Krátké české pohádky před spaním pro děti

Anglicky pohádka o červené karkulce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před tím, než se narodili naši dědové i pradědové, vládla v lese pohoda a klid. Žili tam zvířata v míru a harmonii, dokud neukradl lesník jednu z darů lesa – zlatou jablíčko. Tím začala Anglicky pohádka o červené karkulce, která vypráví o odvaze a překonání strachu.
H2: Pohádka o Červené Karkulce
H3: Úvod

Anglická klasická pohádka o Červené Karkulce je jednou z nejpopulárnějších pohádek na světě. Podobně jako v mnoha dalších zemích, i v České republice se tato pohádka stala velmi populární. Název Karkulka v češtině připomíná červenou barvu karkulky, kterou na sobě má jedna ze základních postav, dívka zvaná Červená Karkulka.

H3: Děj pohádky

Červená Karkulka si jednoho dne byla vybrat od babičky kousek do lesa, kde babička bydlela. Poradila jí: „Dobře se vězmi, nechod mezi keře, drž se cesty a rozhodně mluv s cizími lidmi.“ Karkulce to přišlo podivné, ale nakonec se tak stalo, jak jí babička poradila.

V lese narazila na vlka, ale nevěděla, že je to zlý vlk a dala mu celou cestu k babičce vědět, kam jde. Vlk se rozhodl Karkulku předběhnout a dopředu dorazit k babičce. Tam ji přepadl a snědl ji.

Poté, co se vlk najedl, se převlékl do babiččina oblečení a lehko na ni počkal. Karkulka přišla na babiččino stavení a vlk ji nejdříve přemluvil k tomu, aby si sedla na postel. Karkulka si ale všimla, že něco není v pořádku, a začala vlka vyzvídat. Vlk se snažil vydávat se za babičku, ale Karkulka ho prohlédla a nakonec se jí podařilo uprchnout.

H3: Ponaučení

Tato pohádka nám ukazuje, že se nemůžeme spoléhat na to, co nám vysvětlují cizí lidé. Když víme, čeho se máme bát, je lepší se řídit svým instinktem a nevěřit tomu, co nám říkají cizí lidé.

H3: Závěr

Pohádka o Červené Karkulce je oblíbená nejen v České republice, ale po celém svět. Přináší nám moudrost, že bychom si měli být vědomi toho, co se děje v okolí nás. Pokud máme pocit, že něco není v pořádku, měli bychom se spoléhat na svůj instinkt a moudrost.

Ponaučení z Anglicky pohádka o červené karkulce

Příběh o Červené Karkulce nás učí, že se nemůžeme vždy spoléhat na to, co nám cizí lidé říkají. Karkulka si neuvědomila, že vlk nemyslí dobře, a přitom mu prozradila, kam jde. I když babička Karkulce poradila, aby se držela cesty a nepromluvila s cizími lidmi, Karkulka své chování nepřemýšlela. Tento příběh nám dává ponaučení, že měli bychom být opatrní, když jdeme sami a vyvarovat se důvěře k neznámým lidem. Důležité je být si vědomi situace kolem sebe a naslouchat svému instinktu. Pohádka o Červené Karkulce se stala klasikou a dodnes nás učí, jak být opatrní a uvážliví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka