Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o klaunovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Existují různé druhy pohádek, ale domníváme se, že nejvetší kouzlo mají ty, které se odehrávají v našem rodném jazyce. Proto bychom vám rádi představili jednu poutavou a dojemnou pohádku s názvem „Pohádka o klaunovi“. Tato příběh vypráví o klaunovi, který ztratil svoji schopnost smát se a způsobuje tím potíže nejen sobě, ale i druhým. Jak se bude tento příběh vyvíjet, zda najde klaun svoje štěstí, se dozvíte v dalších stránkách. Pohádka vám ukáže, že štěstí a láska jsou tam, kde byste to nejméně očekávali.

Pohádka o klaunovi – nejvtipnější pohádka

Úvod

Bylo jednou jeden klaun. Jeho jméno nebylo důležité, protože byl jediný klaun, který byl tak špatný, že ho nikdo nechtěl najmout. A tak se musel uchýlit ke žebrotě.

Klaun a jeho žebračka

Každý den klaun běhal po ulicích a sbíral peníze. Ale lidé se mu smáli, protože nedokázal zahájit ani jedno kouzlo. Takže měl jen jediný trik, který připravil lidem radost. Když se snažil vycvičit svého psa, vzal do ruky klobouk a plácl ho o psa. A ten pak koktal, aby získal pár kostek.

Kouzla se nedají naučit

Jednoho dne si klaun uvědomil, že potřebuje naučit nějaká kouzla. Protože jinak zůstane na ulici. A tak šel do kouzelnického obchodu, aby si koupil nějaká kouzla.

Klaunova kouzla

Kouzelník mu řekl, že kouzla se nedají naučit, ale že si může koupit několik kouzelných předmětů, které mu pomohou. A tak si koupil čarodějnický klobouk a hůlku se zlatým hrotem.

Podivné kouzlení

Vyzkoušel své nové kouzlení přímo na ulici, ale nic se nedělo. Lidé se mu stále smáli. Zklamaný klaun si sedl na chodník a začal plakat. Najednou mu přistoupil starý muž a ptal se ho, proč pláče.

Pohádka o žábě

Klaun mu řekl o svých problémech a starý muž mu pověděl o kouzelné žábě, která dokáže splnit tři přání. Klaun se ptal, kde ji najde, ale starý muž mu řekl, že ji najde jen tehdy, když se bude držet blízko svého srdce.

Hledání kouzelné žáby

Klaun se rozhodl hledat kouzelnou žábu, aby se mu splnily jeho sny. Byl odhodlaný najít ji a splnit si své nejtajnější touhy.

Klaunův sen

Po mnoha měsících cestování a hledání konečně klaun spatřil kouzelnou žábu. První přání si přál mít tři hvězdy na sobě. A tak se najednou objevily tři krásné hvězdy na jeho klovnovském triku.

Druhé přání

Druhé přání si přál mít největší a nejkrásnější klobouk na světě. A tak se jeho klobouk najednou zvětšil a zazářil jako diamant.

Poslední přání

A konečně se klaun rozhodl, že si splní své největší přání. Chtěl být nejlepší klaun, kterého kdy svět viděl. A kouzelná žába mu vysvětlila, že ten nejlepší klaun je ten, který umí udělat druhým radost.

Klaunova proměna

A tak se klaun rozhodl, že již nikdy nebude dělat triky jen kvůli zábavě. Rozhodl se, že bude dělat triky, aby lidem přinášel radost. A když se na něj dívali, viděli klauna, který měl plnou duší radost a lásku.

Závěr

Klaun pochopil, že největší kouzlo na světě je radost, kterou lidé mají v srdci. A pokud se budete snažit udělat druhým radost, pak se vaše sny stanou skutečností.

Ponaučení z Pohádka o klaunovi

Pohádka o Klaunovi přináší důležité ponaučení – největší kouzlo na světě je radost, kterou lidé mají v srdci. Klaun se snažil dělat triky jen kvůli zábavě, ale lidé mu nevěřili, protože nedokázal zahájit ani jedno kouzlo. Chtěl se naučit kouzla, ale zjistil, že kouzla se nedají naučit, ale že naopak musíme být blízko svému srdci a být sami sebou. Když Klaun konečně našel kouzelnou žábu a splnil si své přání, pochopil, že nejlepší klaun je ten, který umí udělat druhým radost. Rozhodl se, že bude dělat triky, aby lidem přinášel radost, a tak se proměnil v klauna plného radosti a lásky. Pokud se budeme snažit udělat druhým radost, pak se naše sny stanou skutečností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka