Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o zimním oblečení

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna země, kde byla zima tak dlouhá a tvrdá, že obyvatelé museli nosit neuvěřitelně teplé oblečení, aby přežili. Toto bylo předmětem mnoha starých pohádek, ale naše pohádka se bude soustředit na jeden zvláštní kus oblečení, který si získal značnou popularitu mezi lidmi. Toto je pohádka o zimním oblečení, které dokázalo udržet teplé nejen ty, kdo ho nosili, ale i celou zemí kolem nich.
H2: Pohádka o zimním oblečení

H3: Zima přichází

Jednou se v malé vesničce na okraji lesa začalo ochlazovat. Zvířátka v lese si začala sbírat zásoby a na veselé zpěvy se stávala tichá. Lidé si také uvědomili, že zima nejspíš brzy přijde. A tak se začali připravovat na nejchladnější měsíce roku.

H3: Koupě nového oblečení

Matěj, jeden z nejmladších obyvatel vesnice, se však netěšil na zimu. Měl totiž jen velmi staré a hrbolaté oblečení. Nikde v městě se mu nedařilo najít nic, co by se mu líbilo.

Jednoho dne se však Matěj rozhodl vyrazit do lesa, abys i tam nenašel něco útulného a teplého. Celé dopoledne obcházel mnoho obchůdků a setkal se s mnoha lidmi, ale zatímco ostatní nakoupili kvalitní a pěkné oblečení, nebyl sám nikde schopen najít vhodné zimní oblečení.

H3: Zvláštní chalupa

Když už byl Matěj bezradný, šel dál a dál a náhle se objevila zvláštní chalupa. Okolo ní bylo všechno pokryté sněhem. Bylo to jako ze snu.

Matěj se odvážil zaklepat na dveře a uvnitř uviděl starou paní, která mu nabídla zimní oblečení. „Jsem si jistá, že ti tohle oblečení občas pomůže,“ řekla matka.

Matěj se údivem podíval na oblečení, které mu paní nabízela. Bylo to úžasné zimní oblečení, které brzy dostal na svou velkou radost.

H3: Společné setkání

Matěj se od chalupy vracel se svým novým oblečením a cítil se úžasně. Cítil se hřejivě a připraven k příchodu zimy. Spatřil své přátele, kteří také kupovali své vlastní zimní oblečení, ale demonstrovali svou smutnou a chmurnou tvář na sobě. Matěj se optal, co se stalo.

„Nejsme si jisti, že tohle oblečení dokáže vydržet celou zimu. Je to tak drahou, že si nemůžeme koupit nové, pokud budeme potřebovat. „říkali z hanby.

Matěj se usmál a řekl jim, že by mohli jít s ním na chalupu, kde dostanou oblečení, které bude udržet teplo a bude jim v pohodlí při zimních aktivitách.

H3: Všichni najednou

Když se Matějův tým dostal do chalupy, stará paní jim ukázala její neuvěřitelnou sbírku oblečení. Každý si vybíral, co se jim líbí a jak se dá použít při zimních aktivitách. Přátelé byli nadšeni a poznali, že teď bude zima snadná.

Začali si vzájemně házet koule, stát se sáněmi, stavět sněhuláky a jiné zimní aktivity, které se náhle staly příjemnými. Byli teď s Matějovým výběrem šťastní.

H2: Závěr

Všichni byli na řádění zimy připraveni a užívali si venkovskou scenérii se srdcem naplněným potěšením.

Matěj si uvědomil, že když se potřebuje učinit nějaká změna anebo řešit nějakou výzvu, jsou vždycky tajné síly, které vám pomohou. Někdy jsou však ukryty v tajemných místech, a musíte je najít. A také si uvědomil, že přátele vždy musíte mít s sebou, neboť jsou to právě přátelé, kteří vám pomohou vyjít s řešením a umožní vám zažít šťastné kouzelné momenty.

Ponaučení z Pohádka o zimním oblečení

Z pohádky o zimním oblečení se můžeme naučit, že je důležité připravit se na zimu a mít kvalitní a útulné oblečení. Také nás pohádka učí, že pokud potřebujeme pomoci s řešením nějaké výzvy, můžeme se obrátit na tajemné síly, které nám mohou pomoci. Dále se dozvídáme, že přátelé jsou vždy důležití a mohou nám pomoci najít řešení. Pokud spolupracujeme a pomáháme si navzájem, můžeme se těšit a užívat si kouzelné momenty v životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka