Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o hadovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v krásné zemi plné zelených lesů a čistých řek, žil obrovský had, který se stal legendou prostředí. Jeho jméno bylo známo v celé zemi a mnoho lidí ho bálo. Had byl znám svou nebezpečností a mocí, ale také záhadou, neboť nikdo nevěděl, co bylo v jeho mysli skryto. Přesto existoval jeden statečný rytíř, který se odhodlal se postavit tomuto obávanému tvoru. Tak začala pohádka o hadovi, která dodnes přináší naději, odvahu a naději lidem všude kolem světa.
Pohádka o hadovi: Legendární příběh plný dobrodružství a nečekaných zvratů

Pohádky jsou neodmyslitelnou součástí naší kultury. Patří mezi ně nejrůznější příběhy plné fantazie, dobrodružství a romantiky. Jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších pohádek je „Pohádka o hadovi“. Tento legendární příběh, v němž hlavní roli hraje had, nás zavede do světa, kde se střetávají dobro a zlo, věrnost a zrada, láska a nenávist.

Hlavní postava – had

Příběh začíná v dávných dobách, kdy ještě vládly kouzelné síly a magie. Na okraji lesa žil obří had, který měl jednoho dne zvláštní sen. Viděl se totiž jako král všech hadů, který vládne nad celým světem. Zatoužil po tom tak moc, že se rozhodl najít způsob, jak svůj sen splnit.

Had se tedy vydal na cestu, která ho zavedla až k záhadnému prameni, u jehož břehů měl údajně najít odpovědi, které hledal. Tam potkal mladou dívku, která se mu nabídla, aby mu pomohla najít to, co hledá. Hadovi se to líbilo a on přijal její nabídku, i když věděl, že se tím vystavuje velkému nebezpečí.

Had si rychle oblíbil dívku, jelikož byla velmi milá a bystrá. Proto se snažil jí co nejvíce pomoci, aby spolu mohli vyhrát nad temnými silami, které se jim stavily do cesty. Dívka a had se postupně stali dobrými přáteli, kteří pro sebe byli ochotni udělat vše. Byla to pravá láska, která nadevšechno převládla.

Boj o království

Jednoho dne však dorazili do města, kde se už delší dobu vede takřka neustálý boj mezi vládnoucím králem a skupinou rebelů. Had s dívkou se stali nedobrovolnými účastníky tohoto konfliktu. Vládnoucí král je chtěl využít jako zbraně proti rebelské skupině, ale rebelové je viděli jako potenciální spojence, kteří by jim mohli pomoci v boji proti nadvládě krále.

Had a dívka se ale rozhodli postavit se proti oběma stranám a snažit se najít jiné řešení. Brzy však zjistili, že situace je mnohem horší, než se zdála. Tou dobou se totiž objevil temný mág, který toužil po bezmezné moci. Had a dívka se rozhodli mu vzdorovat a společně se vydali na nebezpečnou cestu, aby porazili zlo a zachránili celé království.

Nenadálé zvraty a finální souboj

Na své cestě se had a dívka museli potýkat s mnoha překážkami a překonávat nejrůznější nástrahy. Čím víc se ale blížili k cíli, tím více narůstaly i jejich šance na vítězství.

Nakonec se jejich cesty zúčastní temný mág. Tento boj vyznívá pro hada velice špatně a zdá se, že vše bude ztraceno. Nakonec ale díky podpůrné kouzelné síle dívky se had dokáže postavit na vlastní nohy a nastřádat síly k velkolepému závěrečnému souboji. Nakonec dokáže hrůzostrašného maga porazit a království je zachráněno.

Závěr

„Pohádka o hadovi“ je napínavým, temným a plným dobrodružství příběhem, který bere dech ve chvílích dramatických zvratů. Ukazuje nám, že láska, věrnost a důvěra dokážou porazit i ta nejtěžší zla a že i nejtajemnější sny se mohou stát skutečností. Historie hada a dívky, kteří jdou spolu přes velká nebezpečí, může posloužit jako vzor pro všechny, kteří se chtějí prosadit a prosadit se v životě.

Ponaučení z Pohádka o hadovi

Pohádka o hadovi je legendární příběh, který nás učí o důležitosti lásky, věrnosti a důvěry. Hlavní postava – had – touží stát se králem všech hadů, což ho vede na nebezpečnou cestu za poznáním a řešením svého snu.

Had potká mladou dívku, která se mu nabídne, aby mu pomohla najít to, co hledá. Postupně se spřátelí a začínají cestovat spolu po neznámých místech. Nakonec se ocitají v městě, kde se vede boj mezi vládnoucím králem a rebelujícími lidmi.

Had a dívka se rozhodnou postavit se proti oběma stranám, aby našli jiné řešení. Bohužel se objeví temný mág, který touží po moci a chce ovládnout celé království. Had a dívka se rozhodnou mu vzdorovat a společně se vydají na nebezpečnou cestu, aby porazili zlo a zachránili království.

Na cestě musí překonat mnoho nástrah a had se ocitne v nebezpečí. Díky podpůrné kouzelné síle dívky ale nakonec porazí temného mága a království je zachráněno.

Pohádka ukazuje, že životní řešení se mohou skrývat za hranicemi běžných myšlenek, ale důležité je mít lásku, věrnost a důvěru. Hlavní postavy nás učí, že i ta nejtemnější zla lze porazit, pokud držíme pospolu a věříme si navzájem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka