Krátké české pohádky před spaním pro děti

O perníkové chaloupce pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylinková O perníková chaloupka je zcela jedinečná, protože její zdi, střecha a dokonce i nábytek jsou vyrobeny z chutných a křehkých piškotů, na kterých se leskne sladká poleva. Pohádkový příběh narušuje to, že chaloupka se nachází uprostřed lesa, v místě, kde hory a údolí ztrácí svou obvyklou podobu. Toto už nikoho nepřekvapí, protože kdo se dostane do této magické oblasti, není nikdy jistý, co se tam může stát. Jednoho dne se však stalo něco zcela neočekávaného a to se stalo, protože…

O Perníkové Chaloupce Pohádka: Sladká Historka Plná Zázraků

Jak dlouho už sníte o perníkové chaloupce? Mnoho z nás už toto kouzelné místo při snění navštívilo. Podívejme se spolu na pohádku o perníkové chaloupce a prožijme spolu neuvěřitelnou cestu plnou zázraků.

Hlava Rodiny

Hanka, nejstarší dcera chudého rolíka má na starosti rodinu, protože se jí stala matkou a otec ji opustil. Musí se starat o svého mladšího bratra a sestru a musí pro rodinu zajistit jídlo. Hledá proto jakýkoliv úkryt, který by jí a její rodině poskytl střechu nad hlavou a ochránil ji před zimou. Na cestě spatří perníkovou chaloupku obklopenou čarovným lesem. Hanka o tom, že se v této chaloupce nachází zázraky, slyšela již dříve.

Nastěhovali se

Hanka se nemusela dlouho rozmýšlet a tak zašla dovnitř. Uvnitř se nacházel skromný interiér, ale byl útulný. Hanka s mladšími sourozenci se rozhodli v této chaloupce zůstat. To se ukázalo jako veliký šťastný nápad.

Perníková chaloupka měla totiž speciální vlastnost – byla kouzelná. Každou noc se dokázala naplnit skvělým jídlem, což bylo pro Hanku a její rodinu velký dar. Díky perníkové chaloupce s čarovnou mocí mohl Hankin otec ulévat z trošky medu tajemný nápoj, který uzdravil jeho špatné zdraví.

Staveníři

Jenže na použití čarovného prostředku se záhy dozvěděli místní stavebníci. Ti byli v této části lesa zapřisáhlí nepřátelé všeho, co bylo magického a tajemného. Stavebníci si přišli pro Hanku a její rodinu. Chtěli perníkovou chaloupku zničit a to za každou cenu.

Chaloupka se bránila svým zvláštním kouzlem. Steny se náhle staly oheň a spálily čtvercové postavy. A Hanky rodina mohla být v bezpečí.

Nový přítel

Za čas se rodina zklidnila. Ale mocné kouzelnické kouzlo nám dalo ten nový přítel. Byla to malá myška, která Hanku a její rodinu ochránila při každé jejich cestě do lesa. Díky této spojenosti s myškou se rodina cítila chráněná proti zlem, který se ve stínu lesa toulal.

Uklizení

Hanka a její rodina byli velmi spokojeni v perníkové chaloupce. Ale rozhodli se, že se postarají i o čistotu a uklidí celou chaloupku. Upravili parkety, očistili zeď a posadili květiny a květiny. A perníková chaloupka se stala zásadním uzlem pro Hankinu a její rodinu, která se zde usadila na stálé.

Závěr

Perníková chaloupka se stala významnou součástí Hankiny rodiny. Díky této kouzelné čarodějnici se rodina stala bohatší a jí bohatý kalorický destičky. Změnila se také rodinná morálka, když se rodina zaměřila na uklidění chaloupky.

Perníková chaloupka nás učí, že každý kus opuštěné země může žně přinést. Pokud máte své sny, nevzdávejte se, protože většina z nich může být náhodou v perníkové chaloupce nebo v jiných formách skrytých v koutech naší země. Nalezení svého cíle je hlavní motivací.

Ponaučení z O perníkové chaloupce pohádka

Pohádka o perníkové chaloupce nám přináší poučení, že i z malých a opuštěných věcí může vzejít něco skvělého. Hanka, hlava rodiny, se rozhodla najít útulek pro svou rodinu a našla perníkovou chaloupku obklopenou čarovným lesem. Chaloupka se ukázala jako kouzelná, nabízela denně skvělou stravu a patřila rodině Hanky. Stavebníci, kteří nechtěli magii a tajemství, se pokusili chaloupku zničit, ale ta se bránila a rodina byla v bezpečí. Rodina se setkala s novým přítelem v podobě malé myšky a společně uklidili perníkovou chaloupku. Pohádka nás učí, že nevzdávejme se svých snů, protože mohou být na dosah, a že i malé věci mohou přinést velkou radost a splnění našich cílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka