Krátké české pohádky před spaním pro děti

Daniel a daniela pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna dvojice sourozenců – Daniel a Daniela. Oba byli velmi odvážní a chtěli objevovat svět kolem sebe. Jednoho dne se vydali na procházku do lesa, ale co neviděli – narazili na kouzelnou mýtinu plnou tajemství a nebezpečí. A tak začala jejich neuvěřitelná dobrodružství, která se stala legendou v pohádkovém světě. Toto je příběh o Danielovi a Danielce – sourozencích, kteří se nikdy nezalekli výzev a svou odvahou dokázali překonat všechny překážky.
Once upon a time, there lived a young boy named Daniel and a young girl named Daniela in a small village in the Czech Republic. Both Daniel and Daniela had grown up hearing stories of magical creatures and far-off lands, but they never believed that they would encounter any such thing.

One day, as they were walking through the forest, they stumbled upon a clearing that they had never seen before. In the center of the clearing stood a large, ancient-looking tree. As they approached, they noticed that the tree was glowing in a soft, warm light.

H2: Daniel a Daniela objeví tajemství ve středu lesa

Daniela was hesitant to approach the tree, but Daniel was fearless and urged her to follow him. As they drew closer, they heard a soft whispering sound coming from the tree. Suddenly, a small fairy appeared before them.

H3: Malá víla

The fairy introduced herself as Vlasta and told Daniel and Daniela that the tree was a magical tree that granted wishes. She explained that if they were to make a wish while standing in front of the tree, it would come true.

Daniel was overjoyed at the thought of having his wish granted and immediately wished for a lifetime supply of his favorite candy. Daniela, however, was more thoughtful and wished for peace and happiness for all the people in their village.

H2: Danielův a Danielin nesplněný sen

Days and weeks passed, and both Daniel and Daniela went about their daily lives, forgetting about the wish they had made. But one night, Daniel had a vivid dream in which he was surrounded by mountains of candy. He felt happy and content, but when he tried to leave, he found that he was trapped and unable to move.

H3: Danielův podivný sen

The dream left Daniel feeling uneasy, and when he woke up, he couldn’t shake the feeling that there was something wrong with his wish. He confided in Daniela, who listened patiently and thoughtfully. She suggested that perhaps his wish was too self-centered and that he should try to think of something that would benefit others.

H2: Daniela pomáhá Danielovi s jeho problémem

Over the next few days, Daniel tried to come up with a new wish, but he couldn’t seem to think of anything that wasn’t just for himself. Daniela, however, had an idea. She suggested that they should go back to the tree and make a joint wish for the good of their village.

H3: Společný sen

So, Daniel and Daniela set off into the forest once more, their hearts pounding with excitement. They reached the clearing and stood before the tree, holding hands. They closed their eyes and together, they made their wish.

H2: Všechno se mění

The next morning, Daniel woke up and looked out of his window. He saw that the sun was shining brightly, and there was a feeling of calm in the air. He went outside, and to his surprise, he found that the village was completely transformed.

H3: Proměna

The houses and streets were brightly colored and adorned with flowers. The air was filled with the sound of happy chatter and laughter. It was as if a miracle had taken place overnight.

Daniel and Daniela were overjoyed that their wish had been granted, and they knew that they had been a part of something truly magical. They spent the rest of their lives spreading kindness and joy throughout the village, and their names became synonymous with love and hope.

H2: Šťastní až do konce života

And so, the story of Daniel and Daniela became a fairy tale that was told and retold throughout the generations. It taught people that even the smallest acts of kindness could have a profound impact on the world, and that sometimes, the greatest miracles happen when we work together towards a common goal.

Ponaučení z Daniel a daniela pohádka

Dávno dávno, v malé vesničce v České republice se narodili chlapec Daniel a dívka Daniela. Oba slyšeli příběhy o magických bytostech a zemích daleko od nich, ale nikdy nevěřili, že na ně narazí.

Jednoho dne při procházce lesem našli otevřený prostor uprostřed, kde byl starodávní strom, zářící v měkkém, teplém světle. Daniela byla nejistá a váhavá, ale Daniel byl nebojácný a nabádal ji, aby mu následovala. Poté, co dorazili ke stromu, uslyšeli šepot a najednou se zjevila malá víla Vlasta.

Vlasta jim řekla, že strom všem přáním plní. Daniel si hned přál celoživotní zásobu svých oblíbených sladkostí, ale Daniela uvažovala více nad svým přáním. Chtěla mír a štěstí pro všechny vesničany.

Po několika dnech a nocích si Daniel uvědomil, že jeho přání bylo příliš sobecké a nepatřilo do žádné země. Řekl to Danielovi a ta mu navrhla, aby si přál něco, co by bylo prospěšné pro všechny obyvatele vesnice.

Nakonec šli společně k stromu a udělali společné přání pro celou vesnici. Když Daniel vstal následující den, zjistil, že vesnice byla úplně jiná. Domky byly pestře laděné a vyzdobené květinami. Vzduchem se nesl smích a vesničané byli šťastní.

Tento příběh učí lidi, že i malé skutky mohou mít hluboký dopad na svět a že někdy největší zázraky se stávají, když spolupracujeme na společném cíli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka