Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hudební pohádka o skřivánkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá skřivánčí slečna, která věděla zpívat jako žádný jiný pták v lese. Když se jednoho dne vydala na svůj pravidelný koncert, přejela jí cesta s tajuplnou vílou. Ta jí nabídla magickou flétnu, kterou mohla ovládat zvířata a květiny. Avšak, když se slečna skřivánek nepodřídila vůli víly, byla zakletá do podoby kamene. Teď bude muset prokázat svou statečnost a lásku k hudbě, aby se mohla vrátit zpět do své podoby. Tohle je Hudební pohádka o skřivánkovi.
Hudební pohádka o skřivánkovi: Královská cesta k úspěchu

Hudební pohádka o skřivánkovi je příběhem o malém ptáčkovi, který toužil po úspěchu a slávě. Skřivánek snil o tom, že se stane slavným zpěvákem, který bude zpívat pro krále a celý svět.

Hlava plná ambicí

Když se skřivánek narodil, měl už v hlavě plnou hromadu plánů. Toužil stát se nejlepším zpěvákem, který kdy svět viděl. Proto se každý den cvičil hodiny a hodiny a pracoval na svém hlasu. Nikdy nezapomněl, co mu jeho matka řekla: „Když chceš být úspěšný, musíš se snažit a nesmíš se nikdy vzdát.“

Skřivánek se stal dobrým zpěvákem, ale věděl, že by musel být nejlepší, aby uspěl. Proto se rozhodl jít na cestu za svým snem.

Potkání s dravcem

Na své cestě se skřivánek setkal s dravcem, který mu řekl: „Malý ptáčku, o co tady tak unaveně lítáš? Měl by ses trochu odpočinout.“ Ale skřivánek odpověděl: „Nemůžu si dovolit spát nebo se odpočívat! Musím být vždy připravený na další výzvu. Pokud se chci stát slavným zpěvákem, musím věnovat veškerý svůj čas a úsilí právě tomuto cíli.“

Dravec se na skřivánka podíval a řekl: „Myslím, že ti chybí někoho, kdo by ti pomohl.“ A tak dravec nabídl, že mu dá lekce letu. Skřivánek věděl, že by mu letové lekce mohly pomoci, ale občas se bál, že by mu dravec mohl uškodit. Nicméně, věděl, že by musel riskovat, pokud se chce dostat na vrchol.

Cesta ke slávě

Díky letovým lekcím se skřivánek stal nejlepším letec v celém lese. A to, co se původně zdálo být nebezpečné a nepřátelské, se nakonec ukázalo být dalším krokem ke slávě.

Skřivánek se rozhodl, že je čas jít dál na cestě k úspěchu. Musel se připravit na své první vystoupení pro krále a královnu. Bál se, že nebude dost dobrý, ale nakonec sám sebe přesvědčil, že se musí jen snažit a úplně to nevzdávat.

Když skřivánek předvedl svou píseň králi a královně, byli naprosto ohromeni jeho zpěvem. Král mu řekl: „Ty jsi nejen nejlepší zpěvák v lese, ale také nejlepší muž, kterého jsem kdy slyšel zpívat. Budu tě rád slyšet zpívat i nadále.“

Vítězný konec

A tak se skřivánek stal slavným zpěvákem, který zpíval na největších scénách pro všechny, kteří chtěli slyšet jeho úžasný hlas. Aby ale byl stále nejlepší, musel se spoléhat na svou houževnatost, své schopnosti a především na svou touhu po úspěchu. Časem se stala skřivánkova cesta stále více plná překážek, ale on se nikdy nevzdal a nakonec dosáhl svého cíle.

Hudební pohádka o skřivánkovi ukazuje, že úspěch se neodvíjí pouze od talentu, ale také od toho, jak silná je naše touha po úspěchu. Když se opravdu snažíme a nenecháváme se odradit překážkami, můžeme dosáhnout cokoliv si zadáme.

Ponaučení z Hudební pohádka o skřivánkovi

Hudební pohádka o skřivánkovi je příběhem o malém ptáčkovi, který snil o úspěchu a slávě jako zpěvák. Aby tento sen splnil, musel se neustále snažit a cvičit, aby byl nejlepší. Na své cestě k úspěchu potkal dravce, který mu nabídl lekce letu. Díky tomu se stal nejlepším letec v celém lese. Nakonec skřivánek vystoupil před králem a královnou, kteří byli nadšeni jeho zpěvem a udělali ho slavným zpěvákem. Tento příběh ukazuje, že úspěch se odvíjí nejen od talentu, ale také od touhy po úspěchu a touhy nevzdávat se, i když přijdou překážky. Pokud se opravdu snažíme a pracujeme na sobě, můžeme dosáhnout svých cílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka