Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádky o princeznách disney

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, jednou za devatero horami a devatero řekami v zemi zvané Disney, žily tři princezny. Bílá, rudovláska a zlatovláska. Každá z nich měla své sny a touhy, ale zároveň své nepřátele a překážky. V této pohádce se dozvíte, jak se s nimi vypořádaly a jaké zážitky zažily na své cestě za šťastným koncem. Připravte se na dobrodružství plné kouzel, romancí a přátelství v Pohádkách o princeznách Disney.
H2: Pohádky o princeznách Disney: Vítejte v královské říši!

H3: Co jsou to pohádky o princeznách Disney?

Pohádky o princeznách Disney jsou kultovními díly pro děti i dospělé, které vytvořila společnost Disney. Tyto pohádky jsou založeny na tradičních pohádkách, ale s moderním nádechem. Princezny se v nich objevují ve svých půvabných šatech a překonávají překážky a všechna zla, aby na konci nalezly lásku a štěstí.

H3: Kdo jsou princezny Disney?

V Disneyovských pohádkách se objevuje celá řada princezen, z nichž každá je specifická nějakou charakteristickou vlastností. Mezi nejznámější princezny patří:

1. Popelka – Popelka již od knížete ztratila střevíček, ale nakonec našla svého prince.

2. Sněhurka – Sněhurka přežila své zlé nevlastní matce a nalezla štěstí se svým princem.

3. Ariel – Ariel byla malá mořská víla, která se zamilovala do člověka a nakonec získala lidskou podobu a štěstí.

4. Jasmin – Jasmin byla princeznou, která se chtěla rozhodovat sama a nechtěla se vdát za někoho, koho nemiluje.

5. Belle – Belle byla krásná mladá dívka, která se zamilovala do příšery, která ji nakonec ochránila před zlým mužem.

H3: Jak se princezny Disney projevují v české společnosti?

Princezny Disney si získaly srdce mnoha dívek i chlapců, a to nejen v Americe, ale i v České republice. V posledních letech se zde objevila mnoho výstav a akcí s tímto tématem. Například v roce 2019 proběhla v Praze a Brně velká výstava „Všichni jsme Disney“. Na této výstavě byly vystaveny nejen rekvizity z filmů, ale byly tam i interaktivní zóny, kde si návštěvníci mohli zahrát hry s princeznami a dalšími postavami z Disneyových filmů.

H2: Co nás učí princezny Disney?

H3: Sebevědomí

Princezny v Disneyových filmech jsou často ukazovány jako nezávislé a sebevědomé ženy, které se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny a vykročit do neznámého světa. Tato vlastnost je velmi důležitá pro každého, aby mohl překonat své obavy a vstoupit do nových výzev a dobrodružství.

H3: Tolerance

Princezny Disney často překonávají předsudky a učí se toleranci k rozdílům mezi lidmi. Například v případě princezny Jasmin, která odmítla svůj osud, aby se vydala za bohatým sultánem, protože se zamilovala do Aladdina, chudého loupíka z města.

H3: Laskavost

Princezny Disney také ukazují, že záleží na našem srdci a na tom, jak jednáme s druhými. Například Princezna Tiana z Princezny a žabáka se učí, že musí udělat něco dobrého pro druhé, aby mohla získat své sny.

H2: Závěr

Pohádky o princeznách Disney nás učí hodnotným lekcím, jako jsou sebevědomí, tolerance a laskavost. Tyto pohádky jsou pro děti i dospělé inspirativní a dokazují, že pro všechny nás je možné nalézt štěstí a lásku, stačí věřit ve své sny a překonat vlastní předsudky a obavy.

Takže všichni hravě do světa pohádek o Disney princeznách a postavte se čelem svým výzvám jako princezny ve svých královských korunách!

Ponaučení z Pohádky o princeznách disney

Pohádky o princeznách Disney jsou velmi inspirativní a učí nás významným lekcím jako jsou sebevědomí, tolerance a laskavost. Tyto pohádky jsou oblíbené nejen v Americe, ale i v České republice, kde se konají různé výstavy a akce s tímto tématem. Princezny Disney jsou ukazovány jako nezávislé a sebevědomé ženy, které se nebojí vykročit do neznámého světa. Tyto vlastnosti jsou velmi důležité pro překonání obav a vstupování do nových výzev a dobrodružství. Princezny Disney také překonávají předsudky a učí se toleranci k rozdílům mezi lidmi a ukazují, že záleží na našem srdci a tom, jak se chováme k druhým. Pohádky o princeznách Disney dokazují, že pro všechny je možné nalézt štěstí a lásku, stačí věřit ve své sny a překonat vlastní předsudky a obavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka