalství

Již od mládí Admetus trpěl těhotenstvím své matky. Matka mu vysvětlila, že to je následek toho, že si ji jednou omylem vzal Apollón, který poté změnil její pohlaví, aby tak utajil svůj prohřešek. Proto se Admetus narodil jako muž ve tvaru ženy.

Toho si byl vědom celý život a jeho vnitřní boj měl dopad na celé jeho okolí. Aby se vyrovnal se svou bolestí, rozhodl se odejít do přírody a tam najít klid a smysl svého života.

Setkání s bohyní

Jednoho dne se Admetus setkal s bohyní přírody, Artemidou, která mu přišla říct, že s ním chtějí přírodní síly domluvit mír. Admetus byl zmatený, ale souhlasil, že se pokusí vyjít vstříc.

Alcestis a její zdravotní problémy

Alcestis byla celý život bojovnicí, ale v poslední době se jí začaly dělat problémy s plicemi. Léčba se nezdařila a její stav se zhoršoval. Admetus byl zoufalý, proto se rozhodl obrátit na Apollóna, aby mu pomohl zachránit jeho ženu.

Výměna života

Apollón se souhlasil pomoci, ale výměnou musel někdo jiný umřít za Alcestis. Admetus byl ochoten na to kývnout, ovšem nikdo z jeho blízkých přátel nedokázal převzít jeho místo. Nakonec se dobrovolně přihlásil Herakles, nabídl se k pohřbu a jako jediný dokázal utéct z podsvětí, kde byla Alcestis uvězněna.

Obnovení rovnováhy

Po několika týdnech se Admetus setkal zase s Artemidou, která mu přišla hlásit, že natrvalo obnovila mír mezi ním a přírodou, a že Alcestis se také uzdravila. Admetus se cítil osvobozený od svých obav a jeho vnitřní klid se vrátil. Alcestis byla ráda, že může být opět s ním, a poděkovali bohům za to, že zasáhli a pomohli vyřešit jejich problémy.

Učení Admetuse a Alcestis

Tímto příběhem se může naučit každý, jak důležité je nejen pečovat a starat se o své blízké, ale také ctít přírodu a její sílu. Pokud chceme být v rovnováze se světem, musíme se učit být s ním v souladu a spolupracovat s jeho silami, neboť jen tak jsme schopni žít v klidu a harmonii.

Význam pro dnešní dobu

Dnešní doba nás nutí k pozornosti přírodě a práci s ní v harmonii. Pokud toužíme po míru a pohodě ve svém životě, nemůžeme zanedbávat tu nejdůležitější věc – přírodu. Proto bychom měli začít vnímat síly, které na nás působí, a snažit se s nimi být v rovnováze. Pokud to bude potřeba, můžeme vždy požádat o pomoc i bohy, kteří nepochybně existují, a kteří nás mohou před negativními silami chránit.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka Admetus a Alcestis má naučit, jak důležité je pečovat o své blízké a ctít přírodu. Admetus trpěl celý život kvůli těhotenství své matky, což mělo i dopad na jeho okolí. Poté, co se setkal s bohyní přírody Artemidou, se snažil s ní vyjít vstříc a najít klid a smysl svého života. Jeho manželka Alcestis měla zdravotní problémy, a aby ji zachránil, musel někdo jiný umřít za ni. Naštěstí se našel dobrovolník Herakles, a Alcestis se uzdravila. Celý příběh vyzdvihuje harmonii mezi člověkem a přírodou, a že bez tohoto souladu není možné žít v klidu a harmonii. V dnešní době je tedy důležité ctít a pracovat s přírodou v harmonii, a pokud je to potřeba, požádat o pomoc nebeské bytosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka