Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o kruté princezně turandot

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno v zemích východních žila krásná princezna Turandot. Její krása a pýcha byly chvályhodné, ale stejně tak její krutost a nesmlouvavost. Protože její srdce bylo jako led, rozhodla se utrpení pro ty, kteří si chtějí u ní požádat o ruku. V této pohádce se dozvíme, že láska může přemoci i tu nejkrutší z duší.
Pohádka o kruté princezně Turandot

Zrození princezny Turandot

Byla jednou princezna Turandot, krásná dcera mocného císaře v Číně. Již od jejího narození bylo jasné, že se narodila něco zvláštního. Měla v sobě krev předků, kteří bývali známí pro svoji hrdost, moudrost a krásu.

Krutá a náročná princezna

Turandot se však odlišovala od svých předků. Byla neskutečně krásná, ale také krutá a náročná. Žádný muž se jí nelíbil a nebyl schopen splnit její podmínky. Proto se rozhodla, že si nikoho nevezme. To však způsobilo mnoho problémů.

Krev a nároky princezny

Každý muž, který se Turandot zalíbil, musel projít několika testy. Prvním testem bylo uhodnout, kdo je její otec. Pokud se to nepodařilo, muž byl umučen. Pokud se to podařilo, mohl pokračovat v druhém testu. Druhým testem bylo odpovědět na tři otázky. Pokud se to muži nepodařilo, byl taktéž umučen.

Calaf a jeho touha

Jednoho dne se do paláce dostal mladý muž jménem Calaf. Calaf přišel do paláce s jediným cílem – získat princeznu Turandot jako svou ženu. Turandot byla nádherná, ale Calaf byl přesvědčen, že je schopen ji získat a přeměnit ji z kruté princezny na láskyplnou manželku.

První test a Calafovo vítězství

Calaf se dostal k císaři a požádal ho o ruku princezny Turandot. Císař mu řekl, že se jedná o úkol skoro nemožný a že Calaf by neměl riskovat svůj život. Calaf však nechtěl ustoupit. Navzdory nebezpečí se rozhodl, že se pokusí splnit podmínky princezny.

Calaf byl první muž, který dokázal uhodnout, kdo je otcem princezny Turandot. To princeznu překvapilo. Calaf však nebyl spokojen pouze s tímto vítězstvím a rozhodl se pokračovat v boji o princeznu.

Druhý test a Calafova úspěšnost

Calaf pokračoval ve svém závodu za princeznou a chtěl projít druhým testem. Princezna položila tři obtížné otázky. Calaf byl rozhodnut odpovědět na všechny. První otázka zněla: „Co je to, co se narodí se dvěma „á“ a zemře s třemi „á“?“ Calaf bez váhání odpověděl, že to je člověk. Princeznin úsměv se změnil v kyselé překvapení.

Druhá otázka zněla: „Co je to, co je stále před vámi, ale nikdy ho nedohoníte?“ Calaf věděl, že tuto otázku musí zodpovědět správně, aby získal princeznu. Odpověděl, že je to jeho sen. Princezna byla překvapena svou porážkou. Na druhou stranu ji Calafovo odvážné chování okouzlilo.

Poslední otázka zněla: „Co vám umožní vidět do hloubky mé duše?“ Calaf okamžitě odpověděl, že to lze vidět pouze touhami a přáními druhého člověka. To princeznu uchvátilo a najednou se do Calafa zamilovala.

Zobrazení lásky a změna srdce

Calafova žádost o ruku a Turandotino srdce

Calaf viděl, že se princezna změnila a vyvinul se v ní pocit lásky k němu. Calaf si byl jistý, že tuhle příležitost by neměl nechat ujít. Požádal princeznu o ruku a princezna se pohoršila. Chtěla od Calafa vyžádat něco neobyčejného. Požádala ho o to, aby odhalil svůj vlastní tajemný sen. Pokud se mu to nepodaří, bude mít Calaf stejný osud jako všichni ostatní kavalíři.

Calafova největší oběť a jeho konečné vítězství

Calaf přemýšlel, co má dělat. Byl ochoten riskovat svůj život, aby získal princeznu Turandot. Nakonec se rozhodl přijmout tuto výzvu, přestože tušil, že ji to může stát život. Calafovi se podařilo odhalit tajemství princeznina snu a nakonec byl schopen ji svést a získat ji jako svou ženu.

Závěr

Princezna Turandot mohla být na první pohled nevypočitatelná a krutá, ale nakonec se stala smyslnou a vášnivou ženou. Calaf získal princeznu svou odvahou, touhou a odhalením svého srdce. Taková je pohádka o kruté princezně Turandot.

Ponaučení z Pohádka o kruté princezně turandot

Pohádka o kruté princezně Turandot učí, že síla touhy a upřímnosti může přeměnit i nejodpornější srdce. Turandot byla krásná, ale velmi krutá a náročná. Každý muž, který se jí zalíbil, musel projít několika testy. Pokud selhal, byl umučen. Jednoho dne se do paláce dostal Calaf, který přišel s jediným cílem – získat princeznu Turandot jako svou ženu. Calaf byl prvním mužem, který dokázal uvést, kdo je otcem princezny Turandot. Poté Calaf odpověděl správně na tři obtížné otázky. To princeznin srdce změnilo.

Calaf požádal princeznu o ruku a princezna chtěla, aby ji Calaf odhalil svůj vlastní tajemný sen. Pokud se mu to nepodaří, bude mít Calaf stejný osud jako všichni ostatní kavalíři. Calaf se rozhodl přijmout výzvu, přestože věděl, že to pro něj může mít fatální následky. Calafovi se nakonec podařilo odhalit tajemství princeznina snu a svést ji. Z toho vyplývá, že touha, odvaha a upřímnost jsou klíčové atributy, které mohou změnit srdce i nejkrutějšího člověka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka