Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o honzovi a barušce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Pohádka o Honzovi a Barušce je klasickým příkladem pohádky, která nažene husí kůži na záda. Tato pohádka se odehrává v srdci krásného českého venkova a vypráví o dobrodružstvích, které zažili dva milující se lidé. Honza a Baruška se setkali v mládí a jejich láska roste s každým rokem. Avšak, když se Baruška ocitne v nebezpečí, čelí Honza mnoha výzvám, aby ji zachránil. Přestože je to těžká cesta, Honza je rozhodnut udělat cokoli, aby ochránil Barušku a ukázal jí, jak ji miluje.
Pohádka o Honzovi a Barušce: Jak se zrodila láska

H2: Honza a Baruška – dva odlišné světy

Honzova milovaná vesnička byla pryč. Rozrušený hluk frajeřit se okolo školy a hospody se směřoval k hlavní silnici, kde se nacházelo centrum města. Kdo si našel práci, tam bydlel. Honza byl mezi nimi.

Strojírenská firma byla mým zaměstnavatelem a po práci jsem trávil volný čas v hospodě, kde se seznámil s Baruškou, která tam našla práci jako číšnice.

Baruška byla roztomilá dívka s očima barvy kaštanů a s úsměvem, který dokázal roztát zub. Honza na první pohled přišel trochu drsný, ale rozhodně měl srdce na pravém místě. Jeho silák úsměv vypadala, jako by se neslušela s jemným vzhledem Barušky. Vypadali navzájem jako dva odlišné světy.

H3: Honza – nejsilnější chlap v městě

Honza byl nejsilnější chlap v městě. Jeho svaly a fyzická síla byly velmi užitečné v práci. Ale Honza nebyl jen silák. Byl to dobrý a laskavý člověk s velkým srdcem.

Další silný vztah, který měl Honza, byl se svým otcem. Jeho matka zemřela, když byl ještě dítětem, a otec si ho musel vychovat sám. Honza mu pomáhal ve všech pracích na statku a cítil, že nesmí zklamat jeho očekávání. Honza zakládal hodně na své práci i čestnosti.

H3: Baruška – roztomilá dívka s mnoha plány

Baruška byla roztomilá dívka, která pracovala v pěkné restauraci v blízkosti Honzovy práce. Neměla to lehké, povolání číšnice v restauraci není nic, co by se dalo považovat za jednoduché. Ale Baruška držela hlavu vysoko a měla mnoho plánů ohledně své budoucnosti.

Byla to svobodná dívka, které raději hledala radost v tom, co dělá, než v tom, co má, a doufala, že jednoho dne bude moci založit rodinu a být spokojená.

H2: Jak se setkali

Honzovi se na Barušce zalíbila její otevřenost a srdečnost, když mu donášela jídlo do restaurace. Stala se pro něj okamžitým svěžím dechem v zabláceném okolí jeho práce. Cítil, že by jí chtěl být blíže.

Ale jak ji získat? Nepatřili k sobě. Vypadali, jako kdyby měli odlišné cesty. Honza byl neotesaný, svérázný a pracovitý muž, zatímco Baruška byla jemná, inteligentní a pečlivá dívka. Co by mohli mít společného? Honza se rozhodl, že to zjistí.

H3: Láska překonává překážky

Honza se snažil přiblížit Barušce, ale bylo to jako stoupat strmými schody bez přestání. Nikdy se nehodili, když se viděli v restauraci, ale Honza si uvědomil, že si užívá každý moment, když je v její blízkosti.

Baruška na první pohled Honzu také milovala, ale nevěřila, že by se našel mezi nimi společný jazyk. Obávala se věkového rozdílu a jejich odlišného pohledu na svět.

Ale jednoho dne se Honza rozhodl, že ji pozve na výlet na vyhlídkovou věž nad městem. Musel tušit, že se Barušce bude líbit s ním nejen trávit volné večery v hospodě, ale že má o něj opravdu zájem.

Když se dostali na vrchol věže, bylo před nimi nádherné panorama celého města a jejich příběh se začal psát s novou silou.

Honnza byl svůj a navzdory vzdálenostem mezi nimi cítil v srdci, že z Barušky se může stát něco opravdu velkého.

H2: Jak Honza osvobodil Barušku

Jednoho dne, když Honza pracoval v kotelně svého zaměstnavatele, Baruška se objevila v honzově uměleckém srdci a Honza jí ukázal svůj talent modelování z hlíny.

Byl to prvníkrát, kdy si připadal jako rovnocenný partner jinému člověku. Barušce se líbil jeho výtvor a řekla mu, že má naprosto kouzelnou ruku a uměleckou duši.

Honza nebyl zvyklý na takovou pochvaly a Barušky slova nevěřil. Ptal se jí, jestli to myslí vážně, a ta mu odpověděla: „Ano, vážím si každého člověka, ale ty jsi pro mě něco víc, pro mě jsi tady, abys mi pomáhal a abych se s tebou mohla smát.“

Honza polkl vztek a získal uznání a respekt, který mu pomohl osvobodit Barušku od jejích starostí.

H3: Energie lásky

Honza a Baruška se dále seznamovali. Honza ji pozval do různých míst, kde mohli trávit společný čas. Baruška se zhlouboka vdávala do jeho silného charakteru a pozorovala, jaký obdiv má k ostatním lidem, kteří mají něco, čeho není dostatek.

A když se seznámili s více lidmi, Honza cítil, že tím pádem se mu otevřela nová stránka na to, co znamená opravdová láska.

Honza a Baruška spolu silně prožívali každý okamžik, cítili společnou energii. Cítili úplnost, kterou se podařilo nalít do svého života.

Byli šťastní, rozhodli se žít život plný radosti, lásky a spolupráce. Byli srdce srdci, vítězi nad všemi překážkami.

Pohádka o Honzovi a Barušce skončila šťastně, ale láska přesto zůstává velkou otázkou. Proto věříme, že silné vztahy rostou ze společných cílů a společných zájmů a že je třeba vztah chránit a věnovat mu plnou pozornost a kreativitu. Láska udělá všechno možné.

Ponaučení z Pohádka o honzovi a barušce

Pohádka o Honzovi a Barušce je příběh o dvou lidech, kteří se zdánlivě odlišují, ale nakonec spolu nacházejí lásku a štěstí. Honza byl silák z malé vesničky, zatímco Baruška pracovala jako číšnice v místní restauraci. Navzdory rozdílným světům si mezi sebou našli společnou řeč a zamilovali se.

Honza se snažil, aby byl Barušce blíž a pozval ji na výlet na vyhlídkovou věž. Postupně také získal respekt a důvěru Barušky, které pomáhal osvobodit se od jejích starostí. Oba si začali uvědomovat, jak moc jsou šťastní společně.

Tato pohádka nás učí, že láska může překonat překážky a že silné vztahy rostou ze společných cílů a zájmů. Láska potřebuje pozornost a kreativitu, aby mohla růst a být plnohodnotná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka