Krátké české pohádky před spaním pro děti

Písničky z pohádky o princezně která ráčkovala

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Písničky z pohádky o princezně která ráčkovala

Byl jednou jeden krásný kout země, kde vládla krásná princezna. Ta měla jedno velké tajemství, o kterém nikdo nevěděl. Ráda totiž zpívala a zahrnovala svět svými písněmi, které měly kouzelnou moc. Toto tajemství se brzy dostalo na povrch a s ním začal příběh o princezně, která ráčkovala, nazvaný Písničky z pohádky o princezně která ráčkovala. Bude to příběh plný kouzel, dobrodružství a lásky. Připravte se na cestu do tajuplného světa s touto neobyčejnou princeznou.

H2: Písničky z pohádky o princezně která ráčkovala
H3: Jak princezna ráčkovala a zpívala
Ve středověkém království žila princezna, která měla velmi neobvyklý koníček. Dokázala vytvořit píseň z každé situace, ve které se ocitla. A nejen že píseň dokázala složit, ale i zalichotit srdcím lidí kolem ní. Ve svém království se stala pro svůj dar známou a byla obdivována snad každým.

H3: Princezna a věž
Jednoho dne se však stal velký zlom v princeznině životě. Král, její otec, rozhodl o jejím sňatku s mocným vládcem sousedního království. Princezna nechtěla ztratit svou svobodu a tak se rozhodla utéct. Vyšplhala na věž, která stála na okraji královského hradu, a tam se usadila.

H3: Princezna zpívá a ráčkuje
Na věži trávila princezna své dny zpíváním a ráčkováním – pletením v obecné řeči. Vytvářela písně, ve kterých vyjadřovala své naděje, touhy i obavy. Lidé pod ní chodili a poslouchali ji a mnozí dokonce přidávali své vlastní verše, které se pak staly součástí princezniných písní.

H3: Princezna najde lásku
Jednoho dne se pod princezninou věží objevil mladý rybář. Byl to mladý muž plný naděje, který snil o své budoucnosti a lásce. Když poprvé uslyšel princeznu zpívat, zůstal okouzlen a nemohl uvěřit, že tato krásná dívka žije na věži. Znaly se jen z hlubokých slov, které popisovaly jejich myšlenky a touhy.

H3: Láska překoná vše
Mladý rybář se vydal na dlouhou cestu, aby získal srdce princezny a ukázal jí, že na světě je ještě více než jen věž a písně. Zpíval jí písně, které složil speciálně pro ni, povídal jí o svých cestách a dobrodružstvích a ukazoval jí nádhernou přírodu, kterou dosud neznala.

H3: Šťastný konec
Po mnoha měsících těchto schůzek se princezna zamilovala do rybáře a požádala ho o ruku. Rozhodla se opustit svou věž a spojit svůj život s mužem, který jí ukázal svět. A tak se stalo, že si princezna vzala rybáře a spolu žili šťastně až do konce života. Občas si ráčkovala a zpívala, aby si připomněla svou minulost a ukázala, že láska dokáže překonat vše.

Ponaučení z Písničky z pohádky o princezně která ráčkovala

Pohádka o princenzině, která ráčkovala a zpívala, zdůrazňuje důležitost svobody a nastavení priorit v životě. Princezna odmítla svůj nucený sňatek, odešla ze společnosti a našla štěstí v jednoduchém životě s mužem, který jí ukázal krásy světa. Je také důležité najít si koníček, který nás oslovuje a kterým můžeme ukázat své nadání. V příběhu to bylo zpívání a ráčkování, díky čemuž získala princezna respekt a obdiv svých poddaných. Nakonec láska překonala všechny překážky a dvojice žila šťastně až do konce života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka