Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o zoubkové víle

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna zoubková víla, která žila v kouzelném lesu plném zvířátek a skřítků. Její tělo bylo pokryto jemným nadýchaným práškem, kterým si umírala vlasy a díky kterému jí přišlo na zoubek, jak se jí zachce. Když se rozhodla, že už je čas seznámit se s lidmi, vydala se na nebezpečnou cestu do světa lidských bytostí. Během svého putování se přátelila s nepřátelskou šerifkou, procházela lesy plnými nebezpečí a nakonec dorazila do městečka, kde objevila to největší z největších tajemství…
Pohádka o zoubkové víle: Krásná příběh o tom, jak víla pomáhá dětem

Hlavní postavou této pohádky je zoubková víla, která přichází každé noci, aby pomohla dětem, které ztrácí své zoubky. Je to krásná víla se zlatými vlasy, modrými očima a křídly, které jí umožňují o létat. Přináší s sebou malou vílí kabelku, ve které má zoubky, které dětem vyměňuje za malé dary.

Hlavní hrdina – malý Jirka

Pohádka začíná v malém městečku, kde žije malý kluk jménem Jirka. Jednoho dne se mu uvolní první zoubek, což ho trochu vyděsí, ale jeho maminka mu řekne, že za to dostane od víly malý dárek. Jirka se na vílu těší celé odpoledne a nakonec usne ve svém pokojíčku, s vírou, že víla přijde v noci.

Setkání s vílou

V noci se Jirka probudí a vidí před sebou krásnou zoubkovou vílu se zlatými vlasy. Jirka se nebojí, víla mu vysvětlí, kdo je a nabídne mu, že mu může změnit zub za malý dárek.

„Hledám malý zoubek, který se ti uvolnil. Mohu ho pro tebe vyměnit za malou hračku nebo sladkosti. Co si přeješ?“

Jirka se rozhodne pro malou hračku a víla vymění jeho zub za malou figurku hrdiny z filmu, na kterého je Jirka velkým fanouškem. Poté se víla loučí a letí z okna pryč.

Víla pomáhá dalším dětem

Zoubková víla se každou noc po letu k malému Ježíškovi vrací do města, aby vyměňovala zuby za malé dárky s dalšími dětmi. Přináší s sebou košík plný malých hraček, bonbónů a sladkostí.

Jirka již nemusí mít strach o své zuby

Od této noci Jirka už nemá o své zuby strach. Víla mu při každé návštěvě vymění zoubek za malou radost a tak se Jirka těší, až mu vypadne další zub. Dokonce se mu stane, že hodí svoji hračku na zem a vyjede svojí mámě s tím, že potřebuje nový zoubek, který víla vymění za ještě lepší dárek.

Zkrátka, Jirka si oblíbil zoubkovou vílu a ani nedokáže přestat přemýšlet, kdy a s čím po další noci přiletí. Víla mu pomáhá překonávat jeho strach a naučila ho, že to, co se nám na první pohled zdá být špatné, může skutečně přinášet i velmi výhodné výsledky.

Pohádky jsou krásnou věcí, která nám pomáhá všem lépe pochopit, že nic není jen černé nebo bílé. A tak, jako je zoubková víla pro malé děti vymyšlena, aby jim pomáhala překonat strach z vypadávajících zubů, máme i my dospělí své víly, které nám pomáhají v těžkých situacích a ukazují nám, že i z navzdory těžkým situacím lze vyjít s úsměvem na tváři.

Ponaučení z Pohádka o zoubkové víle

Pohádka o zoubkové víle je krásná příběh o tom, jak víla pomáhá dětem překonat strach z vypadávajících zubů. Hlavní postavou je víla se zlatými vlasy, modrýma očima a křídly, která přichází každou noc do města a vyměňuje ztracené zuby za malé dárky. Hlavní hrdina je malý Jirka, který se nebojí víly a rád od ní dostává malé dárky. Víla pomáhá dalším dětem v okolí a Jirka už díky ní nemusí mít o své zuby strach. Pohádka nám ukazuje, že situace, které se nám na první pohled zdají špatné, mohou přinášet i výhodné výsledky. Je to krásná připomínka toho, že máme své víly i my dospělí, které nám pomáhají v těžkých situacích a ukazují nám, jak vyjít s úsměvem na tváři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka