Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o hvězdách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o hvězdách. Ta vyprávěla o tajuplné světelné kráse nekonečného vesmíru a o duchovním prožitku, který lidé našli pozorováním hvězd. V této pohádce se setkáte s neuvěřitelnými bytostmi, tajemstvím, lásce a boji mezi dobrem a zlem. Prožijete nezapomenutelné dobrodružství plné nevídaných zážitků, které vás zavede na okraj naší galaxie a trochu dále, kde sídlí kouzelné hvězdy a skryté výjevy vesmíru. Tuto pohádku nezažijete jenom očima, ale i srdcem a myslí a zjistíte, jak důležité mohou být hvězdy pro nás samotné a pro celý vesmír.
Pohádka o hvězdách: Jak vznikly hvězdy na nebi

Hvězdy na nebi fascinují lidi už od nepaměti. V každé kultuře se vyprávějí příběhy o těchto světelných tělesech, které nás provází v noci. My vám dnes přinášíme jednu z Pohádek o hvězdách, která vám ukáže, jak vznikají hvězdy na nebi.

Hvězdy, to jsou ty bílé tečky, které vidíme na noční obloze. Ale málokdo ví, jak vlastně hvězdy vznikají. A právě tuto otázku si položila i naše malá hrdinka, princezna Anička.

Anička se jedné noci vzbudila a shlížela k nebi. Viděla hvězdy, jak se pomalu pohybují po obloze. A začala přemýšlet, jak asi vznikly. Tak se rozhodla, že se vydá na cestu a najde si odpověď na tuto otázku.

Cesta za hvězdami

Princezna Anička se vydala na cestu za hvězdami. Prošla temnými lesy, překonala horské vrchy a překonala vodopády. Cestou potkávala různé zvířata, kteří jí však nijak neublížili. A tak se po dlouhé cestě konečně dostala k místu, kde mohla vidět, jak vznikají hvězdy.

Při pohledu na nebeskou klenbu princezna zahlédla mnoho různých světelných těles. Shlížela na ještěrky, hady a draky, kteří se plazili po obloze. Bylo to nádherné, ale princezna stále nevěděla, jak hvězdy vznikají.

Setkání s Kouzelníkem

Princezna Anička se vydala dále po cestě, až dorazila k místu, kde sídlil starý kouzelník. Ten měl velikou knihu, plnou tajemných zápisů a kouzelných formulí. Princezna se kouzelníkovi zeptala, jak vznikají hvězdy na nebi.

„Víš, princezno, hvězdy vznikají při velmi silných explozích v kosmu. Tyto exploze vypálí oblasti, které se v kosmu nacházejí. Při těchto explozích se uvolní také velké množství plynu, který se následně rozpíná do vesmíru,“ vysvětlil kouzelník.

Princezna Anička byla z toho nadšená. Nikdy by jí nenapadlo, že hvězdy vznikají takovým způsobem. Kouzelník jí však ukázal ještě mnohem víc.

Jiné světy

Kouzelník Aničce ukázal, jak se díky těmto explozím vytvořily jiné světy. Ukázal jí, jak vznikla naše sluneční soustava, jak vznikla Země, Mars, Jupiter a další planety. Princezna Anička byla nadšená, jakou krásu může skrývat náš vesmír.

„Hvězdy jsou světélkové, které nám ukazují, že náš vesmír je plný tajemství a krásy,“ řekl kouzelník Aničce. „Takové tajemství je ale možné pochopit jen tehdy, když se podíváme do nitra vesmíru. Vnitřek vesmíru však skrýt nelze. Proto, princezno, musíš mít odvahu, podívat se do nitra vesmíru a poznat jeho tajemství.“

Princezna Anička byla odhodlaná jednoho dne se podívat do nitra vesmíru a poznat všechna jeho tajemství. A tak se vrátila zpět do svého království s novým poznáním o vzniku hvězd na nebi.

Závěr

Pohádka o hvězdách nám ukazuje, jak důležité je mít odvahu podívat se do něčeho, co nás fascinuje. Ať už jsou to světelná tělesa na nebi nebo jiné aspekty života, vždy nás čekají tajemství a krása. A pokud se odhodláme jim přiblížit, dostaneme se k poznání, které nás ochromí a naplní nás úžasným pocitem.

Ponaučení z Pohádka o hvězdách

Pohádka o hvězdách nám ukazuje, jak se hvězdy na nebi tvoří a jak důležité je mít odvahu podívat se do něčeho, co nás fascinuje. Hlavní postava, princezna Anička, se vydává na cestu za hvězdami a setkává se s kouzelníkem, který jí ukazuje tajemství vzniku hvězd a jiných světů. Pohádka nám také připomíná, že náš vesmír skrývá mnoho tajemství a krásy, které můžeme poznat pouze tehdy, když se odvážíme do něho podívat. Naše odvaha nás může vést k poznání, které nás naplní úžasným pocitem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka