Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o upírech

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Pohádka o upírech je kouzelný příběh plný napětí, dobrodružství a romantiky, který se odehrává v tmavém světě upírů. Tento příběh vypráví o tajemné a krásné upírce, která se zamiluje do mladého a statečného muže. Bude jejich láska schopna překonat nejen předsudky lidí proti upírům, ale také mocné nebezpečí, které je obklopuje? Připojte se k nám a objevte kouzelný svět, ve kterém se odehrává Pohádka o upírech.
H2: Pohádka o upírech: Tajemný svět nočních tvorů
H3: Upíří zámek na samotě
H3: Zásady a potrava upírů
H3: Láska upíra a lidské dívky
H3: Bojové scény a vítězství nad zlem
H3: Bobřík a upírský slib

Bylo jednou jedno tajemné místo, kde se nikdy nesvítilo světlo a zaznívaly z něj jen zvláštní zvuky. Lidé v okolí se obávali, že se jedná o hřbitov, kde pohřbívají upíry. Nikdo se neodvážil přijít blíž a zjistit, co se tam doopravdy děje. Jednoho dne se ale do tohoto tajemného místa odvážil mladý bobřík, který byl velmi zvědavý a chtěl si prozkoumat, co zde skrývá.

H3: Upíří zámek na samotě

Po cestě bobřík zahlédl obrovský, samotou stojící zámek, před kterým stáli hradby zubů. Bobřík věděl, že se jedná o zámek upírů. Ale místo toho, aby se vydal pryč, rozhodl se prozkoumat jeho okolí. Po chvíli se dostal k bráně zámku a zaslechl tiché kroky, které se k němu blížily. Rozhodl se proto schovat za jedno z kamenných okenních parapetů, aby se svézt na skutečnost.

H3: Zásady a potrava upírů

Po chvíli přišli z okna štíří upíři, kteří právě měnili svou kožní strukturu z běžné na křídlovou. Bobřík se velmi lekl, ale upíři ho nezabili a vysvětlili mu základní pravidla své existence. Mezi základní pravidla patří konzumace lidské krve a život bez slunce a denního světla. Následně mu odpověděli na jeho otázku, zda by si mohl upíry někam odvézt a věřte nebo ne, upíři souhlasili.

H3: Láska upíra a lidské dívky

Bobřík se vydal zpět domů, ale něco ho do zámku lákalo zpět. Mezi tajemnými chodbami zahlédl upírku, která se v němejém scénickém představení představovala. Nezapomněl na ni, i když se rozhodl, že se tam už nevrátí. Avšak upírka mu zůstala v paměti.

H3: Bojové scény a vítězství nad zlem

Každý rok se konala velká oslava věnovaná zločinnému upíru, jenž byl v minulosti zodpovědný za mnoho ztrát mezi okolím. Bobřík se rozhodl, že musí pomoci a tak na slavnosti vyrazil. V zápase a následné bitvě, která na slavnosti probíhala, zvítězil spolu s upíry nad zlem. Nikdo nevěřil, že by se ho podařilo porazit. Vše skončilo dobře a všichni oslavovali.

H3: Bobřík a upírský slib

Ukončení oslav bylo slavnostní a pohnutým okamžikem, kdy bobřík slíbil, že už se nikdy nebude bát vejít do upírského zámku, ani se nebojí žít mezi nimi. Upíři na jejich životě nikdy nepřestali mluvit o zápase a nezapomněli na bobříka, který jim pomohl porazit zlo. Otec upíra, jenž zodpovídá i za bezpečí lidí, si vzal upírku, do které se bobřík kdysi zamiloval, a zaručil mu, že v případě nějakého nebezpečí bude někdo blízko a pomůže mu.

Tento příběh o upírech učí, že ne každý s úsměvem na rtech má zlověstné úmysly a že když se spřátelíme, dokážeme dosáhnout i nemožného. Upíři, ti zrádní, kteří se skrývají v nočním světě, jsou nakonec v této pohádce sympatičtí a přínosní hrdinové.

Ponaučení z Pohádka o upírech

Pohádka o upírech: Tajemný svět nočních tvorů je příběhem o mladém bobříkovi, který se odvážil prozkoumat tajemný upíří zámek. Na zámku se setkal s upíry, kteří mu vysvětlili základní pravidla své existence, jako například konzumaci lidské krve a život bez slunce. Bobřík se do jedné upírky zamiloval, ale brzy musel chránit upíry na slavnosti před zločinným upírem. Nakonec se zápas podařil vyhrát a bobřík slíbil, že už se nikdy nebude bát vejít do upírského zámku. Tento příběh učí, že přátelství s lidmi neskrývá vždy zlo a že spoluprací můžeme dosáhnout nemožného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka