Krátké české pohádky před spaním pro děti

Antonín kůrka u pohádky 474

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chlapec jménem Antonín. Byl to statečný a odvážný chlapec, který se rád potápěl do světa pohádek a fantazie. Jednoho dne však Antonín narazil na tajemný domek, který se nacházel uprostřed lesa. Domek nesl nápis „Pohádka 474“. Antonín se rozhodl vstoupit dovnitř a co se tam dozvěděl, to celé představovalo začátek neuvěřitelného dobrodružství.

Antonín Kůrka u pohádky 474: Tradiční česká pohádka

Předehra

Byl jeden statečný chlapík jménem Antonín Kůrka. Žil v malé vesničce uprostřed lesů a každý den pracoval na poli a choval zvířata. Jeho největším snem bylo se stát rytířem a bojovat proti zlu.

Jednoho dne, když právě odpočíval pod stromem, uslyšel nádhernou píseň, která se zdála být z nebe. Antonín se rozhodl ji vyšetřit a začal se plížit hlouběji do lesa.

Podhoubí

Když dorazil k velkému dubu, uviděl tam dveře, které vedly dolů do podhoubí. Antonín si řekl, že půjde se podívat, kam dveře vedou.

Když se dostal dolů, objevil se před ním kouzelný svět. Kde viděl různé zvířata, která mluvila a tančila. Tam byl i malý skřítek, který se jmenoval Pisklík.

Pisklík Antonínovi řekl o krásné princezně, která je uvězněna na věži. Aby ji zachránil, musí porazit zlého draka, který hlídá klíč od věže.

Antonín se rozhodl, že dokáže princeznu zachránit. Pisklík mu dal kouzelnou zbroj a meč a Antonín se vydal na úkol.

Cesta za princeznou

Antonín se propracoval až k drakovi. Bojoval s ním po několik hodin a nakonec se mu podařilo ho porazit a získat klíč od věže.

Když vešel do věže, uviděl princeznu sedět v kleci a tesknit si. Antonín jí vysvětlil, proč tam je a jak ji chce zachránit. Dívka byla šťastná, že ji někdo přišel zachránit a Antonín jí pomohl utéct.

Návrat domů

Antonín a princezna se vrátili do vesničky, kde byli přivítáni s radostí. Všichni se divili jeho kouzelný zbroji a meči a byli nadšeni úspěchem.

Princezna mu poděkovala za záchranu a Antonínovi nabídla svůj sňatek. Ten přijal a byli spolu šťastní až do konce svých dní.

Závěr

Toto byla pohádka Antonína Kůrky, který se stal hrdinou tím, že se odvážil vrhnout do neznámého světa, aby zachránil princeznu. Ukázal, že odvaha a statečnost se vždy vyplatí.

Ponaučení z Antonín kůrka u pohádky 474

Antonín Kůrka u pohádky 474: Tradiční česká pohádka

Tato pohádka se točí okolo mladého chlapce jménem Antonín Kůrka, který měl sen stát se rytířem a bojovat proti zlu. Jednoho dne uslyšel nádhernou píseň a rozhodl se ji vyšetřit. Dostal se do podhoubí a tam potkal malého skřítka jménem Pisklík, který mu řekl o princezně uvězněné na věži. Antonín se rozhodl jí zachránit, porazil zlého draka a získal klíč od věže. Pomohl princezně utéct a při návratu domů byl přivítán jako hrdina.

Z této pohádky se dá odnést poučení, že odvaha a statečnost se vždy vyplatí a lze dosáhnout svých snů, pokud se nebojíme rizika a jdeme si za nimi. Dále nás učí, že není potřeba být rytířem nebo hrdinou, aby se člověk stal uznávanou osobností. Stačí projevit odvahu a rozhodnost, a to v malých i větších situacích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka