Krátké české pohádky před spaním pro děti

Drak žáček pohádka o řepě

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna řepa, která rostla na poli u městečka. Byla hrdá na svou velikost a sílu, ale zároveň toužila po dobrodružství a nových přátelích. Jednoho dne se vyrýsoval na obzoru zvláštní tvor – Drak žáček. Přišel do života této řepy jako zjevení a společně zažili mnoho neobyčejných věcí. Toto je příběh o jejich dobrodružstvích, přátelství a rostoucí lásce.
H2: Drak žáček pohádka

H3: Dlouhá cesta za řepou

Když se kouzelný drak žáček dozvěděl o zvláštní rostlině zvané řepa, která rostla jako klenoty v nedaleké krajině, vydal se na dlouhou cestu, aby ji získal. Řepa byla tak vzácná, že se o ní mluvilo pouze jako o legendárním pokladu, a drak žáček toužil po tom, aby ji mohl vlastnit.

H3: První setkání

Když se drak žáček dostal do okolí, kde se řepa měla nacházet, potkal na cestě malou myšku. Ta ho upozornila, že na jeho cestě bude mnoho nebezpečí, ale drak žáček se nenechal zastrašit a vydal se dál.

H3: Nebezpečí na cestě

Na cestě za řepou potkal drak žáček mnoho nebezpečí. Musel se prát s obrem, který si myslel, že mu chce brát jeho poklad, měl potyčku s medvědem, který se chtěl najíst na jeho křídlech, a zápasil s drakem, který si myslel, že je to jeho území.

H3: Zachránění princezny

Při svém putování se drak žáček dostal do blízkosti království, kde byl král, jehož dcera byla unesena zlé čarodějnicí. V království se šířila zpráva, že kdokoli princeznu zachrání, získá za odměnu její ruku a polovinu království. Drak žáček se rozhodl, že princeznu zachrání, i když to pro něj bude znamenat odložení své cesty po řepě.

H3: Závěrečný souboj

Drak žáček se se svou družinou, mezi kterou patřili jeho noví přátelé – malá myška, králův rytíř a jeho druh, odhodlal zachránit princeznu. Zlé čarodějnice měly mnoho mocných kouzel, ale drak žáček a jeho družina se jich nezalekli. S neúnavnou statečností se prokousali palácem až k princezně a s pomocí jejího kouzelného klobouku se jim podařilo čarodějnici přemoci a princeznu zachránit.

H3: Vytoužená řepa

Po splnění svého hrdinského činu se drak žáček konečně vydal za svým cílem – řepou. Našel ji na skrytém místě daleko od očí lidí. Byla opravdu nádherná, jak se o ní mluvilo. Drak žáček byl nadšený z jejího nálezu a dokonce se rozhodl, že ji bude pěstovat na svém vlastním panství, aby mohl z ní vyrábět svůj oblíbený zákusek – řepový dort.

H2: Závěr

Drak žáček se vydal na dlouhou cestu za řepou, musel překonat mnoho nebezpečí a výzev, ale nakonec svůj cíl dosáhl. Svým hrdinským činem zachránil princeznu a získal si její srdce. S řepou nyní mohl žít happy end, vysoké kvalitě a dokonce ji mohl pěstovat na svém vlastním poli. Tato pohádka nás učí, že nezáleží na tom, jak velké jsou naše sny, pokud jsme odhodláni a pracovití, dokážeme je splnit.

Ponaučení z Drak žáček pohádka o řepě

Drak žáček se vydal na dlouhou cestu za řepou, která byla na nedalekém území velkým pokladem. Na cestě potkal mnoho nebezpečí, ale se svou družinou dokázal překonat všechny překážky a nakonec zachránil princeznu. Lesson learned z této pohádky je, že s nadšením a houževnatostí dokážeme dosáhnout těch nejtěžších cílů. A to vždy stojí za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka