Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o vrabečkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byl jednou jeden malý vrabec, který se vydal na nebezpečnou cestu za svým snem. Ať už byla síla v jeho křídlech malá, jeho odvaha byla nezměrná. Jeho příběh se stane legendou mezi ptáky a inspiroval mnoho mladých vrabců ke splnění svých snů. Připravte se na Pohádku o vrabečkovi a dejte se s ním na fantastickou pouť plnou dobrodružství a překonávání překážek.“

Pohádka o vrabečkovi

Úvod

Bylo jednou jeden malý vrabec, který žil ve stromě v lese. Měl velká křídla a krásné peří, ale byl velmi malý a nikdy se mu nepodařilo nalézt si žádné přátele. Často zpíval svým písním, ale nikdo si ho nevšímal. Jeden den se však vrabec vydal na cestu, která změnila jeho život navždy.

Vrabec objevuje nové světy

Jednoho dne se vrabec rozhodl, že se chce podívat za hranice lesa. Nikdy předtím neopustil strom, ve kterém žil, ale cítil, že se musí podívat na svět kolem sebe. Tak si nadechl hluboko a vzlétl do neznáma.

Vrabec potkává nové přátele

Když se vrabec vzdálil od stromu, začal si všímávat skvělých věcí kolem sebe. Viděl zpěv krásných ptáků, rozzářených květinových zahrad a vysokých hor. Ale nejlepší věcí, kterou na své cestě objevil, byli jeho noví přátelé. Potkal zajíce, jeleny, lišky a mnoho dalších zvířat, se kterými se sblížil.

Vrabec zachraňuje své přátele

Jednoho dne vrabec slyšel, že v blízkosti lesa hoří. Zděšeně se vrátil k domovu, aby zjistil, že ohně dosáhl blízkosti domovů jeho přátel. Již jen malý kousek daleko od nich se vznášely obrovské plameny. Vrabec bez přemýšlení začal sbírat suché větve a listí, aby uhasil oheň. Dokázal společně se svými novými přáteli hasit požár a zachránit své nové přátele před ohněm.

Vrabec a jeho přátelství

Po této události se vrabec stal velmi důležitou částí společenství zvířat, které žilo v lese. Jeho pečlivý způsob, jakým ochraňoval své přátele, jejich majetek a prostor, který obývali, byl pro všechny obdivuhodný. Nikdy nebyl sám, když potřeboval pomoc a dal vždy svým přátelům to nejlepší, co mohl.

Závěr

A tak se stal vrabec nejen velkým hrdinou, ale také příkladem statečnosti a přátelství. Nikdo už nezapomněl na to, co udělal, aby ochránil své nové přátele a držel je v bezpečí. Pohádka o vrabečkovi ukazuje, že i malé a zdánlivě nevýznamné bytosti mohou udělat velké věci a změnit svět kolem sebe.

Ponaučení z Pohádka o vrabečkovi

Pohádka o vrabečkovi ukazuje, že i malé a zdánlivě nevýznamné bytosti mohou udělat velké věci a změnit svět kolem sebe. Vrabec, který neměl žádné přátele, se vydal na cestu a objevil nové světy. Na této cestě potkal mnoho nových přátel, s nimiž se sblížil. Jednoho dne hořelo v blízkosti lesa a vrabec a jeho noví přátelé dokázali hasit požár a zachránit své nové přátele před ohněm. Vrabec se stal důležitou částí společenství a nikdy nebyl sám, když potřeboval pomoc. Pohádka nás učí, že i malé věci mohou mít velký vliv a že přátelství a statečnost jsou velmi cenné vlastnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka