Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o mašince

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Pohádka o mašince

Dávno, dávno před mnoha lety, v krásné zemi plné zázraků, žila malá mašinka. Ta se jmenovala Pohádka. Její kovová tělíčka byla pokryta barevnými ozdobami a na pozadí šustivých listů divoce se rozléhala zvonivá melodie. Často se šťastně kývala na kolejích, vždyť sama věděla, jakou důležitou snahu má. Dnes vám chci vyprávět o jejím neuvěřitelném dobrodružství. V této rozmanité pohádce najdete lásku, přátelství a setkání s neobvyklými bytostmi. Tak se pohodlně usaďte a vstupte do světa, kde Pohádka o mašince zazáří v celé své nádherné kráse.

Pohádka o mašince: Dlouhé dobrodružství malé hračky

Úvod

Byla jednou jedna malá dřevěná hračka, která se jmenovala Mašinka. Byla to nádherná hračka, která byla vyrobena z kvalitního dřeva a měla různé barevné nátěry. Mašinka nebyla obyčejná hračka, měla svou osobnost a chtěla poznávat svět. Toužila po dobrodružství a nových zážitcích, ale bohužel byla zakázána většinou hrát si mimo dětský pokojíček.

První dobrodružství Mašinky

Mašinka nedokázala odolat pokušení a jednoho dne se rozhodla utéct z domu a vyrazit do světa. Cestou potkala mnoho věcí, které jí nebyly předtím známé. Viděla velká města a přírodu, setkala se s dalšími hračkami a také se naučila spoustu nových věcí. Mašinka byla šťastná, že konečně zažívá to, po čem tolik toužila.

Nepříjemné překvapení

Jednoho dne se ale stalo něco nepříjemného – Mašinka se ztratila. Toužila najít cestu zpět domů, ale nevěděla, kudy jít. Procházela se po lese, když najednou ucítila, že se něco děje. Slyšela rámus a chvění země. Brzy zjistila, že se blíží vlak.

Zachránění Mašinky

Mašinka už cítila, jak se vlak blíží. Chtěla se schovat, ale nevěděla, kam. Najednou spatřila malou jeskyni, do které se rozhodla schovat. Předvlékla se dovnitř, ale bohužel tam uvízla a nemohla ven. Bylo to velmi beznadějné, ale najednou slyšela hlas někoho dalšího.

Byl to malý kocour, který jí vyhlásil záchranu. Kocour jí pomohl ven z jeskyně a ukázal jí cestu domů. Mašinka byla velmi vděčná a slíbila, že už nikdy nebude chtít utéct z domova.

Usmíření se s tím, co je

Vrátila se domů a byla ráda, že se jí podařilo přiblížit se v toulání světem svým cílům. Po pár dnech uvědomila si, že tam, kde žije, není všechno špatné. Má zde svou rodinu a kamarády, a začala si víc vážit toho, co má. Viděla, že dobrodružství, která hledala, může najít i v tom, kde je teď.

Závěr

Mašinka pochopila, že aby mohla být šťastná, nemusí hledat nic dalšího, než co má u sebe. Uvědomila si, že svou touhu po dobrodružství může uspokojovat i v tom, co ji obklopuje nyní. Žilo se jí opět dobře a měla radost ze života a všeho, co jí přináší.

Ponaučení z Pohádka o mašince

Mašinka je dřevěná hračka, která touží po dobrodružství a poznávání světa. Jednoho dne uteče z domu a potká mnoho nových věcí, ale nakonec se ztratí. Kocour ji zachrání a ukáže jí cestu domů. Mašinka se usmíří s tím, co má, a uvědomí si, že touhu po dobrodružství může najít i v tom, co ji obklopuje nyní. Tento příběh nás učí, že je důležité vážit si toho, co máme a být spokojeni s tím, co je. Není vždy nutné hledat nové zážitky a dobrodružství, protože je můžeme najít i v tom, co máme kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka