Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o jazýčku

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami, žil jednou mladý pohádkový hrdina, který měl zvláštní dar. Tento dar se projevoval tím, že uměl mluvit více jazyky než kohokoliv jiného v celé království. Jeho jméno bylo Jazýček a jeho schopnosti byly tak výjimečné, že si získal oblibu u všech obyvatel království. Avšak jeho talent nebyl jen radostí, nýbrž také zdrojem nebezpečí. Jak se ukáže, Pohádka o jazýčku není jen další klasický příběh plný kouzel a zrady, ale také poučení o tom, že slova mohou mít mnohem větší sílu, než by si člověk myslel.“
Pohádka o jazýčku

H2: Jednou za čas…

Jednou za čas se odehrála krásná pohádka o tom, jak nezbedný jazýček dovede člověka dostat do neplechy. Tuto pohádku znaly nejen děti, ale i dospělí, a všichni se ji s oblibou poslouchali. Přinášíme ji i vám, abyste si ji mohli poslechnout.

H3: Výlet do města

Jednoho dne se rozhodla rodina vyrazit na výlet do města. Chtěli si užít krásný den a vidět památky, o kterých se doma jenom mluví. Celou cestu byla nálada skvělá, ale to se změnilo hned, jak se dostali do města.

H3: Překvapení v hospodě

Rodina si chtěla dát kafe v místní hospodě, ale tam narazili na ne příliš příjemnou obsluhu. Jazýček tatínka se rozběhl jako splašený kůň a začal se snažit napravit situaci. Bohužel to nebylo úplně dobré řešení a situace se ještě zhoršila.

H3: Nečekaný výlet na policejní stanici

Jedním slovem vedlo k druhému a nakonec se celá rodina ocitla na policejní stanici. Nikdo nevěděl, co se to právě stalo a jak se dopracovali do takové situace. Bylo to velké překvapení a hned se snažili situaci napravit.

H3: Jenom jazýček…

Až teď si všichni uvědomili, jak nebezpečný může být jazýček. Bylo to právě on, kdo začal konflikt a dostal rodinu do problémů. Každý si sice myslel, že zvládne situaci a že se jazýček nezamotá, ale ukázalo se, že to byla chyba.

H3: Naučte se ovládat svůj jazýček

Tato pohádka nekončí šťastným koncem, ale nese v sobě důležité poučení. Naučte se ovládat svůj jazýček a neříkejte nic, co byste později mohli litovat. Může se stát, že jedno neuvážené slovo vás dostane do velkých problémů.

H2: Závěr

Takto tedy dopadla jedna z mnoha pohádek o jazýčku. Doufáme, že si z ní vezmete to nejdůležitější poučení. Ať už jste malí nebo velcí, kontrolujte své slova, aby vás nezavedla na špatnou cestu.

Ponaučení z Pohádka o jazýčku

Pohádka o jazyčku přináší důležité poučení o tom, jak nebezpečný může být nezvladatelný jazyk. Rodina, která se vydala na výlet do města, se dostala do neplechy kvůli nesprávnému jednání a slovům tatínka. Nakonec skončili na policejní stanici. Celá situace ukázala, jak důležité je umět ovládat svůj jazyk a vybírat si slova pečlivě. Pohádka nabádá k rozvaze a uvědomění si, jak silný vliv mohou mít naše slova na okolí. Poučení z této pohádky platí pro všechny věkové kategorie – buďme opatrní na to, co říkáme a jakým způsobem to může ovlivnit situaci, ve které se právě nacházíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka