Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o lesních zvířátkách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jednou v hlubokém lesíku, kde se skrývají nejen zvířátka, ale také pohádková kouzla a tajemství, žila skupinka malých lesních tvorečků. Byli to plachý srnčí kůzle, statečný jezevec, chytrá liška a mnoho dalších. Společně prožívali dobrodružství, řešili problémy a utvářeli pevné přátelství. Tuto pohádkovou skupinku si představte ve vyprávění o Pohádce o lesních zvířátkách, která vás provede úžasným světem fantazie a dobrodružství.
H2: Pohádka o lesních zvířátkách

H3: Úvod

Jednou v lese žili lesní zvířátka. Byly to liška, zajíc, veverka, ježek a několik dalších. Žili v harmonii a vzájemně si pomáhali. Každý měl svou úlohu a každý přispíval k tomu, aby les byl krásný a zdravý. To všechno se ale změnilo, když do lesa přišel nový obyvatel.

H3: Nový obyvatel lesa

Novým obyvatelem lesa se stal vlk. Na začátku se zdál být přátelský a snažil se zapadnout mezi ostatní zvířátka. Ale brzy se ukázalo, že má úplně jiné záměry. Vlk totiž nechtěl spolupracovat s ostatními zvířátky a chtěl se stát jejich vládcem.

H3: Plány vlka

Vlk začal plánovat, jak ovládnout celý les. Rozhodl se, že si najme skupinu kořistníků, aby mu pomohli získat území. Ostatní zvířátka byly zděšena a snažila se najít řešení, jak jim zabránit v tom, aby les ovládli.

H3: Sbor lesních zvířátek

Jednoho dne se zvířátka sešla a rozhodla se, že spravedlivé řešení by bylo bojovat proti vlkovi. Ale aby uspěli, potřebovali se sjednotit a spolupracovat. Bylo nutné najít někoho, kdo by mohl být jejich vůdcem.

H3: Lišák Brouk

Zvířátka si nebyla jistá, kdo by mohl být jejich vůdcem. Pak se ale ozval lišák Brouk. Byl to ze všech zvířátek nejchytřejší a nejstatečnější. Nabídl se, že bude jejich vůdcem a pomůže jim porazit vlka.

H3: Boj lesních zvířátek proti vlkovi

Zvířátka se rozhodla, že nebudou vlkovi dál ustupovat a vydělávat mu kořist. Připravila se na boj a skryla se v lese. Vlk se s kořistníky zamířil do hloubi lesa. Když se dostal na mýtinku uprostřed lesa, narazil na překvapení. Zvířátka se z ničeho nic objevila a začala bojovat proti vlkovi.

H3: Vítězství zvířátek

Boj byla těžký, ale zvířátka se nevzdala. Díky vedení lišáka Brouka nakonec porazila vlka a jeho kořistníky. Zvířátka se také naučila, že když spolupracují a jednají jako tým, mohou dosáhnout i nemožného.

H2: Závěr

Od té doby už vlk do lesa nechodil a zvířátka se vrátila zpět k harmonii, kterou měla předtím. Lišák Brouk se stal respektovaným vůdcem a ostatní zvířátka ho vždycky poslechla. A tak les zůstal krásný a zdravý a zvířátka v něm mohla žít šťastně.

Ponaučení z Pohádka o lesních zvířátkách

V pohádce o lesních zvířátkách se do lesa přistěhoval vlk, který nechtěl spolupracovat s ostatními zvířátky a chtěl se stát jejich vládcem. Rozhodl se najmout skupinu kořistníků, aby mu pomohli získat území. Ostatní zvířátka byly zděšena a snažila se najít řešení, jak jim zabránit v tom, aby les ovládli. Po poradě se rozhodla, že spravedlivé řešení by bylo bojovat proti vlkovi. Lišák Brouk nabídl, že bude jejich vůdcem a pomůže jim porazit vlka. Po dobře připraveném plánu se zvířátka postavila vlkovi a jeho kořistníkům proti. Díky vedení lišáka Brouka nakonec porazila vlka a jeho kořistníky. Zvířátka se naučila, že když spolupracují a jednají jako tým, mohou dosáhnout i nemožného. Od té doby se vlk do lesa nevrátil a zvířátka se vrátila zpět k harmonii, kterou měla předtím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka