Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o rákosníčkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno v daleké zemi plné lesů, řek a pohoří, žil malý rákosníček. Byl to útulný mrňousek s křehkými nožičkami a hebkým růžovým bříškem. Jeho přátelé, kteří žili v okolní přírodě, mu říkali Ráďa a obdivovali ho pro jeho šikovnost a srdce plné odvahy. Povíme si dnes pohádku o Ráďovi, jak se vypořádal s nebezpečím a dokázal překonat všechny překážky, které mu osud přichystal.
H2: Pohádka o rákosníčkovi

H3: Jak rákosníček přežil zimu

Bylo jednou rákosníčkovi velmi zima. Musel se vypořádat s mrazem, sněhem a ledem. Měl velký problém – jak přežít tuto nepřízeň počasí? Musel se rozhodnout, zdali si najde ulehčení tím, že bude letět do tepla, nebo zdali vydrží tuto zimu a následně si vychutná jaro.

H3: Rákosníček objevil nový domov

Rákosníček se rozhodl, že by měl hledat nový domov, kde by mohl skrýt se před zimou. Po hodinách putování, objevil rákosníček malou jeskyni, která mu sloužila jako dokonalý úkryt. Když se tam dostal, objevil, že zde už existuje spousta veronských jezevčíků, kteří si s ním rádi hrají.

H3: Rákosníček pečuje o své nové přátele

Pro rákosníčka se stali tito veronské jezevčíci přáteli, a proto pro ně začal pečovat. Zajistil jim dostatek jídla, aby neumrzli a pomohl jim zahánět nudu během dlouhé zimy.

H3: Rákosníček se setkal se svým strýcem

Během jednoho dne na jaře, když se rákosníček cítil již dostatečně silným a zdravým, vyrazil opustit své nové přátele v jeskyni. Při cestě se však setkal se svým strýcem, který byl velmi rád, že ho vidí.

H3: Rákosníček plní svůj sen

Rákosníček využil této příležitosti a řekl svému strýcovi o svém snu letět k sobě domů do tepla. Strýc mu poradil, aby vzal s sebou ty své veronské přátele, aby nemuseli zůstat sami v jeskyni. Rákosníček se rozhodl, že ano, a tak se společně vydali na cestu k jihovýchodu.

H3: Rákosníček a jeho přátelé přežili cestu

Cesta byla velmi náročná a nebezpečná kvůli dalším živočichům, kteří se snažili poškodit rákosníčka a jeho přátele. Avšak rákosníček byl velmi chytrý a dokázal přemýšlet v zápětí, což mu pomohlo sestavit nástrahy a podvést své nepřátele.

H3: Rákosníček a jeho přátelé dorazili do tepla

Konečně dorazili do tepla, kde byli uvítání s otvory náruče ostatními rákosníky. Zůstali společně mnoho let a rákosníček a jeho veronské přátele se naučili mnoho nových věcí. Na závěr pohádky rákosníček zjistil, že jeho přátelství s veronskými jezevčíky bylo nejcennějším darem, který kdy dostal.

Ponaučení z Pohádka o rákosníčkovi

Pohádka o Rákosníčkovi nás učí hledat pomoc v těžkých chvílích a nevzdávat se, dokud nenajdeme řešení. Rákosníček se snažil najít úkryt před zimou a nakonec našel nové přátele, kteří mu pomohli přežít a plnit své sny. Ukazuje, že péče o druhé a sdílení radosti z vítězství jsou také důležité. Rákosníček se naučil, že přátelství a spolupráce jsou cennější než jakékoli hmotné bohatství. Tato pohádka nám připomíná, že se musíme učit a přijmout pomoc od těch, kteří nám nabízejí lásku a podporu, a abychom mohli překonat své problémy a dosáhnout svých snů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka