Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o honzíkovi a marence

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno před mnoha lety, v temném lese stávala malá chaloupka, kde žil chudý kovář se svou manželkou. A právě v této chaloupce se odehrává naše pohádka o malém Honzíkovi a jeho sestřičce Mařence. Příběh plný peripetií, kouzel a pokušení. Příběh o síle lásky, důvěry a odvahy. Připojte se k nám a přijďte s námi zažít neuvěřitelné dobrodružství, které vás vtáhne do světa, kde vládnou zázraky a magie. Vstupte do světa pohádky o Honzíkovi a Mařence.

Pohádka o Honzíkovi a Mařence

Úvod

Dávná pohádka o Honzíkovi a Mařence se odehrává v krásné zemi. Bylo to v dobách, kdy každý den byl naplněn záhadami, kouzly a modly. V této dobové džungli se odehrává příběh o dvou mladých lidech, kteří se stali obětí z vrozených zlem.

Zrození Honzíka a Mařenky

Honzík a Mařenka se narodili do rodiny chudých rodičů, kteří je měli velmi rádi. Jejich rodiče si přáli, aby jejich děti našly štěstí a lásku ve svém životě.

Zločiny zla

Jednoho dne se však vše změnilo. Do vesnice dorazil záhadný člověk, který vzbudil pozornost Honzíkova otce. Tento záhadný člověk byl vlastně pravý otec Honzíka a jeho skutečná identita byla odhalena.

Honzíkův otec byl záhadný muž, který zanechal rodinu trpět v chudobě a utíkat před vymáháním spravedlnosti, které ho dopadlo.

Jeho synové, Honzík a Mařenka, byli s ním asociální a zlé a mnohdy byli jejich sousedy šikanováni. Jednoho dne se rozhodli pomstít své rodiče a spolupracovat s novým záhadným mužem.

Moudří kouzelníci

Mezitím se dvě moudré kouzelníky ujali vzdělání Honzíka a Mařenky. Vypořádali se se všemi jejich problémy a naučili je, jak se má správně chovat k ostatním lidem v méně šťastných situacích.

Prezentace činů

Honzík a Mařenka se rozhodli, že se prezentují ostatním lidem dokonalostí. Ukázali, že i když je neustále provází konecársku hrůzu, mohou zůstat pevní až do konce.

Návrat do domova

Po úspěšných pokusech a plně dokončených závazcích se Honzík a Mařenka vrátili do své vesnice a pomohli svému rodiči získat zpět zaměstnání, kterého se tak dlouho snažil dosáhnout.

Závěr

Pohádka o Honzíkovi a Mařence ukazuje, že jsou dva typy lidí – ti, kteří zůstanou stateční navzdory nejhorším situacím a těmi, kteří se poddají stinné stránce lidské povahy a stanou se obětí zlem. Měli bychom být jako Honzík a Mařenka a být schopni být silní a pevně se držet v nejhorších situacích.

Ponaučení z Pohádka o honzíkovi a mařence

V pohádce o Honzíkovi a Mařence se zdůrazňuje význam povahy člověka v době, kdy vše bylo plné záhad a kouzel. Honzík a Mařenka se narodili do chudé rodiny, avšak jejich rodiče je měli velmi rádi a přáli si pro ně štěstí a lásku. Do vesnice přišel záhadný muž, který odhalil skutečnou identitu Honzíkova otce, následně se Honzík a Mařenka rozhodli spolupracovat s ním a pomstít se svým rodičům a jejich sousedům, kteří je šikanovali.

Avšak dva moudří kouzelníci se ujali výchovy Honzíka a Mařenky, vypořádali se s jejich problémy a naučili je správnému chování v situacích, kdy ostatní lidé jsou méně šťastní. Honzík a Mařenka se rozhodli prezentovat dokonalost ostatním lidem, ukázali, že i v nejhorších situacích mohou zůstat pevní.

Po úspěšných pokusech se vrátili do vesnice a pomohli svému rodiči získat práci. Pohádka ukazuje, že jsou lidé, kteří se poddají stinné stránce lidské povahy a stanou se obětí zla, a ti stateční, kteří zůstanou silní a pevně se drží v nejhorších situacích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka