Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádky o dopravních značkách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jednou dávno v české zemi žila silniční značka jménem Kruhový objezd. V jejím okolí žilo mnoho dalších značek, jako například Zákaz vjezdu, Dovolený směr, nebo Osobní automobil. Tyto značky spolu žily v míru a klidu, a sloužily k usměrňování dopravy v celé zemi. Jednoho dne se však začaly dít zvláštní věci – některé značky se začaly chovat velmi neobvykle, a to vyvolalo obavy u všech ostatních značek. Co se stalo a jakou roli v tom všem hrála malá děvčátka, se dozvíte v naší nové pohádce o dopravních značkách – Pohádky o dopravních značkách!

POHÁDKY O DOPRAVNÍCH ZNAČKÁCH: Jak se dobré děti naučily jezdit na silnici a respektovat dopravní značení

Jak to začalo

Byla jednou jedna malá vesnička uprostřed krásné české krajiny. V té vesničce žily šťastné rodiny s dětmi, které se rády bavily venku. Všichni ti malí obyvatelé měli rádi hry, různé závody a výlety. Vedle vesnice byla hezká asfaltová silnice, po níž jezdila auta a kamiony a kde platilo mnoho dopravních značek.

Děti z vesnice často vyrážely na túry po okolí, a proto se rodiče rozhodli, že jim ukážou, jak se na silnici chovat a respektovat dopravní značení. Protože věděli, že nejlepší způsob, jak se nové věci naučit, je prostřednictvím pohádek a příběhů, rozhodli se vymyslet několik pohádek o dopravních značkách.

Pohádky o dopravních značkách

První pohádka vyprávěla o tom, jak se setkaly dvě děti, Kája a Tája, na silnici plné aut. Kája chtěla přejít silnici, ale kvůli značce č. 23, zakazující přecházení silnice, si nevěděla rady. Tája jí ale řekla, že musí počkat na zelenou, tedy až zazáří zelená žárovka na semaforu. A opravdu, hned na semaforu se zelená žárovka objevila a Kája se společně s Tájou mohla bezpečně přejít silnici.

Další pohádka vyprávěla o malém autíčku Pepíčkovi, který nerespektoval značky a ničil tím dopravu. Všichni řidiči se na něj zlobili a Pepíčka se snažili naučit, jak se mají na silnici chovat. Nakonec Pepíček pochopil, že dopravní značení existuje pro bezpečnost a osobní pohodlí všech účastníků silničního provozu.

Poslední pohádka vyprávěla o dvou cukrovích skřítcích, kteří si chtěli zajezdit na silničních prostorech a nevěděli, jak se řadit v dopravě. Naštěstí se našli laskaví brouci, kteří jim ukázali, jak se správně řadit a jak si v dopravě užít. Cukroví skřítci se tedy o to více naučili správnému řazení v provozu a jezdí po silnicích velmi bezpečně.

Jak to dopadlo

Díky těmto pohádkám se děti z vesnice naučily, jak na silnici jezdit a respektovat dopravní značení. Aby ukázaly, jak se to naučily, uspořádaly malý výlet s rodinami po okolí. Děti ukázaly svým rodičům, co všechno se naučily, a rodiče byli nadšeni. Byli pyšní na své děti, že se chovají jako správní řidiči, a věděli, že v budoucnu budou na silnicích jezdit společně s nimi velmi bezpečně a ohleduplně.

Tak se vesnička stala příkladem, jak pohádky mohou přinášet užitek a jak jsou důležité i takové věci, jako jsou dopravní značky. Malí obyvatelé vesničky se stal i lekci pro ostatní a jejich podvědomí tak bylo intenzivně ovlivněno bezpečností na silnicích.

Ponaučení z Pohádky o dopravních značkách

Pohádky o dopravních značkách jsou příběhy pro děti, které je mají naučit, jak se chovat na silnici a respektovat dopravní značení. V první pohádce se Kája potkává s Tájou a společně musí vyřešit, jak i přes značku bezpečně přejít silnici. Další pohádka je o autíčku Pepíčkovi, který není schopný dodržovat dopravní pravidla, což způsobuje problémy ostatním účastníkům silničního provozu. Poslední pohádka vypráví o cukrovích skřítcích, kteří se chystají řídit, ale neumí se v provozu řadit. Ukáže se, že pomáhají brouci, což jim pomůže při správném řazení v dopravě. Díky těmto pohádkám se děti naučily, jak se na silnici chovat a respektovat dopravní značení. Malí obyvatelé vesnice se stali příkladem pro ostatní a získali vědomosti pro budoucí jízdy na silnici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka