Krátké české pohádky před spaním pro děti

1) Dobrodružství nejstaršího syna Šakala

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byl jednou jeden muž jménem Šakal, který měl tři syny. Nejstarší z nich se jmenoval také Šakal a byl velmi horlivý a chtěl vždycky poznat více než ostatní. Jednoho dne se rozhodl vstoupit do světa nebezpečných dobrodružství a začít svou vlastní cestu. Tuto cestu si zvolil plnou nečekaných zvratů, ale také krásných odměn. Dobrodružství nejstaršího syna Šakala je příběhem o odvaze, bojovnosti a odhodlání, který nás zavede do fantastického světa, kde se splní sny a lze nalézt vysněnou sílu.“

Dobrodružství nejstaršího syna Šakala

Úvod

Byl jednou jeden šakal, který měl tři syny. Nejstarší se jmenoval Rudý, druhý Modrý a nejmladší Žlutý. Každý z nich měl svou barvu srsti. Jednoho dne šakal zemřel a nechal za sebou velké bohatství. Před smrtí rozdělil svůj majetek mezi své tři syny. Nejstaršímu synovi Rudému zanechal velký prales, druhému synovi Modrému dal jezero a nejmladšímu synovi Žlutému dal malou rozlehlou louku. Po smrti otce se synové rozhodli najít si své vlastní osudy.

Rudého dobrodružství

Rudý, nejstarší syn, si myslel, že je velmi chytrý a že dobře ví, co dělá. Proto se rozhodl, že se stane králem pralesa. Ale brzy zjistil, že králem může být pouze ten, kdo má v sobě trpělivost a rozumné myšlení. Rudý se chtěl stát králem pralesa co nejdříve, takže začal stromy kácet a pokřikovat, že je to jeho prales a on tady vládne. To však mělo opačný účinek. Zvířata, která zde žila, se na Rudého zlobila a chtěla ho od pralesa odehnat. Rudý se tedy rozhodl, že prales opustí a vydá se do nebezpečného města, aby tam hledal novou příležitost.

Modrého dobrodružství

Modrý, druhý syn, si rozhodně nechtěl nechat ujít svou šanci a tak se rozhodl využít svého jezera ke svému prospěchu. Začal prodávat vodu z jezera lidem, kteří byli ochotni za ni zaplatit. Rychle si takto vydělal spoustu peněz, ale brzy zjistil, že jeho jezero vysychá a on nemá co nabídnout svým zákazníkům. Zoufalý Modrý se obrátil na staršího bratra Rudého, kterému se nedařilo v městě a doufal, že mu pomůže najít řešení.

Žlutého dobrodružství

Žlutý, nejmladší syn, si myslel, že mu otec dal malou rozlehlou louku, protože mu chtěl ukázat, že i z malého lze udělat hodně. Rozhodl se tedy postavit na louce malý dům a zčásti ji využít jako zahradu, kde bude pěstovat ovoce a zeleninu. Lidé, kteří kolem procházeli, si všimli, že Žlutý vydělává spoustu peněz prodejem svých plodin. Zároveň se ale chtěli seznámit i s jeho rodinou a užít si venkovského života. Žlutý se tak stal oblíbenou osobou ve své okolí.

Setkání synů

Když se synové setkali, porozuměli si a navzájem si pomohli. Rudý pochopil, že musí mít respekt ke svému okolí a bát se trpělivosti, Modrý si uvědomil, že musí být opatrný a měl by být vůči svému okolí ohleduplný a Žlutý pochopil, že se musí na své loze snažit a aby byla výnosná, je třeba na ní tvrdě pracovat.

Po několika letech se synové stali velmi úspěšními lidmi ve svých oblastech. Rudý si otevřel provozovnu v městě, kde prodával jídlo z pralesa a zvířecí kožešiny, Modrý udržel svoje jezero v dobrém stavu a stal se dodavatelem vody pro celý venkov a Žlutý se nakonec rozhodl svou louku rozšířit a stát se součástí města.

Závěr

Tento příběh nás učí, že nezáleží na velikosti, ale na tom, co z ní dokážeme udělat. Každý z nás může být úspěšný, pokud má odvahu a snaží se. Ale důležité je také pamatovat na ohleduplnost a trpělivost k blízkým a k okolí, které nás obklopuje. Každým dnem může být naše budoucnost lepší a zajímavější, pokud se budeme snažit a budeme mít správné hodnoty v životě.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V této pohádce se dozvídáme o třech sourozencích – nejstaršímu synovi Šakala zůstal velký prales, druhý syn měl jezero a nejmladší získal malou rozlehlou louku. Každý z nich se vydá na svou vlastní cestu a prožije různá dobrodružství. Nejstarší syn Rudý si myslel, že je nejchytřejší a přijde na to, že k vládnutí musí mít trpělivost a rozumné myšlení. Druhý syn Modrý se rozhodl využít jezera ke svému prospěchu, ale brzy zjistil, že jeho jezero vysychá a nemá co nabídnout svým zákazníkům. Nejmladší syn Žlutý se jen snažil z malého kousku půdy udělat co nejvíce a stal se oblíbenou osobou ve svém okolí. Po několika letech se synové setkali a navzájem si pomohli. Tento příběh nás učí, že nezáleží na velikosti, ale na tom, co z ní dokážeme udělat. Každý z nás může být úspěšný, pokud má odvahu a snaží se. Ale důležité je také pamatovat na ohleduplnost a trpělivost k blízkým a k okolí, které nás obklopuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka