Krátké české pohádky před spaním pro děti

Krteček a kalhotky pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bydlil jednou v hloubi země Krteček, největší a nejzručnější krtkův krtek všech dob. Každý den se vydával na své dobrodružství a plnil úkoly pro své přátele na povrchu. Jednoho dne se však setkal s kouzelnou kalhotkou, která ho zavedla za branou kouzelné říše a načala se tak zvláštní a neuvěřitelná pohádka o Krtečkovi a jeho kalhotkách.“
H2: Krteček a kalhotky pohádka: Jak krtek dostal nové kalhotky

H3: Krtek a jeho staré kalhotky

Byl jednou jeden malý krtek, který žil v malé díře v zemi. Krtek měl rád svoje malé životní prostředí, ale měl jednu nevýhodu – jeho kalhotky už byly opravdu velmi, velmi staré. Už párkrát se stalo, že se mu v době pracovního vytížení roztrhly a Krteček se musel oblečení vzdát. Po jedné z těchto situací si Krteček uvědomil, že bude muset udělat něco, aby se uchránil od této trapnosti. Rozhodl se tedy vyrazit do světa a najít nějaké nové kalhotky.

H3: Cesta plná překážek

Krteček měl jasno. Jeho cesta za novými kalhotkami byla jasná, ale cesta nebyla jednoduchá. Krtek musel během své cesty překonat mnoho překážek. Vzpomněl si na staré přátelství s myškou, která mu pomáhala s jinými problémy. Vyrazil tedy na cestu k myši. Cestou se mu však stalo něco nečekaného. Potkal malé mravenečky, kteří se s ním chtěli přátelit, ale Krteček měl stále na mysli svůj cíl a nechtěl na cestě ztrácet čas.

H3: Pomoc od myšky

Když Krteček dorazil k myši, okamžitě mu nabídla pomoc s hledáním nových kalhotek. Myš mu řekla, že zná jeden obchod, kde si Krteček může koupit nové kalhotky. Vyzvedla Krtečka z díry a společně se vydali do města, kde se nákupy dělají.

H3: Nové kalhotky pro Krtečka

Když dorazili do obchodu, měl Krteček na výběr z mnoha kalhotek. Byl nadšený, že najde jedny nové, ale bylo to těžké. Nakonec se rozhodl pro žluté kalhotky, které mu padly jako ulité. Byl velmi vděčný myši za pomoc a vrátil se zpět domů s novým oblečením.

H3: Všichni mohou pomoci

Krteček se poučil, že každý může pomoci. Myška mu pomohla s hledáním nového oblečení a mravenečky chtěly jen kamarádství. Krtek s nimi dal pokec, tím si pomohl s uvolněním pnutí a přišel na to, že není dobré nespolupracovat s ostatními. Naučil se, že společně je vše snazší.

H2: Závěr

Krteček se vrátil domů s nadějí, že se mu podařilo najít nové kalhotky. Byl nadšený ze své cesty a zjistil, že může počítat s pomocí svých přátel. Zároveň byl šťastný z nového oblečení, které si koupil. Věděl, že nyní bude připravený na případné pracovní vytížení, kdy nové kalhotky plně využije. Takto skončila pohádka o krtečkovi a jeho nových kalhotkách.

Ponaučení z Krteček a kalhotky pohádka

Krtek v této pohádce objevil, že když se setká s překážkami na cestě, může počítat s pomocí svých přátel. Myška mu pomohla najít nové kalhotky, zatímco mravenečky mu nabídly své přátelství. Zároveň si Krtek uvědomil, že spolupráce a komunikace mohou ulevit od stresu a napětí zaměstnání. Nakonec se podařilo Krtečkovi najít dokonalé žluté kalhotky, na které byl velmi pyšný. Tato pohádka nás učí, že nikdy nevíme, kdy budeme potřebovat pomoc druhých, tak bychom měli být vždy přátelští a ochotní pomoci ostatním, když si potřebují najít cestu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka