Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o čertech čtení

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Za dávno, dávno úplně jiné době, kdy čtení bylo kouzelným a tajemným uměním, byla jedna malá vesnice, kterou opakovaně navštěvovali zlí a lstiví Čerti. Ti neustále toužili získat moc nad lidmi a odnášeli si s sebou děti, které jim dobrovolně prodaly své schopnosti čtení. Toto je příběh o tom, jak se zrodila legenda o Čertech čtení a o tom, jak jedno odvážné děvče dokázalo porazit jejich plány a zachránit svou vesnici.“
Pohádka o čertech čtení

H2: Úvod

Hledáte-li pohádku, která vás zavede do neuvěřitelného světa plného dobrodružství a napětí, jste na správné adrese. Pohádka o čertech čtení vás zavede do světa, kde se střetávají dobro a zlo, zázraky a kouzla, a kde se nakonec vítězí láska a spravedlnost.

H3: Kapitola 1 – Na konci kopce

Měli jsme jednou jedno malé městečko, které se rozkládalo uprostřed horského kraje. Město bylo obklopeno kopci, na místě, kde se obloha setkávala se zemí. Ve středu tohoto města, na malém náměstíčku, stála knihovna. Knihovna byla jediným místem, kde ještě uchovávali staré knihy, plné kouzel a zázraků, knihy, které se dnes už skoro nečetly.

H3: Kapitola 2 – Čerti přicházejí

Ale jednoho dne se začalo dít něco zvláštního. Z náměstí se začaly ozývat podivné zvuky a hlasy. Lidé v městečku nevěděli, co se to stalo, a tak se rozhodli vydat se do knihovny, aby zjistili, co se tam děje. Když tam dorazili, viděli skupinku mužů oblečených v tmavých pláštích a s rohy na hlavě. Byli to čerti, co se rozhodli jít do knihovny a zabavit si nějaké ty staré knihy.

H3: Kapitola 3 – Svornost

Obyvatelům města se však nelíbilo, že se tam objevili čerti a tak se rozhodli, že budou činit vše potřebné, aby knihovnu ochránili před těmi zlými bytostmi. Lidé se spojili a učinili na místě ochrannou kouzelnou ochrannou bariéru, která čerty zadržela.

H3: Kapitola 4 – Rozhodování

Čerti byli v pasti, nemohli se dostat ven. Když pak přemýšleli, co mají dělat, uvědomili si, že skutečně touží po knihách, ale že si je nemohou vzít násilím. A tak vznikla dohoda: když se bude jednou týdně konat čtení v knihovně, čerti mohou přijít a poslechnout si příběhy a zázraky z knih, které se jinak třeba dostanou k nim jen velmi těžko.

H3: Kapitola 5 – Nová doba

Od té doby se v městě udály velké změny. Lidé se naučili spolupracovat i s tím, co je považovali za nepřátelské bytosti. Čerti se snažili být hodní a držet svá slova, aby se stali součástí města, jako normální obyvatelé a lidé později vzpomínali, jak vznikla doba přátelství mezi bytostmi, kteří se dřív neměli moc v lásce.

H2: Závěr

Pohádka o čertech čtení není jen o tom, jak důležitý je respekt ke kulturním tradicím. Pohádka nás učí, že když se spojíme a najdeme řešení, můžeme překonat i ty největší potíže. Pokud se lobotomie, kterou nazýváme vylučováním až tak drasticky nepoužívá, mohli by sami čerti a lidé nacházet řešení pro spoustu dalších věcí, třeba společného žití a obyčejného fungování v reálném světě.

Ponaučení z Pohádka o čertech čtení

Pohádka o čertech čtení nás učí, že když se lidé spojí, mohou překonat i ty největší problémy. V městečku, obklopeném kopci a oblohou, se čerti jednoho dne objevili v knihovně, aby si vzali některé z kouzelných a zázračných knih. Zde však narazili na odpor obyvatel, kteří vytvořili kouzelnou ochrannou bariéru, kterou čerti nemohli překonat. Nakonec se začali vyjednávat a čerti se dohodli, že se budou účastnit čtení, které se bude konat každý týden v knihovně. Tento krok změnil město i jeho obyvatele a pomohl vytvořit přátelství a respekt mezi lidmi a bytostmi, kteří se dříve neměli v lásce. Pohádka nás učí, že spolupráce, respekt ke kulturním tradicím a řešení našich problémů mohou přinést pozitivní změny nejen v našem životě, ale i v životě ostatních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka