Krátké české pohádky před spaním pro děti

1) Zlatníkovo štěstí a kouzelná postel

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

V této pohádce se dozvíte o úžasném dobrodružství chudého Zlatníka, který objevil kouzelnou postel. Na první pohled se zdála být jen obyčejným kusem nábytku, ale Zlatník brzy zjistil, že každá noc mu přináší nové překvapení. Jak se postel projevila a co se stalo s naším hrdinou? To všechno se dozvíte v této kouzelné pohádce Zlatníkovo štěstí a kouzelná postel.

Zlatníkovo štěstí a kouzelná postel

Bylo jednou jeden zlatník, který žil v malé vesničce u lesa. Jeho jméno bylo Jan, a byl to zručný zlatník, který uměl vytvářet krásnou a hodnotnou šperkovou bižuterii. Časem se stal zlatníkem pro velké krále a královny, a jeho jméno se stalo známým po celém světě.

Kouzelná postel

Jednoho dne, když se Jan vracel z práce do svého domu, potkal na cestě stařenku. Byla to stařenka s bílými vlasy a kouzelným kloboukem na hlavě. Stařenka se na Jana usmála a řekla mu: „Mám pro tebe dar, můj drahý. Toto je kouzelná postel, která ti přinese štěstí a blahobyt.“ V ruce držela starou, špinavou postel, kterou dala Janovi. Poté stařenka zmizela stejně rychle, jako se objevila.

Jan se vrátil domů a přemýšlel, co s touto postelí udělat. Byla to stará postel, ale přestože byla špinavá a ošuntělá, bylo něco na její podivné vůni, která ho přitahovala. Rozhodl se ji nechat vysát, umýt a dát do pořádku. Když si potom lehl, měl pocit, že se něco stane. Okamžitě usnul a v jeho snech viděl víly a kouzelné bytosti, které mu posílaly zprávy o zlatě a pokladech, které se skrývají v tajemných místech.

Zlatníkovo štěstí

Jan se probudil ráno s novou energií ve svém srdci. Uvědomil si, že to, co viděl ve snech, může být skutečné. Následující noci viděl stejné sny opakující se, až jednoho dne rozhodl, že musí vyrazit na cestu za pokladem. Cítil, že když se mu podaří najít poklad, bude mu štěstí doprovázet po celý život.

Jan se vypravil do neznámých končin a hledal poklady, které mu víly ukázaly. Během cesty potkal mnoho překážek a nebezpečí, ale s kouzelnou postelí u sebe se cítil silný a chráněný. Nakonec po mnoha dnech putování přišel k rokli, kde našel poklad, o kterém se mu ve snech zdálo. Ochrnul z úžasu, když spatřil celou hromadu zlata, drahokamů a vzácných kovů.

Jan si uvědomil, že byl celou dobu na správné cestě. S kouzelnou postelí získal nejen poklad, ale také štěstí a pocit uspokojení, že našel to, po čem toužil. Po návratu domů zjistil, že k jeho posteli se stalo kouzelné a že mu přinesla celoživotní štěstí.

Závěr

Takto zlatník Jan našel své štěstí díky kouzelné posteli, která mu ukázala cestu k pokladu a z něho učinila bohatého a šťastného muže. Věřil, že když máme víru v naše sny, a v naše cíle, vždycky můžeme dosáhnout toho, po čem toužíme.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Zlatníkovo štěstí a kouzelná postel“ nám ukazuje, že víra v naše sny a cíle nás může dovést k úspěchu a štěstí. Zlatník Jan získal kouzelnou postel, která mu v jeho snech ukázala cestu k pokladu. I když to byla stará a ošuntělá postel, díky své víře, že mu přinese štěstí a blahobyt, se Jan rozhodl ji nechat vysát, umýt a dát do pořádku. Postel se mu stala kouzelnou a přinesla mu nejen hromadu zlata, drahokamů a vzácných kovů, ale také celoživotní štěstí.

Tato pohádka nás učí, že i v nejtěžších situacích, když čelíme mnoha překážkám a nebezpečím, bychom neměli ztrácet víru a odvahu. Víra v naše sny nás může dovést kamkoliv, stačí jen v nich pevně věřit a nevzdávat se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka