Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o mrazíkovi ivanovi a nastěnce návod

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná zima, kdy ze země pobíhal bílý sníh a na stromech se třpytily ledové křišťály. V takovou chvíli se často stalo, že mrazík Ivan oblékal krajinu do ledového kabátu. Jednoho dne se však vydal do světa a potkal krásnou dívku jménem Nastěnka. Od té chvíle se z jejich setkání zrodila neobyčejná pohádka, kterou vám dnes budeme vyprávět. Pohádka o Mrazíkovi Ivanovi a Nastěnce Návod vás zavede do světa kouzel a podivuhodných dobrodružství, ve kterém láska a přátelství překonávají všechny překážky.

Pohádka o Mrázíkovi Ivanovi a Nastěnce Návod

Úvod

Když začíná být venku více mrazivěji a příroda se pomalu připravuje na zimu, v každé české vesnici se vypráví příběh o Mrázíkovi Ivanovi a Nastěnce Návod. Tato pohádka se stala nedílnou součástí lidového folklóru a v této části světa se stále tradičně předává z generace na generaci.

Mrázík Ivan

Mrázík Ivan byl bílý muž, který měl mocné kouzelné schopnosti. Upravoval počasí a ovlivňoval teploty, aby se každý den stal unikátním a zvláštním. Když nastaly nejchladnější dny v roce, Ivan se snažil zachránit zvířata a lidi, aby přežili tuto dobu.

Jeden den se Ivan rozhodl, že navštíví malou vesnici někde v hlubokém lese. Cítil, že tam jsou lidé, kteří ho potřebují a volají po něm.

Nastěnka Návod

Ve vesnici žila krásná a chytrá dívka jménem Nastěnka Návod. Byla to dcera místního kněze a lidé ji velmi obdivovali pro její dobrodružnou povahu a oddanost k bohu.

Nastěnka vždy toužila poznat Mrázíka Ivana a věřila, že on je klíčem k tomu, aby bylo počasí v této oblasti mnohem příznivější. Proto každý den vycházela na procházky do lesa a hlouběji uvnitř se snažila nalézt cestu k Mrázíkovi.

Setkání

Jednoho dne se Nastěnka dostala k chladným jezírkům a tam zahlédla překrásného bílého muže. Byl to Mrázík Ivan a okolo něho se leskly stříbřité hvězdy.

Nastěnka se k němu tichounce přiblížila a řekla: „Pane Mrázíku, slyšela jsem, že vy můžete ovlivnit počasí. Můžete nám pomoci, aby zima nebyla tak tvrdá?“

Mrázík Ivan odpověděl: „Ano, mohu vám pomoci, ale musíte splnit jednu podmínku. Pokud chcete, abych uvolnil počasí, musíte mi pomoci ochránit zvířata a lidi během zimy.“

Nastěnka slíbila, že mu pomůže a Mrázík Ivan jí dal instrukce, co musí udělat.

Ochrana zvířat a lidí

Nastěnka se vrátila do vesnice a sdělila lidem, co potřebují udělat, aby pomohli Mrázíkovi Ivovi. Lidé byli spořádaní a Johán, jeden z nejvýznamnějších obyvatel vesnice, se rozhodl jít do lesa a ochránit zvířata, zatímco ostatní se postarali o přípravy na zimu.

Johán se dostal do hlubokého lesa a díky Mrázíkovi Ivanovi byl schopen chránit zvířata před chladem. Každý den se vracel z lesa s dalšími zvířaty a lidé věděli, že mohou spoléhat na jeho úsilí.

Konec pohádky

Pomocí Nastěnky a Johána se podařilo ochránit všechna zvířata a lidi v oblasti během období nejpřísnější zimy. Mrázík Ivan byl velmi potěšen jejich úsilím a odměnil je tím, že uvolnil velmi příjemné počasí.

Od té doby se vesničané každý rok o mrazivých dnech vydávají do lesa, kde stojí socha Mrázíka Ivana. K ochraně zvířat a lidí v oblasti přispívají každoročními darováními a každý, kdo prochází touto oblastí, ví, že Mrázík Ivan tam stál a chránil je před zimou.

Ponaučení z Pohádka o mrazíkovi ivanovi a nastěnce návod

Pohádka o Mrázíkovi Ivanovi a Nastěnce Návod má významný morální význam. Ukazuje, že i když může být počasí nevlídné, můžeme spoléhat na sebe a pomáhat si navzájem. Pro ochranu zvířat a lidí během zimy je nutné spolupracovat a chránit je před nepříjemnými podmínkami. Důležité je také být spořádaný a proaktivní při přípravách na zimu. Tato pohádka je důležitou součástí lidového folklóru a připomíná nám, že jsme součástí přírody a měli bychom ji respektovat a chránit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka