Krátké české pohádky před spaním pro děti

Radim schwab pohádka o vánocích

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Radim schwab pohádka o vánocích

Byla jednou jedna pohádka o mladém chlapci jménem Radim Schwab, který žil v malebné vesnici v srdci Čech. V této vesnici se každý rok shromáždili lidé z celého okolí, aby slavili Vánoce. Radim byl velmi šikovným řezbářem a jeho práce byla nejkrásnější v celé vesnici. Avšak tento rok, před Vánocemi, se stala věc, která způsobila, že Radim ztratil víru ve Vánoce a zanechal práci na svých řezbách. Jak se Radim setká s vánoční magií a znovuobjeví víru v této krásné tradici? To zjistíme v této pohádce o Vánocích, plné kouzel a naděje.

Pohádka o Vánocích od Radima Schwaba

Vánoce jsou jedním z nejdůležitějších svátků pro mnoho lidí na celém světě. A v České republice jsou Vánoce obzvlášť významné. Každý rok se lidé těší na Vánoční atmosféru, vánoční strom, světla a ozdoby. A také na pohádky, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Pohádky plné kouzel a zázraků, které dokážou přivést úsměv na tvář i do očí nesouhlasu. Mezi těmito pohádkami je i „Pohádka o Vánocích“ od Radima Schwaba.

Úvod do příběhu

„Pohádka o Vánocích“ začíná v malém městečku, kde žije malá holčička Anna se svou rodinou. Anna miluje Vánoce a každý rok se těší na to, že si bude s rodiči zdobit vánoční stromek, pečení cukroví a vánoční ozdoby. Letos je však něco jinak. Anna zjistí, že rodina nemá dostatek peněz na nákup vánočních dárků. Anna je zklamaná, ale rozhodne se všechny členy své rodiny překvapit nápadem, jak si Vánoce i přes finanční obtíže užít.

Anna a vánoční překvapení

Anna si uvědomí, že dary nejsou tím nejdůležitějším, co Vánoce nabízejí. Proto se rozhodne, že jejich rodina bude trávit Vánoce jiným způsobem. Navrhne rodině, aby si připravili vánoční koledy, upekli cukroví a udělali si sváteční jídlo. Společně navštíví kouzelnou vánoční tržnici, na které si koupí pár ozdob a procházejí se pod vánočními osvětlenými stromy. A nakonec, Anna navrhne, aby i přes finanční obtíže uspořádali pro ostatní děti společnou vánoční večírek.

Kouzelné Vánoce a zázraky

Vánoční večírek se stává velkým úspěchem. Děti se baví, tancují a hrají si. A když končí večer, probouzí se vědomí, že darovat radost a pozitivní emoce okolnímu světu, je možná největším darem ze všech. Tento vánoční večírek přinesl do města nejen radost a zábavu, ale také pozitivní energii a naději.

Závěr

„Pohádka o Vánocích“ od Radima Schwaba je pohádkou plnou naděje a pozitivní energie. Vánoční pohádka, která ukazuje, že i když máme finanční obtíže, můžeme si stále užít štěstí a radost s naší rodinou a okolím. Je to krásná připomínka, že je důležité být v těchto svátcích s lidmi, které máme rádi a sdílet s nimi chvíle štěstí a radosti. A že správný podíl ducha Vánoc nás může být kdykoliv na dosah.

Ponaučení z Radim schwab pohádka o vánocích

Pohádka o Vánocích od Radima Schwaba ukazuje, že Vánoce nejsou pouze o dávání a dostávání dárků, ale o sdílení chvíl se svými blízkými a přinášení radosti do života druhých. Malá Anna a její rodina si uvědomí, že i přes finanční obtíže si mohou užít Vánoce pomocí společného pečení cukroví, návštěvy vánoční tržnice a uspořádání vánočního večírku pro ostatní děti. Tento večírek ukáže, jaký dar přináší radost a naději do života ostatních lidí. Pohádka také ukazuje, jak důležité je být s lidmi, které máme rádi, a sdílet s nimi chvíle štěstí a radosti. Je to krásná připomínka ducha Vánoc, který nás může inspirovat k dávání a šíření radosti po celý rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka