Krátké české pohádky před spaním pro děti

O kohoutkovi a slepičce pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno, v jedné země, kde zpěv ptáků byl jako melodie věčného rána, existovali dva malí ptáčci – O kohoutek a slepička. Oba byli oddaní jeden druhému a společně prožívali radosti a starosti života. Avšak jednoho dne, když osud zasáhl jejich malý svět, museli oba nasadit křídla a vydat se na dobrodružství, které by je přivedlo zpět k sobě. Tak začíná příběh O kohoutkovi a slepičce – pohádky o lásce, oddanosti a odvaze.
H2: O kohoutkovi a slepičce – Pohádka plná dobrodružství
H3: Představení kohoutka a slepičky

Dlouho, dávno v krajině, kde teče med a rostou bonbóny, žil hodný kohoutek jménem Kajetán a krásná bílá slepička jménem Kornelka. Kohoutek Kajetán byl nejenom krásný a ozdobený pestrobarevnými peříčky, ale byl také velmi statečný a ochranářský.

Jednoho dne, když si spolu šlapali na lukách, viděli špatného lišáka, který se snažil dostat se do slepiččina hnízda, aby snědl její vajíčka. Kohoutek bez okamžitého zaváhání rozhodl, že ochrání svého kamaráda slepičku a bude se snažit lišáka vyhnat pryč.

H2: Kouzelný les a zlá vědma
H3: Setkání s vědmou

Kohoutek Kajetán a slepička Kornelka se rozhodli, že pojedou hledat Pytlácka louku, kde se říkalo, že rostou nejkrásnější kukuřice a máslokvěty. A tak se vydali na cestu do jádra kouzelného lesa. Cesta byla plná nebezpečí a překážek, ale když se konečně dostali k Pytlácké louce, byli ohromeni krásou květin a zeleně.

Bohužel, najednou se na scéně objevila zlá vědma, která jim nedovolila ochutnat ani kousek z toho, co na louce rostlo. Vědma nadávala a říkala, že louka patří jí a kdo se na ni chce dostat, musí ji překonat a projít jejími zkouškami.

H2: Smysl dobrodružství a hrdinství
H3: Zkoušky a překážky

Kohoutek a slepička se otočili a chtěli se vrátit zpět, ale vědma jim řekla, že konec louky je zcela zapečetěný. Buď musí projít zkouškami vědmou stanovenými, nebo se nikdy nedostanou ven z lesa. Kohoutek a slepička se rozhodli, že projdou všemi zkouškami, i když nevěděli, jaké překážky na ně čekají.

První zkouška byla velmi těžká. Museli překonat řeku v nepovoleném místě, jelikož byla zcela zanesená pískem a kameny. Kohoutek Kajetán se snažil přechod řeky sjednotit, aby se slepičce nezranila nožka. Slepička nedbala, udělala krok moc napravo a náhle se kácí do proudu. Kohoutek se nezalekl, skočil do vody a vytáhl ji na břeh.

Druhá zkouška byla daleko těžší. Kohoutek a slepička museli projít hustým pralesem. Les byl plný nebezpečných zvířat a pastí, ale kohoutek se vždy snažil chránit svou kamarádku slepičku.

H2: Cílová louka a zasloužená odměna
H3: Odměna za hrdinství

Po mnoha překážkách se konečně dostali k cílové louce. Na ní rostly nejkrásnější květiny, největší sladké jablka a kukuřice, která byla krásná a rozmanitá. Kohoutek a slepička se rozhodli odměnit za jejich statečnost a ochotu překonávat překážky.

Vědma se nakonec rozhodla, že dobrotu určitě neodmítne a potvrdila jejich přístup k dobrodružství. Na závěr udělila kohoutku a slepičce speciální fajfky, která umožnila kohoutkovi zpívat neuvěřitelně krásně a jejich slepičce zajímavě zpívat. A tak se Kohoutek a slepička, díky svému hrdinství, stali nejproslulejšími zvířaty v celém kraji.

H2: Osobní zpráva
H3: Pozvání všech dobrodruhů

A tak byl Kohoutek a slepička dokonalými příklady toho, že dobrodružství a hrdinství mohou být odměněny krásou, kterou dokáží přinést do života. Takže pokud jste příležitostním dobrodruhem a rádi se nebojíte výzev, připojte se k nám! Kohoutek a slepička a doufejme, že společně vystavíme světu své hrdinské úspěchy a procesy, přinášející radost a ulehčení našim jinak upraveným životům!

Ponaučení z O kohoutkovi a slepičce pohádka

Pohádka o Kohoutkovi a Slepičce je plná dobrodružství a ukazuje důležitost hrdinství a ochoty překonávat překážky. Kohoutek Kajetán a slepička Kornelka se vydají na hledání Pytlácké louky plné krásných květin a kukuřice, ale na své cestě se setkají se zlou vědmou a musí projít zkouškami. Při překonávání nebezpečných situací Kohoutek a slepička ukazují, že dobrodružství a hrdinství mohou být odměněny krásou a radostí, kterou přinášejí do života. Vědma nakonec uděluje kohoutkovi a slepičce speciální fajfky, které jim umožní zpívat krásně a zajímavě. Tato pohádka nás učí, že i když dobrodružství může být plné nebezpečí a překážek, hrdinství a ochota překonat je mohou přinést radost a odměnu. Proto nás Kohoutek a Slepička zvou, abychom se k nim připojili a společně přinesli do svých životů trochu dobrodružství a radosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka