Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o prasátku

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Once upon a time, in a small Czech village, there lived three little pigs. They were brothers, and they were known for being very naughty and not at all hardworking. But one of them, the youngest pig, was different from his siblings. He was gentle, humble, and loved to play his flute. One day, the pigs decided to build their houses, but only the youngest pig worked hard to create a sturdy shelter. Little did they know, a hungry wolf was lurking in the nearby forest and was ready to prey on the weak and lazy pigs. Will the youngest pig be able to protect his brothers and outsmart the cunning wolf? This is the fairy tale of „Pohádka o prasátku“ in the Czech language.

Pohádka o prasátku: Jak se prasátko naučilo šetřit
Není vůbec snadné být prasátkem v hodinách, když slunce vychází a sen se lehce a svižně začíná šířit po celé vesnici.

Pohádka o prasátku je příběhem o malém prasátku, které se rozhodlo, že bude šetřit své peníze a učinit z nich něco opravdu hodnotného.

Hlava plná moudrosti
Byl jednou jeden malý kopeček, na kterém stála malá chaloupka. V té chaloupce žil praseťátko. Bylo to hezké, roztomilé prasátko s okřídlenou hlavou plnou moudrosti a s velkým nadšením pro drobné peníze.

Každý den prasátko vstalo brzy ráno, aby mohlo vyrazit na procházku kolem vesnice a získat kousek, který mohlo dát do své pokladničky na úspory.

Jaro a léto byly obdobím plným veselí a pohody pro prasátko. Všechno bylo zelené a šťavnaté, ovoce stálo nalevo i napravo. Prasátko pyšně sbíralo své drobné zisky a navštěvovalo své přátele.

Šetřit je cesta k úspěchu
Jednoho dne se však všechno změnilo. Konec léta přinesl s sebou období shánění potravy. Prasátko se muselo naučit, jak šetřit své peníze, aby přežilo obtížné měsíce.

Prasátko si uvědomilo, že čím více šetřilo, tím více peněz mělo uloženo v pokladničce. Rozhodlo se, že bude šetřit co nejvíce a vylepší si svou pokladničku tak, aby přežilo až do vyššího období.

Nakoupit zásoby bylo nejdůležitější, ale prasátko zjistilo, že na nákup potravin musí utratit většinu svých peněz. Zabezpečení, které mělo prasátko koupit, bylo průběžně zářnou skvrnou.

Ale prasátko se rozhodlo, že bude šetřit. Nakoupilo jen to, co potřebovalo, a nenechalo se vtáhnout do zbytečných nákupů.

Nadprůměrné soustředění
Časem se prasátko stalo skutečným mistrům ve vlastním šetření a zlepšování svého hospodaření. Dokázalo být dokonale soustředěné a přemýšlelo strategicky o tom, jaké kroky má v jaký čas podnikat.

Pomocí svého trpělivého úsporného stylu se prasátko naučilo, jak zabránit zbytečnému trávení peněz. Pochopilo, že pravou cestou k úsporám je nadprůměrné soustředění.

Pravý význam šetření
Prasátko si uvědomilo nikoliv jen správnost svého plánování a strategického myšlení, ale i to, že jde o cestu k finančnímu zdraví. Zjistilo, že úspory jsou vyplývajícím faktorem ze šetření a dále se naučilo, jak je dobře investovat.

Prasátko si uvědomilo, že pravý význam šetření tkví v jeho kvalitativním rozvoji a přeměně. Prasátko věřilo, že své nadprůměrné úsporné vlastnosti a myšlení dokáže využít i v dalších oblastech svého života.

Pohádka o prasátku by mohla být výborným příkladem šetrnosti a smyslu pro užitečnost. Prasátko si uvědomilo, že šetření není jen o penězích, ale o dobře vynaloženém úsilí a vnímání vlastní podstaty.

Ponaučení z Pohádka o prasátku

Pohádka o prasátku nás učí o důležitosti šetření a dobře vynaloženého úsilí. Hlavní postava se naučila, že úspory jsou důležité pro finanční stabilitu a že lze šetřit i v dalších oblastech života. Prasátko změnilo své chování a začalo nakupovat pouze to, co potřebovalo a umělo se soustředit na své cíle. Tato pohádka také ukazuje, že šetření nemusí být jen o penězích, ale o kvalitativním rozvoji a přeměně postojů. Prasátko se stalo mistrem vlastního hospodaření a ukázalo nám, že nadprůměrné soustředění a strategické myšlení jsou klíčem ke štěstí a úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka