Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o lásce a štěstí

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Pohádky jsou známé tím, že vyprávějí příběhy plné kouzel, zázraků a dobrodružství. V této pohádce se však nesetkáte s draky ani s kouzelnými lektvary, ale s něčím mnohem silnějším. Pohádka o lásce a štěstí je příběhem, který nás učí, že ne všechno se dá získat díky síle kouzel, ale že štěstí a láska jsou mnohem silnější. Vydejte se s námi na cestu plnou romantiky, dobrodružství a nečekaných zvratů, která vás vtáhne do překrásného světa pohádek. Pohádka o lásce a štěstí vás inspiruje k tomu, abyste vždy věřili v sílu lásky a doufali v to, že se vám podaří najít to pravé štěstí.
H2: Pohádka o lásce a štěstí
H3: Zamilovaný král

Dávno, dávno v království daleko za horami a lesy, se narodil král jménem Jan. Už od dětství snil o tom, že se stane králem, aby mohl kdykoliv pomoci svým poddaným. Když dorostl, ocitl se na trůnu a stal se jedním z nejlepších králů, jaké kdy jeho království mělo.

Jednoho dne na jeho zámek přišla neznámá dívka. Král Jan nevěděl, kdo je a proč sem přišla, ale když ji uviděl, úplně se z ní zbláznil. Nikdy předtím neviděl tak krásnou dívku, jako by vypadla z jiného světa. Požádal ji o ruku a dívka souhlasila.

H2: Těžký úkol

Krásná dívka však od krále požádala o těžký úkol. Přečetla mu starou knihu a řekla, že pokud chce, aby byli spolu šťastní, musí splnit její přání. Králi se to zdálo být téměř nemožné, ale miloval dívku tolik, že slíbil, že udělá vše, co je v jeho silách.

Dívka řekla: „Chci, aby se do mě zamiloval člověk, který nikdy předtím necítil lásku. Pokud se mi to podaří, budeme spolu šťastní navěky a vydáme se za sebe.“

Králi se tato prosba zdála téměř nemožná, ale slíbil si, že se na to bude snažit. Projížděl se po celém svém království, ale nikde nenašel nikoho, kdo by dosud necítil lásku. Protože byl král, nechtěl být ochuzen o splnění svého slibu, proto se rozhodl zůstat věrný a pokusit se najít cestu, jak tohle přání splnit.

H2: Pomoc od čarodějky

Jeden den se král setkal s čarodějkou, která mu řekla, že by se mohl pokusit získat srdce dívky prostřednictvím přátelství. Řekla mu, že když se s ní bude stýkat a budou spolu trávit čas jako přátelé, může se stát, že se do něj zamiluje.

Král se tedy rozhodl, že se bude setkávat s dívkou jako přítel. Stali se nejlepšími kamarády a vídali se často. Po několika měsících začala dívka cítit, že se do krále zamilovala. Král byl velmi šťasten, že ji konečně dokázal získat a oba byli nadšeni, když si slíbili navěky lásku.

H2: Šťastný konec

Od té doby se na zámku krále Jana všechno změnilo. Dívka byla šťastná a král byl šťastný, že se konečně dokázal zamilovat a vyplnit slib, který dal. Království bylo plné radosti a štěstí a dokázali se radovat z každého dne společně.

I když to bylo těžké a král musel riskovat mnoho věcí, dokázal získat dívčino srdce tím, že s ní trávil čas jako přítel. Dokázal, že láska a štěstí jsou každému dosažitelné, pokud si k nim dokážeme najít cestu. A tak skončila tato pohádka o lásce a štěstí, která ukázala, že i králové mohou mít velké srdce.

Ponaučení z Pohádka o lásce a štěstí

V této pohádce se dozvídáme o zamilovaném králi Janovi, který slíbil dívce, kterou si vzal za manželku, že splní jakékoliv její přání. Dívka požádala o těžký úkol: zamilovat se do ní člověka, který předtím nikdy necítil lásku. Král se snažil hledat takového člověka po celém svém království, avšak bez úspěchu. Nakonec se setkal s čarodějkou, která mu poradila, jak tohle přání splnit, tím, že se stane kamarádem dívky a získá její srdce. Král tuto radu využil a nakonec se mu podařilo dívku získat. Z této pohádky se dozvídáme, že láska a štěstí jsou dosažitelné, pokud si k nim najdeme cestu a dokážeme riskovat. Také ukazuje, že králové mohou mít velké srdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka