Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádky o hvězdách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna krásná noci, kdy se na tmavé obloze objevilo mnoho tajemných světel. Byly to hvězdy, které se zářily v noci a ozařovaly krajinu pod nimi. Ale každá hvězda měla svůj příběh, svůj život a své tajemství. A tak se zrodily Pohádky o hvězdách, které se lidé mohou učit a snít o těch nejkrásnějších vesmírných zážitcích. Toto je jedna z Pohádek o hvězdách, připravte se na strhující, magickou a nezapomenutelnou pouť, která vás vezme na nejlepší výlet vašeho života.
H2: Pohádky o hvězdách – Když se hvězdy proměňují v kouzelná zvířata

Hvězdy na obloze mají neuvěřitelnou moc, která nás fascinuje od pradávna. A v českých pohádkách se hvězdy často stávají hlavními hrdiny příběhů. Ponořte se s námi do světa kouzel a dobrodružství s hvězdami.

H3: Hvězda, která se proměnila v Jelenici

Dávno, dávno tomu bylo, když na obloze zářila jedna velmi moudrá hvězda. Toužila vyrazit do světa a poznat krásy Země, ale nevěděla jak. Jednoho dne se setkala s kouzelnou vílou, která jí pomohla splnit sen. Vrátila hvězdě mladost a proměnila ji v krásnou jelenici, která mohla cestovat kdekoliv a objevovat nová místa. Hvězda se stala nejkrásnější hvězdou, jakou kdy viděla noc, a jelenice žila šťastně až do konce svých dnů.

H3: Hvězda, která ochránila les

V čarovném lese žila skupina zvířátek, které se bály tmy, ale jedné noci se nad nimi rozhostilo ticho. Potřebovali ochranu. Tehdy se ozvala tajemná hvězda, která se usmála a přiletěla na oblohu nad lesem. Svou září chránila zvířata před nebezpečím a dala jim tak zpět klid a pohodu. Zvířátka se na ni dlouho dívala a byla pevně přesvědčena, že hvězdy jsou jejich ochránci celého světa.

H3: Hvězda, která milovala kouzla

Hvězda Vážka chtěla být kouzelnicí. Milovala magii a kouzla a toužila poznat tajemství kouzelného světa. Tak se jedné noci na obloze zbarvila do jasnějšího odstínu, aby mohla poznat všechny tajemství kouzel. Její záře se proměnila v kouzelný prach, který mohl být použit ke kouzlení. Hodná hvězda dala kouzelný prach lidem, aby si mohli lépe plnit své sny a přání.

H2: Shrnutí

Pohádky o hvězdách jsou nekonečné. Hvězdy představují zdroj kouzel, odvahy a zázraků a jsou neodmyslitelnou součástí českého folklóru. Jsou symbolem naděje a lásky a patří k nejcennějším ozdobám naší kultury. Díky nim se můžeme snadno dostat do říše snů a na vlastní oči spatřit neuvěřitelné kouzlo noční oblohy.

Ponaučení z Pohádky o hvězdách

Tato pohádka nám ukazuje sílu a tajemnost hvězd. Hrály důležitou roli v našem folklóru jako ochránci a průvodci našich osudů. Naše touhy a sny se mohou stát skutečností díky kouzlu hvězd a my můžeme být inspirováni k hledání našeho vlastního dobrodružství a cestování za poznáním. Hvězdy nám mohou dát naději a silu, abychom se cítili ochráněni a bezpeční. Ať už jsme malí nebo velcí, můžeme se dívat na hvězdy a vždycky najít trochu magie v našem životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka