Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o velikonočním zajíčkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden malý zajíček, který se narodil na Velikonoce. Jeho jméno bylo Zajíček Velikonoční a od samého začátku byl obklopen kouzelnou atmosférou tajemství a naděje. Každý rok na Velikonoce se Zajíček Velikonoční stal hrdinou, který dětem přinášel sladkou odměnu. Ale jednoho roku se vše změnilo a Zajíček musel čelit největší výzvě svého života, aby zachránil Velikonoce. Tuto pohádku nazýváme „Pohádka o Velikonočním zajíčkovi“.

Pohádka o velikonočním zajíčkovi

Začátek příběhu

Byly jednou velikonoce a v lese se šířil nezapomenutelný jarní květinový zápach. Všichni zvířata se probouzela ze zimního spánku a začínala se radovat z prvního tepla.

Jen jeden z nich nebyl spokojený – malý zajíček. Byl osamělý a nevěděl, jak se zapojit do radovánek, které kolem něj probíhaly.

Setkání s kamarády

Jednou ráno se rozhodl zajíček vyrazit do širého světa a najít si kamarády, se kterými by mohl slavit velikonoce. Cestou potkal mnoho zvířátek, ale žádné z nich se mu nezdálo vhodné pro nabízení kamarádství.

Ale nakonec narazil na velikonočního beránka, který byl stejně osamělý jako on. Oba se shodli na tom, že společně se rozhodnou najít přátele a oslavit Velikonoce.

Hledání jarních radovánek

Společně se vydali na cestu a pokračovali hluboko do lesa. Setkali se s ptáky zpěváky, kteří jim zpívali písně o jarních radovánkách. Potom se setkali se skupinou veverek, které se plížily stromy nahoru dolů a ukazovaly jak skákat z větví na větev.

Nakonec dorazili k potoku, kde se potkali s rodinou kachen. Kachny se plavaly v potoku a plavali proti proudu. Zajíček a beránek se k nim přidali bavili se, jak si hraje děti se svými kamarády.

Velikonoční přípravy

Po celém dni hraní a zábavy se zajíček rozhodl, že už je načase připravit se na Velikonoce. Společně s beránkem začali sbírat zbytky květin a uspořádali je do malých buketů, které chtěli dát svým novým přátelům.

Při procházce zpět k hnízdišti zajíček a beránek narazili na velkou hromadu barevných vajíček, které se chtěly vklepat do země. Rozhodli se tedy uspořádat velké Velikonoční slavnost na, které pozvali všechny nové přátele.

Velikonoční slavnost

V den slavnosti se v pralesní čistince rozhořely velké ohně a zvířátka se shromáždila, aby oslavila Velikonoce společně se zajíčkem a beránkem. Všichni měli na sobě své nejlepší šaty, a buketíky květin.

Pro každého bylo připraven omeletu z vajec, pestré a barevné sladkosti, zábavné hry a soutěže. Byl to den neuvěřitelné radosti a štěstí. Všichni se těšili na další setkání a nová dobrodružství.

Závěr příběhu

Tak skončil příběh velikonočního zajíčka, který se snažil najít kamarády, aby s nimi slavil nejradosti a nejkrásnější svátek roku. Ale nakonec se mu nejenom to podařilo, ale získal si nové přátele, zážitky a nezapomenutelné jarní momenty.

Ponaučení z Pohádka o velikonočním zajíčkovi

V této pohádce se malý zajíček cítí osaměle a neví, jak najít kamarády, se kterými by mohl slavit Velikonoce. Nakonec se setká s osamělým beránkem a společně se vydají hledat přátele a jarní radovánky. Sbírají květiny, hrají si s ptáky zpěváky, skotačí s veverkami a plavou s rodinou kachen. Potom se rozhodnou uspořádat velkou Velikonoční slavnost, na kterou pozvou všechny nové přátele. V den slavnosti se konají hry, soutěže a všichni si užívají barevné a sladké dobrot. Nakonec se malý zajíček nejenomže najde nové přátele, ale se dozví, že jarní radost je o sdílení a slavení společně s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka