Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dominik pecka pohádka o přestávce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chlapec jménem Dominik Pecka. Žil ve velkém městě plném shonu a ruchu, kde si každý ráno připadal jako malinký šroubek v obrovském stroji. Ale jednoho dne se stalo něco neuvěřitelného – Dominik narazil na tajemnou magickou knihu, která mu otevřela bránu do zcela jiného světa. A tak začal jeho úžasný příběh, plný dobrodružství, přátelství a poznání, který vás zavede na nezapomenutelnou cestu přestávkou.

Dominik Pecka pohádka o přestávce

Úvod

Byl jednou jeden kluk jménem Dominik Pecka. Byl to velice pracovitý chlapec, který každý den pilně pracoval ve škole a při doučování. Jeho rodiče si na něj velmi cenili, protože věděli, že jeho tvrdá práce v budoucnu bude mít své ovoce.

Jednoho dne ale Dominik cítil, že potřebuje trochu odpočinku. Chtěl si od pracovních povinností odpočinout a užít si nějakou krásnou přírodu. A tak se rozhodl, že se vydá na procházku do okolního lesa.

Cesta do lesa

Dominik vyrazil brzy ráno. Po cestě potkal mnoho ptáků a zvířat, která mu buď přejela přes cestu, nebo tajně pozorovala z větví. Když přišel do lesa, zastavil a vdechoval čerstvý vzduch.

Viděl pramenitý potůček, kde se chladil a plnil si lahev vodou. Pokračoval dál do lesa a narazil na velký strom, pod nímž se usadil a začal relaxovat. Konečně si mohl odpočinout od každodenní rutiny.

Setkání s kouzelníkem

Najednou se však kolem něj objevil malý kouzelník a vypadalo to, že chce něco od Dominika. Kouzelník se zeptal Dominika, co by si přál. Dominik, který nebyl zvyklý dostávat dary, si nebyl úplně jistý, co si přát.

Kouzelník však nerad čekal a nabídku Dominika přijal s úsměvem. Nabídl mu, že mu splní jeden přání a jeho touha se stane skutečností. Dominik si trochu zapřemýšlel a nakonec se rozhodl.

Přání Dominika Pecky

Dominik Pecka si přál mít možnost odpočinout si a přestávku od každodenní rutiny. Chlapec cítil, jak ho celý rok tížily pracovní povinnosti a toužil po nějaké odpočinkové chvíli.

Kouzelník se na Dominika usmál a jeho přání se okamžitě splnilo. Dominik se ocitl v úplně jiném světě, kde bylo všechno opačné. Vše bylo uklizené, práce neznámé a nebylo tam jiného štěstí než pohoda a klid.

Byla to krásná přestávka a Dominik si ji užil naplno. Oceňoval každou minutu, kterou měl pro načerpání energie.

Návrat do reality

Když se chtěl Dominik vrátit do reality, potkal další kouzelníka, který ho varoval, že pokud se nevrátí na svou původní cestu, aby se dostal zase domů, uvízne v téhle zemi nemožného po dobu 30 let.

Dominik si to dobře rozmyslel a okamžitě se vydal zpět k výchozímu bodu. Naštěstí se mu podařilo dostat se zpět domů, kde ho rodina a přátelé s náručí přivítali.

Závěr

Pro Dominika byla tato přestávka opravdu potřebná. Dokázal se uvolnit a načerpat novou energii, aby mohl zase vrhnout do práce. Pohánělo ho pocit, že není zadarmo, že každodenní výkon je jeho posláním a že si toho musí být vědom.

Od této doby si Dominik Pecka každoročně uděluje čas na obnovení sil a návrat do klidu. Věří, že každý člověk by měl být schopen najít si přestávku a načerpat novou energii, aby mohl stále dokonale plnit své povinnosti.

Ponaučení z Dominik pecka pohádka o přestávce

Tento příběh nás učí, že i když jsme pracovití a zasvěcujeme se práci, potřebujeme si odpočinout a načerpat novou energii. Bez přestávky můžeme uvíznout a snažit se dál bez úspěchu. Proto bychom si měli vždy umět najít čas pro sebe a své blízké, abychom si načerpali novou energii a mohli tak úspěšně plnit své povinnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka