Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o vlkovi a kůzlátkách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna vlčice, která se rozhodla vychovávat své syny a dcery, aby se stali nejlepšími lovci všech divokých zvířat v lese. V jednom koutě lesa žila rodina kůzlátek, kteří si užívali bezstarostného života a důvěřovali všem zvířatům v lese. Avšak vlčice se rozhodla, že kůzlátka jsou právě ta zvířata, která by měla být ulovena jako první. Povahy vlka a kozla se tak proti sobě obrátí a stane se z toho napínavá pohádka o lásce a přátelství, ale také o sobectví a intrikách. Tato pohádka se nazývá „Pohádka o vlkovi a kůzlátkách“ a vypráví příběh toho, jak se všechny postavy snaží najít své místo v lese a dodržovat pravidla, která mají být pro všechny stejná.
H2: Pohádka o vlkovi a kůzlátkách – Legendární příběh o lásce a přátelství

Hříště vlk byl vždy oblíbeným místem pro výlety kůzlátek. Tyto malá zvířátka si ráda hrála a skákala po měkkém trávníku, šplhala na kameny a loukách a přebíhala malé potůčky. Ale jeden den se na hřišti objevil vlk a přerušil jejich zábavu.

H3: Vlk se zlobil, že hemžení kůzlátek ruší jeho spánek

Vlk, který měl v tomto lese svou teritorii, se mračil, když viděl, jak kůzlátka skáčou a běhají po jeho oblíbené louce. Rušili jeho klid a pohodu a on to nemohl snést. Rozhodl se, že je vyžene pryč a dá jim tak poučení, aby nepronikali do jeho území.

H3: Kůzlátka utíkají před vlkem

Kůzlátka byla překvapena, když slyšela hlasité kroky, zavrtěla uší a zpozorněla. Najednou se objevil v záři slunce obrovský vlk a začal na ně křičet a hrozit. Kůzlátka byla vyděšená a začala utíkat daleko od hřiště.

H3: Vlk pláče nad svou samotou

Vlk si uvědomil, že se dopustil chyby a nyní je sám a opuštěný v lese. Nikdo ho neměl rád a on neměl nikoho, na koho by se mohl spolehnout. Teprve nyní si uvědomil, že byl závistivý a sobecký a že si nevážil toho, co měl, dokud to neztratil. Plakal a cítil se velmi smutně.

H3: Vlk se snaží získat si kůzlátka zpět

Ještě té noci se vlk rozhodl, že udělá všechno pro to, aby si kůzlátka získal zpět. Vydal se na dobrodružnou cestu k paní sýkorce, která byla moudrou rádkyní a poradila mu, jak si získat kůzlátka zpět.

H3: Vlk daruje kůzlátkům princeznu

Rádce mu řekla, aby daroval kůzlátkům něco, co by milovali. Vlk se rozhodl darovat kůzlátkům princeznu, kterou si pro ně vybral s velkou péčí. Kůzlátka se znovu setkala s vlkem a byla překvapena, když jim daroval malou plyšovou kněžnu. Řekl jim, že to je pouze pro ně a že doufá, že mu odpustí.

H3: Kůzlátka a vlk se usmíří, vrátí se ke hrám

Kůzlátka byla nadšená, když viděla, že se vlk změnil a že ho srdce bolí za to, co udělal. Rozhodla se mu odpustit a všichni se společně vrátili na hřiště. Vlk se k nim přidal a hráli si společně po celý den. Vlk si uvědomil, že přátelství a láska jsou důležitější než závist a sobectví.

H2: Závěr – Pohádka o vlkovi a kůzlátkách poučí o správném chování

Tento příběh je poučný a ukazuje nám, že se nemáme nikdy plet in do cizích záležitostí a naopak, že si máme vážit a chránit to, co je nám drahé. Také ukazuje, že když se chybně rozhodneme, je důležité za tím jít a snažit se tyto chyby napravit a dokázat, že to myslíme vážně. A nakonec ukazuje, že přátelství a láska jsou nejdůležitější věcí v našem životě a že s nimi musíme zacházet s velké péčí a respektem.

Ponaučení z Pohádka o vlkovi a kůzlátkách

Pohádka o vlkovi a kůzlátkách je příběhem o lásce a přátelství. Vlk, který měl svou teritorii v lese, se rozhodl vyhnat kůzlátka z jeho oblíbeného hřiště. Kůzlátka byla vyděšená a utíkala daleko od něj. Vlk si uvědomil svou chybu, když se ocitl sám a smutný v lese. Rozhodl se udělat vše proto, aby kůzlátka získal zpět. Poradu mu dala moudrá paní sýkorka a nakonec vlk daroval kůzlátkům princeznu. Kůzlátka mu odpustila a společně se vrátili na hřiště hrát. Tento příběh nám ukazuje důležitost zachování přátelství a lásky a to, že chyby se dají napravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka