Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dělení či a dělej něco pohádky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jedno království, kde panoval král Adam. Tento král byl moudrý a spravedlivý, ale v jeho království žilo také zločin a nespravedlnost. A tak se rozhodl najít řešení, jak pomoci svým poddaným a konec zločinu. Rozhodl se oslovit víly, aby mu pomohly vytvořit kouzelné pohádky, které by ukázaly správnou cestu a moudrost. A tak začíná příběh o Dělení či a dělej něco pohádky, které se staly velkou inspirací a naukou pro všechny obyvatele království.
H2: Dělení či a dělej něco pohádky – O kouzelné čarovnici a děvčeti s dobrým srdcem

H3: Představení hlavních postav

Dávná a magicé země, kde lidé věřili na kouzla a pohádky, byla domovem čarovnice jménem Zuzana. Ta si díky svým schopnostem získala slávu nejen v obyčejné vsi, ale i na dvorcích králů a knížat. Své kouzelnické výtvory schovávala v útulné chatrči uprostřed zeleného lesa.

Jednoho dne se dostala k Zuzaně malá, skromná dívka jménem Maruška. Ta ztratila svůj domov a rodinu a neměla kam jít. Zuzana byla však velice laskavá a nabídla Marušce útočiště v její pohádkové chatrči.

H3: Kouzelná tajemství

Zuzana se svou novou svěřenkyní trávila většinu času při výrobě různých kouzelných předmětů. Maruška se rychle naučila, jak pracovat s magickými esencemi a jak vytvářet různé kouzla.

Kouzelnice ji naučila tajemství dělení a dělání. Vysvětlila jí, že když něco dáte, dostanete zpět něco většího. A tak si Maruška musela uvědomit, jak důležité je být štědrým a dělit se s druhými.

H3: Zuzanina zásluha

Jednoho dne došlo k velkému neštěstí. Král se rozhodl povolat čarodějnice na zámek, aby mu pomohla s onemocnělou dcerou. Zuzana však odmítla pomoci, protože král ji nechtěl odměnit za její služby.

Maruška se proto rozhodla ukrást kouzelný lektvar, který by dokázal princeznu vyléčit. Své kouzelnické schopnosti využila k tomu, aby zázračný nápoj rozdělila mezi všechny obyvatele vesnice, kteří se snažili pomoci malé princezně.

Díky štědrosti a dělení se nápoj nakonec dostal i k princezně, která se uzdravila. Král byl velmi vděčný a sám se rozhodl odměnit Marušku za její dobrou skutky.

H3: Život po kouzelnictví

Maruška se však rozhodla vrátit se do Zuzaniny chatrče, kde pokračovala v praxi svých magických dovedností. Přestože žila dlouhou dobu po boku kouzelnice, otestovala své schopnosti a ještě dále se zdokonalovala.

Své kouzelnické umění používala k pomoci chudým a slabým a každý den se snažila být co nejštědřejší. Důležité je vzájemné dělení a dávání, které může přinést mnoho radosti a štěstí.

H2: Závěr

Pohádka o dělení či a dělej něco učí o důležitosti štědrosti a dávání. Maruška se naučila, že když dáte, dostanete zpět něco většího a že nezáleží na velikosti daru, ale na tom, jak si vážíte toho, co máte.

Důležité je pomáhat druhým a dělit se se svými schopnostmi a svým srdcem. Pokud budeme dělit, získáme mnoho díky tomu, že se staneme většími, než co jsme dříve byli.

Ponaučení z Dělení či a dělej něco pohádky

Pohádka „O kouzelné čarovnici a děvčeti s dobrým srdcem“ nás učí o důležitosti dávání a štědrosti. Maruška se učí tajemství dělení a dělání a zjišťuje, že když dáte, dostanete zpět něco většího. Věřit v dobrotu a pomáhat druhým může přinést mnoho radosti a štěstí. Maruška ukazuje, že velikost daru není důležitá, ale spíše to, jak si vážíme toho, co máme a jak s našimi schopnostmi můžeme pomáhat ostatním. Dělení se stane zdrojem růstu a může nás posunout více, než jsme dříve byli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka