Krátké české pohádky před spaním pro děti

Krátká pohádka o červené karkulce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá holčička, která se vždy oblíkala do červené karkulky. V této krátké pohádce o červené karkulce vás provedeme skrz tajemné lesy a potkáte se s nebezpečnými zvířaty. Dozvíte se o lásce, odvaze a síle, které jsou nezbytné ke překonání všech překážek. Připravte se na dobrodružství naplněné magií a kouzlem pohádek.

Krátká pohádka o červené karkulce

Úvod


Krátká pohádka o červené karkulce je známá a oblíbená pohádka, která vychází z francouzského lidového příběhu. Pohádka nás zavede do lesa, kde se odehrává příběh dívky, kterou všichni znají – červené karkulky. V této pohádce se naučíme, jakým způsobem si červená karkulka prochází lesním úbočím za úkol přivézt dort své babičce.

Červená karkulka


Ve středu pohádky stojí červená karkulka. Toto mladé děvče vyznavačka je odhodlaná vydat se do lesa, aby navštívila svou babičku, která bydlí za velkým kopcem. Červená karkulka si oblékla svůj klasický kroj, zvedla košík s dortem a s láskou a veselím se vydala na cestu.

Upozornění od matky


Ještě než se červená karkulka vydala na cestu, varovala ji její matka, aby byla opatrná. Upozornila svou dceru na to, že v lese lze potkat nebezpečná zvířata odlišné druhy. Děvče však bylo odhodlané a plné naděje, že její obdivuhodná chuť a rychlá mysl jí zajistí bezpečnou cestu.

Setkání s vlkem


Karkulka se začala pohybovat lesem a uši jí vířila na každý zvuk. Najednou uslyšela děsivý řev a když se otočila, viděla velkého, strašidelného vlka. Vlk se jí zeptal, kam jde. Karkulka mu ochotně odpověděla, že jde za babičkou a přináší jí dort. Vlk se rozhodl, že pojede za ní tajně, aby ji předehnal.

Karkulka dorazila k babičce


Karkulka dorazila do domečku své babičky, ale zjistila, že tam je někdo, koho by tam být neměl – vlk. Vlk byl rychlejší a jelikož babička nebyla dostatečně opatrná, vlk ji zabil a schoval se ve společenském koši.

Karkulka vstoupila dovnitř a snažila se najít babičku. Vzala vlka za nohu a pokusila se vyprostit babičku. V této bojové chvíli se objevil myšlenkový pochod a uvědomila si, že vlk byl velmi špatný a nebezpečný. Proto se rozhodla, že ho přemůže. Rozřízla břicho vlka a vyprostila z něj babičku.

Karkulka babičce pomohla, aby se dostala na nohy a objala ji. Poté obě sedly ke krbu a užívaly si dortu. Cítily se šťastné a v bezpečí.

Závěr


Toto je příběh o odvaze a síle. Červená karkulka se musela potýkat s nebezpečím, ale s pomocí svého odvážného a odhodlaného srdce dokázala zachránit svou babičku. Tato pohádka nás učí, že pokud máme odvahu a sílu, můžeme překonat jakoukoli překážku, i když je to velký, strašidelný vlk.

Ponaučení z Krátká pohádka o červené karkulce

Krátká pohádka o červené karkulce nám ukazuje, že je důležité být opatrný a sledovat své okolí, aby se člověk vyhnul nebezpečí. Také nás učí, že když máme silné srdce a odvahu, můžeme překonat všechny překážky a porazit strach. Karkulka nebyla zastavena obavami a nadějí a svou rozhodností dokázala zachránit svou babičku před vlkem. Je důležité, aby lidé měli silné srdce, aby mohli čelit nebezpečí a pomoci druhým, kteří potřebují pomoc. Pohádka také ukazuje, že když se lidé spojí a pomáhají si navzájem, dokáží překonat veškeré přírodní překážky, jako jsou i lesy, hory a řeky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka