Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o perníkové karkulce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno před tím, než se narodily naše prababičky, existovala jedna malá dívka s velkým srdcem a obrovskou chutí na sladkosti. Její jméno bylo Karkulka a všude, kam chodila, nosila s sebou malý košík plný lahodných perníčků. Jednoho dne se Karkulka rozhodla navštívit svou nemocnou babičku a tak začala dobrodružná cesta, která ji přivedla k nečekanému setkání s nebezpečným vlkem. Jak to s Karkulkou nakonec dopadlo a proč se její perníčkové recepty staly nejznámějšími na celém světě? To už vám poví Pohádka o perníkové Karkulce.
H2: Pohádka o perníkové karkulce

H3: Začátek příběhu

Dávno dávno, když se ještě nedávno do městech dostávaly kočáry tažené koněm a lidé ještě věřili na kouzla, žila malá dívka jménem Karkulka. Byla to krásná dívčina, která žila se svou babičkou v malé chaloupce za vesnicí. Každý den se vydávala z chaloupky procházet se po lese, který se nacházel nedaleko od jejich chaloupky.

H3: Setkání s vlkem

Jednoho dne, když se Karkulka procházela lesem, potkala velkého vlka. Vlk se na ni podíval zlověstným pohledem a zeptal se jí, kam jde. Karkulka mu řekla, že jde navštívit svou babičku, která bydlí v malé chaloupce za vesnicí. Vlk ale začal Karkulku přemlouvat, aby se vydala jinudy a nabídnul jí, že ji zavede kratší cestou k babičce.

H3: Karkulkino rozhodnutí

Karkulka se ale bála a tak odmítla vlkovo nabízené vedení. Vlk se však nevzdal a začal ji pronásledovat. Když Karkulka uviděla, že vlk ji stále následuje, začala běžet co nejrychleji, aby se vlka zbavila. Velký vlk ale nebyl pomalý a tak Karkulku brzy dostihl.

H3: Rozuzlení děje

Karkulka si uvědomila, že se dostala do nebezpečí a tak se rozhodla, že se musí ubránit. Sáhla do své kapsy, kterou měla na kabátku, a vyndala z ní kousek perníku. Ten vlkovi hodila před nohy a vzápětí utíkala co nejrychleji k babičce.

Když dorazila k babičce, poprosila ji, aby ji uchránila před vlkem. Babička ji poslala do ložnice, aby dovolala pomoc, zatímco ona si připravovala past na vlka. Vlk brzy přiběhl k babičce, ale byl tak posilněn svojí touhou po Karkulce, že si nevšiml její připravené pasti a spadl do ní.

Když dorazili lidé z okolí, našli vlka uvězněného v pasti, ale Karkulka a babička byly v bezpečí. Karkulka se z této zkušenosti poučila a věděla, že v budoucnu se musí vyhýbat nebezpečným situacím.

H2: Závěr pohádky

A tak skončila pohádka o perníkové karkulce. Karkulka a její babička se přizpůsobily životu v malé chaloupce s ohledem na své zkušenosti s vlkem. Karkulka se učila být ostražitá a důvěřovat jen těm, kteří si jí získali a ne u všech se nechala snadno ohlupovat. A babička si prostě připravila past na vlka a ochránila své drahé vnoučátko.

Ponaučení z Pohádka o perníkové karkulce

Pohádka o perníkové karkulce nám ukazuje, že je důležité být ostražitý a důvěřovat jen těm, kteří si nás získali. Karkulka odmítla vlkovo vedení a díky tomu se ubránila. Navíc si uvědomila, že v budoucnu musí být opatrná a vyhýbat se nebezpečným situacím. Babička zase ukázala, že se dá připravit past na nebezpečného nepřítele a ochránit své blízké. Touto pohádkou se učíme, že musíme být obezřetní a důvěřovat lidem a situacím, které jsou pro nás bezpečné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka