Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o koblížkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byla jednou jedna sladká a lahodná pohádka o malém koblížkovi, který se narodil z mouky, cukru a kvasnic. Svého času byl velmi oblíbený mezi lidmi, ale letos se zdá, že osud se proti němu obrací. Přestože je plný chuti a krásy, nikdo si ho nevšímá a on se cítí opuštěný a nešťastný. Avšak jednoho dne se mu naskytne příležitost osvobodit se z temného stínu zapomnění a dokázat svou vlastní hodnotu.“
Pohádka o koblížkovi: Jak se malá přísada stala velkým mistrem

Hlavní postava této pohádky, koblížek, je malá a se zdánlivě nevýznamná. Ale nevěřte prvnímu dojmu, protože koblížek je velký mistr, jehož umění jisty nezůstane nenaplněno.

Hlavní postavou našeho příběhu je paní Olesová, hrdá vlastnice malé cukrárny v centru města. Je velmi pyšná na své výrobky a svou prací. Jednoho dne se rozhodla, že přišel čas rozšířit nabídku své cukrárny a začít prodávat koblížky. Třešnička na dortu byly současně dodávané přísady, ale paní Olesová opomenula malou, se zdánlivě nevýznamnou přísadu: prášek do pečiva.

Přišla sobota odpoledne a cukrárna se nacházela v nejvyšších obrátkách. Plné stoly, košíky plné pečiva a obecenstvo města po celé návsi. Ale najednou se začaly dít zvláštní věci. Pečivo se nedostávalo takovému objemu, jakých bylo zvyklé, a koblížky byly mít velmi divnou formu. Do cukrárně vtrhli pobouření zákazníci a začali se ptát, co se stalo. Paní Olesová nevěděla co říci, protože i ona vnímala, že s pečivem nemá něco v pořádku.

V tom se k ní přihnal jeden velmi staře vypadaící muž, v šedém plášti, s dlouhými šedivými vlasy, a řekl jí: „Paní, Váš problém je s pomocí malé přísady, bez ní koblížky nevyjdou.“ Paní Olesová se ptala, jakou přísadu potřebuje, ale ten muž jen odpověděl: „Musí to objevit sám“, a hodil do ovzduší nějakať papírek s nápisem „Prášek do pečiva, 1 díl na 3 díly mouky.“ Poté zmizel, jako by se pohltila těma černá masť.

Paní Olesová nevěřila svým očím a nechtěla věřit tomu, že by malá přísada mohla mít takový dopad na její práci. Rozhodla se tedy vyzkoušet návod, který dostala od muže v šedém. A co zjistila? Je to pravda, protože s použitím správného množství prášku do pečiva se koblížky podařily.

Koblížky začaly být stále chutnější a dokonce se staly velmi populární mezi zákazníky paní Olesové. Sedm let poté – koblížky se staly nejen místními lahůdkami, ale dokonce známými po celém regionu.

Paní Olesová si uvědomila, že i malé a zdánlivě nevýznamné věci mohou být klíčem k úspěchu. I kdyby byla firma malá, neznamená to, že se nedá stát velkým mistrem v oboru. Pohádka o koblížkovi nás učí, že v každé situaci si musíme uvědomovat, jak je každý drobný krok důležitý. Každý z nás má „prášek do pečiva“, který nás může posunout dále, ale musíme mu dát příležitost se ukázat.

Ponaučení z Pohádka o koblížkovi

Pohádka o koblížkovi nás učí, že i malé a zdánlivě nevýznamné věci mohou mít velký vliv na náš úspěch. Hlavní postava této pohádky, koblížek, je malý a zdánlivě nevýznamný, ale ukazuje se, že je to mistr v umění pečení. Paní Olesová, majitelka cukrárny, když se rozhodla začít prodávat koblížky, opomněla dodat jednu malou přísadu – prášek do pečiva. Kvůli tomu se koblížky nedařily a zákazníci byli pobouřeni. Ale potom se objevil stařec v šedém, s návodem, jak správně přidávat prášek do pečiva a ukázal, jak každá malá věc může mít velký vliv na úspěch. Paní Olesová si uvědomila, že s přesným množstvím prášku se koblížky podaří a staly se velmi populárními. Tato pohádka nás učí, že každý malý krok může být důležitý, a že i malé věci mohou být klíčem k úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka