Krátké české pohádky před spaním pro děti

Veršovaná pohádka o sněhurce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Za lesy a horami, v malebné chaloupce žil král se svou ženou a jejich dcerou Sněhurkou. Krásná a nevinná princezna si užívala svůj klidný život, dokud jednoho dne zlá macecha nevypudila Sněhurku do lesa. Tam se Sněhurka setká s nečekanými společníky a začíná její nevšední dobrodružství plné nadpřirozených bytostí a magie. Toto je příběh o Veršované pohádce o Sněhurce, kde se setkají láska, závist a odvaha.

Veršovaná pohádka o Sněhurce

Jak to všechno začalo

Dávno, dávno, byla jedna mladá princezna, jménem Sněhurka. Byla to velmi krásná dívka s bledou pletí, tmavými vlasy a růžovými rty. Její matka, královna, zemřela, když byla Sněhurka ještě malá, a její otec se znovu oženil s královnou, která byla velmi krásná, ale také velmi zlá.

Krátce poté, co se stala novou královnou, začala Sněhurka trpět. Nová královna byla žárlivá na krásu princezny a neustále se ji snažila zneužívat a ponižovat. Sněhurka musela začít pracovat jako služka v paláci a byla nucena pracovat celý den.

Sněhurčin útěk

Jednoho dne, když byla Sněhurka v lese, potkala skupinu trpaslíků. Ti jí nabídli útočiště a přijali ji mezi sebe. Společně s nimi začala žít v malé chatrči v lese a pomáhat jim s jejich pracemi.

Královna se dozvěděla, že Sněhurka prchla a najala si čarodějku, aby jí pomohla ji najít. Čarodějka Sněhurku našla, ale když se snažila princeznu zabít, trpaslíci jí pomohli a zachránili ji.

Princova návštěva

Jednoho dne přišel do lesa princ a potkal Sněhurku. Okamžitě se do ní zamiloval a nabídl jí, aby se stala jeho manželkou. Sněhurka šťastně souhlasila a společně s princem odešla do jeho hradu.

Královna se dozvěděla, že se Sněhurka znovu objevila a plánovala ji zničit. Použila kouzlo a přeměnila se na starou ženu, aby mohla snadno vstoupit do hradu. Sněhurku oklamala a nabídla jí zvláštní jablko. Když ho Sněhurka snědla, okamžitě upadla do kómatu.

Probuzení Sněhurky

Princ sněhurku nakonec našel a hledal pomoc u trpaslíků. Ti mu řekli, že je Sněhurka v kómatu a nevypadá zrovna dobře. Princ okamžitě věděl, co se musí stát, aby ji probudil, musel ji políbit.

Princ sněhurku políbil a okamžitě se probudila. Byla velmi šťastná, že vidí, že ji princ stále miluje, a společně se vrátili do hradu. Když dorazili, královna zemřela, a Sněhurka se stala novou královnou.

Happy end

Sněhurka a princ měli krásného syna a veselili se celý zbytek svého života. Trpaslíci často navštěvovali hrad a všichni žili šťastně až do konce svých dnů.

Seo Optimalizace

Veršovaná pohádka o Sněhurce je klasická česká pohádka naplněná dobrodružstvím, romantikou a zradou. Tato pohádka je oblíbená mezi dětmi i dospělými a proto je ideální pro vyprávění i čtení. Pohádka také nabízí perfektní zdroj pro SEO optimalizaci, protože obsahuje klíčová slova důležitá pro návštěvnost stránek. Pokud hledáte originalitu a chcete, aby vaše webové stránky byly vidět a vypadaly zajímavě, veršovaná pohádka o Sněhurce je jistou volbou.

Ponaučení z Veršovaná pohádka o sněhurce

Pohádka o Sněhurce nám ukazuje, že závist a zloba nevedou nikam dobrému. Královna se snažila Sněhurku zničit kvůli její kráse, což vedlo k mnoha neštěstím, až dokonce k téměř smrtelnému kousnutí jablkem. Na druhé straně, setkání s trpaslíky a lásku prince ukazují, že láska a přátelství jsou klíčem k šťastnému životu. Sněhurka byla vytrvalá a statečná a díky tomu dokázala překonat všechny překážky. Díky probuzení od prince se vyhnula smrti a nakonec se stala novou královnou, vždy s trpaslíky a svou rodinou po svém boku. Pohádka o Sněhurce nás učí, že když zachováme odvahu a věříme ve spravedlnost, můžeme překonat i ty nejtěžší situace a dosáhnout štěstí a úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka