Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o ježibabě

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Kdysi dávno, v zemi plné kouzelných lesů a tajemných bytostí, žila ježibaba. Tato zlá a závistivá čarodějnice známá jako Pohádka o ježibabě, tepla si užívala své moci a činila neplechy po celé zemi. Mnoho odvážných hrdinů se ji pokusilo porazit, ale nikomu se to nepodařilo. Utrpení a strach, které šířila, byly nekonečné. A tak nastala chvíle, kdy na scénu vstoupila mladá dívka, odhodlaná ukončit ježibabin ukrutný vládce a navždy přivést mír do země.“

Pohádka o Ježibabě

Jednou za časů dávno minulých žila v hlubokém lese Ježibaba. Tato zlá a hrozivá bytost byla obávána všemi, kdo se do lesem odvážili. Lidé si o ní vyprávěli různé hrůzné historky a ti nejstatečnější se ji snažili vyhnout za každou cenu. Avšak jednoho dne se do lesa dostala mladá Alenka, která se nechtěla nechat svazovat pověrami a legiemi a rozhodla se vydat na průzkum. Ovšem co si naša statečná hrdinka neuvědomila, bylo, že se právě chystala setkat se s největším nebezpečím, co les kdy viděl.

Pohádka o zlomyslné ježibabě

Ježibaba totiž nebyla jen tak ledajakým strašidlem, jednalo se o zlou a zlomyslnou bytost, která plánovala mít Alenku jako svou rukojmí. Alenka si uvědomovala, že se dostala do velmi nepříjemné situace, ale nechtěla vzdát své stavovské hrdosti. Rozhodla se proto čelit Ježibabě a postavit se jí tváří v tvář.

Alenčina odvaha a statečnost

A jak to tak bývá v pohádkách, právě její statečnost a odvaha ji zachránily. Když se postavila proti Ježibabě a tvrdohlavě odmítala být její rukojmím, Ježibaba najednou změnila svůj postoj. Místo toho, aby Alenku požírala, nabídla jí pomoc a své moudrosti.

Objevení kouzelného lesa

Alenka se tak dostala do tajemného kouzelného lesa, kde ji Ježibaba učila, jak si poradit v nejrůznějších situacích, jak se vyhnout nebezpečí a jak se postavit proti těm největším problémům, život může přinést. Alenka tak objevila nové světy a nadhled, ze kterých již nikdy nevypadla.

Moudrost a síla

Z nevinné dívky se stala mladá silná a nesmírně moudrá žena, která věděla, jak si poradit v každé situaci. A to díky jednomu z nejstrašidelnějších a nejnebezpečnějších setkání, jaká se jí v životě dostala. Alenka se naučila, že když se tváříme nebezpečí tváří v tvář a nevzdáváme se před ním, můžeme se stát naprosto nezničitelnými.

Ježibaba – zlá bytost nebo moudrá učitelka

A tak se Alenka vrátila do svého rodného kraje a přinášela s sebou nepřeberné množství moudrosti, kterou ji předala Ježibaba. A lidé se divili, že se z Alenky stala tak moudrá a silná žena. Ale Alenka věděla, že všechno to, čím je dnes, si vděčí právě zlomyslné Ježibabě, která se ukázala být její největší učitelkou.

A tak si Alenka uvědomovala, že i z největších temnot se mohou vynořit velmi světlé věci. A že lidé, kteří se nám zprvu zdají strašidelní a zlí, mohou být vlastně těmi nejdůležitějšími učiteli, kteří nás naučí něco nového a změní nás natolik, že se z nás stanou naprosto noví lidé.

Ponaučení z Pohádka o ježibabě

V pohádce o Ježibabě se mladá Alenka rozhodne vydat se do hrozivého lesa a setkat se se zlou a zlomyslnou Ježibabou. Své statečnosti a odvaze díky ní nakonec unikne a dokonce se stane její učitelkou. Alenka si uvědomí, že i nebezpečné situace a zlá setkání mohou být důležitým učením a zlepšením pro člověka. Pokud totiž nevzdáváme se a tváříme se tváří v tvář situacím, můžeme být neporazitelní a naučit se moudrosti potřebné k řešení různých problémů. Pohádka tak poukazuje na to, že i lidé, kteří nás zdánlivě ohrožují, mohou být pro naše životy důležití a přínosní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka