Krátké české pohádky před spaním pro děti

Děti kreslí pohádku o třech medvědech

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bystrá a kreativní Děti se právě rozhodly, že si samy napíší a nakreslí pohádku o třech medvědech. S úsměvem na tváři se usazují k papíru a započínají tvořit svůj nevšední příběh. Netuší však, že se jim brzy dostane do rukou dobrodružství, které překoná všechna očekávání. Připravte se na kouzelné dobrodružství plné naděje, přátelství a síly, které nechají všechny čtenáře napnutě přimhouřit oči a snít o tajemných lesích, kde se odehrává příběh o třech medvědech.
H2: Děti kreslí pohádku o třech medvědech

H3: O čem pohádka pojednává?

Děti se rozhodly vytvořit krásnou pohádku, kterou nazvaly „Tři medvědi a jejich dobrodružství.“ Pohádka se točí okolo tří medvědů, kteří byli velmi blízcí a všichni tři se strašně rádi procházeli lesy a říčkami.

H3: Jak začíná pohádka?

Jednoho dne se ale medvědi rozhodli, že si potřebují najít novou jeskyni, protože ta, ve které bydlí, už jim byla malá. Po dlouhém hledání konečně našli jeskyni, která se jim zdála perfektní. Bohužel pro ně, jeskyni již obýval někdo jiný – zloděj. Ten ale byl velmi zbrklý a nezvládl se medvědů zbavit rychle, takže prchající zloděj zapomněl své dvě kouzelné zlaté mince, které způsobily, že všechny předměty v jeskyni se staly živými.

H3: Jak pokračuje pohádka?

Medvědi byli v jeskyni velmi spokojení, protože se jim tam líbilo a bylo tam opravdu pohodlně. Když ale zjistili, že všechny věci v jeskyni jsou živé, rozhodli se je zachránit. Museli se ale nejdříve dostat do tajné místnosti, kde se nacházely zlaté mince, aby mohli zachránit věci.

H3: Co se děje v tajné místnosti?

V tajné místnosti se ale museli vypořádat se strašidlem, které strážilo mince. Byli to ale stateční medvědi, kteří se nevzdali a nakonec zvítězili. Díky zlatým mincím se uvolnila kouzla, která držela všechny věci v jeskyni jako rukojmí.

H3: Jak končí pohádka?

Medvědi nakonec zůstali žít v jeskyni, kterou si sami našli a kde je teď úplně příjemně. Věci v jeskyni se ale teď chovaly jako věci, takže medvědi mohli úplně klidně procházet a hrát si s nimi. A tak tihle tři medvědi žili spokojeně a šťastně až do konce svých dnů.

H2: Konec Pohádky

Pohádka byla krásná a děti si ji velmi užily. Byli pyšní na svůj výtvor a na to, co dokázaly vytvořit. Každý, kdo pohádku slyšel, měl pocit, že pohádka je skutečná a že se medvědi opravdu stali statečnými hrdiny.

Ponaučení z Děti kreslí pohádku o třech medvědech

Děti se naučily, že statečnost a odhodlání mohou překonat překážky a že pomáhání druhým je důležité. Také si uvědomily, jaký význam má objevovat nová místa a nebojovat se změnami. Pohádka také ukázala, jak důležité je brát ohled na ostatní, i když jsou to němé věci. Dětem tato krásná pohádka přinesla mnoho dojmů a učení a doufají, že se jim podaří vytvořit další skvělou pohádku do budoucna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka