Krátké české pohádky před spaním pro děti

Bořivoj navrátil pohádka o jelenovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o mladém chlapci jménem Bořivoj a jeho dobrodružstvích s kouzelným jelenem. Tato kouzelná zvířata jsou symbolem krásy a přírody v české mytologii a Bořivoj se brzy naučil, že jeho jelen není jen obyčejným zvířetem. Sledujte tento příběh o odvaze, lásce a síle, když Bořivoj navrátil pohádku o jelenovi do života.

Bořivoj navrátil pohádka o jelenovi

Kapitola 1: Ztracená pohádka

Když si Bořivoj procházel krásnými lesy České republiky, objevil tajemnou knihu. Podíval se na nápis na obálce a nevěřil svým očím, protože tam stálo: „Pohádka o jelenovi“. Bořivoj byl nadšený, protože rád četl pohádky, ale tento příběh nikdy neslyšel.

Rychle otevřel knihu a začal číst. Byla to příběh o krásném jelenu, který žil v jednom z nejkrásnějších lesů v České republice. Byl to jediný jelínek v celém lese a všichni ho obdivovali pro jeho krásu a ušlechtilost.

Jelen se jednoho dne rozhodl projet se po okolí a podívat se na krásy lesa. Během jeho cesty narazil na nádhernou jeskyni, kde se nacházel drahokam. Rozhodl se ho vzít s sebou jako dar pro svoji milovanou jelici.

Když se vrátil zpět do lesa, dal drahokam jako dárek svému milovanému a všichni žili šťastně a spokojeně. Avšak, zázrakem, kniha najednou zmizela z Bořivojovi rukou a on si musel odložit příběh o jelenovi pro později.

Kapitola 2: Hledání knihy

Bořivoj byl zklamán, že ztratil knihu, tak se rozhodl ji najít. Věděl, že se musí vrátit na místo, kde ji objevil, takže se vrátil do krásného lesa. První den neměl žádné štěstí, ale druhého dne ráno našel tajemnou cestičku, která ho vedla k jeskyni z příběhu o jelenovi.

Když se dostal do jeskyně, viděl Bořivoj v protější skále malou skulinu a když se podíval blíže, viděl knihu, kterou hledal. Bořivoj rychle sebral knihu a otevřel ji na straně, kde skončil.

Kapitola 3: Návrat do reality

Bořivoj zaklapl knihu a uvědomil si, že je na čase vrátit se do reality. Ale cítil se velmi podivně, jako by se probudil ze snu. Byl to nezapomenutelný zážitek a Bořivoj se rozhodl, že by chtěl tento příběh sdílet s ostatními.

Proto začal psát pohádku o jelenovi, kterou objevil v tajemné knize. Rozhodl se, že tuto pohádku publikuje na svém blogu a bude ji sdílet s celým světem.

V krátké době se pohádka o jelenovi stala velmi populární a Bořivoj se stal slavným díky jeho odvaze a nápadu. Lidé se snažili najít les, kde se pohádka odehrává, až si Bořivoj uvědomil, že toto místo může být jedině skutečně nejkrásnější les v České republice, který je také symbolem čistoty a krásy.

Kapitola 4: Morální ponaučení

Celý příběh o jelenovi nás připomíná, že jsou v životě věci, které jsou důležitější než bohatství nebo moc. Krása přírody, milování a náklonnost jsou hodnoty, které bychom měli vážit a chránit.

Jelen si uvědomil, že drahokam není důležitý, ale důležitá je láska a náklonnost. Tento příběh nás učí, že bychom měli být spokojení s tím, co máme a měli bychom si vážit toho, kdo nás miluje a koho milujeme.

Bořivoj navrátil pohádka o jelenovi nás zavedla do krásného lesa, kde jsme objevili magické místo a získali moudrost, která nás pozvedne v životě.

Ponaučení z Bořivoj navrátil pohádka o jelenovi

„Bořivoj navrátil pohádka o jelenovi“ tells the story of a beautiful deer living in one of the most beautiful forests in the Czech Republic. One day, the deer decides to explore the beauty of the surrounding forest and comes across a precious gem in a mysterious cave. He takes it as a gift for his beloved and they live happily ever after. Bořivoj discovers the fairy tale book and decides to find it again when he loses it. He finds it in the same cave and decides to write about it on his blog. The story becomes popular and people try to find the forest. The lesson learned from the story is the importance of nature, love and affection in life. The deer realized that the gem was not significant but love was what mattered most. We should cherish what we have and value those who love us.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka