Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o třech přadlenách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden král, který měl tři dcery. Tyto princezny byly nejen krásné, ale také velmi šikovné a chytré. Avšak, královská rodina po několik let procházela těžkými časy, když v království propukla obrovská neúroda a chudoba. Král se snažil najít způsob, jak se dostat z této situace, ale jeho úsilí bylo marné. A právě tehdy se do království dostala tři překrásné přadleny, které zahájily naprosto neuvěřitelnou proměnu. Pohádka o třech přadlenách vypráví o těchto dívkách, kteří pomohly králi a jeho království z nouze a ukázaly nám úžasnou moc všetřímavosti a laskavosti.
Pohádka o třech přadlenách

Hlavní hrdinkou naší pohádky jsou tři přadleny s neuvěřitelnou tvůrčí energií a nadšením pro výrobu nejkrásnějších látek v celé zemi. Jejich jména byla Lída, Anička a Eliška, každá s jinou osobností a jinými přednostmi, ale všechny tři srdnaté a plné života.

H2 – Lída, mistryně tkalcovského umění

Lída byla zdatná a mistryně tkalcovského umění. Dokázala vytvořit nejkrásnější vzory na látkách, díky kterým jsou její výrobky všeobecně uznávané jako nejhezčí v celé zemi. Lída se však podivně chovala a nepřestávala si stěžovat na své kolegyně Aničku a Elišku. Obviňovala je, že nepracují dostatečně tvrdě, že vypadají směšně v jejich obyčejných pláštěnkách a že by měly být mnohem více zodpovědné za kvalitu výrobků.

H3 – Anička, malířka vzorů

Anička byla malířka vzorů a její jedinečné nápady nikdy neskončily na zadním sedadle. Její nejlepší díla byla navržena na látce a byla rychle prodávána po celé zemi. Anička byla milá a vstřícná, ale stále se cítila pod tlakem Lídy. Často se snažila najít způsob, jak zlepšit svou práci a udělat ji zadost, ale vždycky to Lídě nestačilo.

H3 – Eliška, prodejce

Eliška byla charismatická a uměla přesvědčit lidi, aby si koupili výrobky, které si přáli. Věděla, jak se chovat ke každému ze svých zákazníků a jak je přivést k tomu, aby si koupili to, co potřebovali. Eliška však neměla moc sebevědomí a někdy si nebyla jistá, zda dělá dobře to, co dělá. Občas si uvědomila, že by si raději našla jinou práci, ale nikdy to nebylo proto, že by se snažila uniknout od Lídy a Aničky.

H2 – Velký závod o nejkrásnější látku

Jednoho dne se v zemi uskutečnil velký závod o nejkrásnější látku a tři přadleny se rozhodly, že se zúčastní, aby mohly ukázat svůj talent. Každá z nich chtěla dokázat, že je nejlepší a že dokáže být nejlepší.

Když se blížil den soutěže, Lída, Anička a Eliška trávily stále více času přípravami. Lída připravovala výkresy svých nejlepších vzorů, Anička se snažila najít ty nejhezčí barvy a Eliška trénovala své dovednosti prodejce. Avšak zatímco Anička a Eliška byly nadšené a plné nadšení, Lída byla nervózní a neklidná.

H2 – Úloha s dokonalou látkou

Soutěž byla velice náročná a rázem se dostala k úloze, kde měly na vybranou dokonalou látku a 24 hodin na to, aby z ní vytvořily perfektní kousek. Všichni přihlížející se těšili na to, jak dopadnou tři přadleny. Lída si byla zcela jistá, že zvítězí, protože disponovala nejlepšími nápady, ale ve skutečnosti byla příliš vděčná a odříkavá.

Zůstávala vzhůru celou noc a snažila se dokončit svou práci, ale byla příliš vysílena na to, aby dokončila celou šňůru. Anička a Eliška byly také unavené, ale dokázaly se rychle a efektivně pracovat, vzdaly se svého spánku a dokončily šňůru.

H2 – Vítěz

Když to byl čas, aby vítězové byli oznámeni, celá země byla v napětí. Lída byla zklamaná, když zjistila, že neprošla s dokonalou látkou. Anička se cítila trochu smutně, protože si přála, aby byla s Eliškou na prvním místě a Eliška měla nejednoznačné pocity, protože nevěděla, jak se cítit o tom, že je nyní nejlepší přadlenou v zemi.

Nicméně, i když se tři přadleny neshodly na vítězství, byly si jedny s druhými nyní mnohem blíže a sdílely jeden od druhého mnoho moudrosti. Lída pochopila, že musí být více otevřená a trpělivější, Anička se naučila být méně citlivá a více rozhodná a Eliška získala více sebevědomí a sebevědomí.

H2 – Společný výrobek

Od této doby se tři přadleny rozhodly pracovat společně a vytvářet nejhezčí látky v zemi. Lída se stala lepší a lepší v tkalcovském umění a dokázala své schopnosti použít na tvorbu mistrovských kousků. Anička se opět vrátila k malbě vzorů a zlepšovala své dovednosti a Eliška trénovala stále více a více a přesvědčovala lidi, aby kupovali ty nejkrásnější výrobky.

A tak se tři přadleny staly nejúspěšnějšími v zemi a jejich výrobky byly velmi vyhledávané. Každý si cenil tvrdé práce těchto tří přadlenek a jejich vzájemného spojení, které ukázalo, že i když jsou odlišné, mohou dát dohromady nejúžasnější kousky, což je k nezaplacení v každém smyslu slova.

Ponaučení z Pohádka o třech přadlenách

Pohádka o třech přadlenách ukazuje, že konkurence a žárlivost jsou naprosto zbytečné a škodlivé. Každá z tří přadlenek měla své vlastní schopnosti a talenty, ale když se snažily stát se nejlepšími, ztratily ze zřetele skutečný důvod své práce – radost a uměleckou tvorbu.

Nakonec, když se naučily spolupracovat a využívat své síly k vytvoření nejhezčích látek, byly nejúspěšnější v celé zemi a jejich vztahy a spolupráce se staly mnohem silnějšími a opravdovými. Tato pohádka učí, že soudržnost, respekt a spolupráce jsou klíčové pro dosažení brilliance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka