Krátké české pohádky před spaním pro děti

Alex a j pohádky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnice uprostřed rozlehlých lesů, kde žil kluk jménem Alex. Byl to obyčejný chlapec s touhou prozkoumat tajemství světa kolem sebe. Jenže jednoho dne se vše změnilo. Alex zašel do lesa, aby zjistil, co je za jeho hranicemi. Tam se setkal s kouzelnými bytostmi a ocitl se v nejrůznějších dobrodružstvích, která si ani v nejdivočejších snech neuměl představit. Toto je příběh o jeho dobrodružstvích, plný magie a zázraků, který se stal jedním z nejlepších v jeho životě. Tato pohádka bude inspirovat malé i velké čtenáře po celé České republice.

Once upon a time, there was a boy named Alex

Byl to statečný a odvážný chlapec s obrovským srdcem plným dobra. Měl rád pohádky a rád se ponořil do kouzelných světů, které mu nabízely příběhy jeho babičky. Jednoho dne se rozhodl napsat svou vlastní pohádku a tak se vydal na cestu plnou dobrodružství a nebezpečí.

Setkání s princeznou

Cestou potkal krásnou princeznu, která byla uvězněna ve věži zla. Alex se rozhodl ji osvobodit a pomohl jí utéct. Princezna byla velmi vděčná a nabídla mu svou pomoc v jakémkoliv jeho budoucím dobrodružství.

Boj proti drakovi

Alex se rozhodl využít její pomoci a vydat se na nejtěžší překážku – proti drakovi, který držel zlato v jeskyni na vrcholu hory. Alex a princezna se postavili drakovi tváří v tvář a po těžkém boji byl drak poražen. Alex získal zlato a dělil se s ním se všemi, kteří ho potřebovali.

Pomoc potřebným

Alex a princezna se staly značnými hrdiny, kterým lidé uctívali a obdivovali. Alex si uvědomil, že pomoc potřebným je tou nejdůležitější věcí. A tak se rozhodl, že bude pomáhat celému království. Stal se králem a jeho první rozhodnutí bylo, že bude pomáhat všem, kteří budou v nouzi. A tak se stal legenda, která se předávala z generace na generaci.

Závěr

Pokud máte velké srdce plné dobroty a odvahu žít život plný dobrodružství, pak jako Alex budete výjimeční a nezapomenutelní. Povídky jako tyto nás učí, že ve všem je naděje a že když stojíme pevně za svým snem, můžeme se stát hrdiny.

Proto vyrazme na cestu, objevme kouzelné světy a najděme svou největší sílu, protože to je to, co nás dělá výjimečnými.

Ponaučení z Alex a j pohádky

Pohádka o Alexovi nás učí, že mít velké srdce plné dobroty a odvahu žít život plný dobrodružství nás může učinit výjimečnými a nezapomenutelnými. Alexova cesta ke slávě začíná, když osvobodí princeznu z věže zla. Díky tomu získá její pomoc při boji proti drakovi, který držel zlato v jeskyni na vrcholu hory. Po těžkém boji Alex draka porazí, získá zlato a dělí se s ním se všemi, kteří ho potřebují. Alex s princeznou se stávají značnými hrdiny a lidé je uctívají a obdivují. Alex si uvědomí, že pomoc potřebným je tou nejdůležitější věcí a rozhodne se stát králem, který bude pomáhat všem, kteří budou v nouzi. Celé království obdivuje Alexovu dobrodružnou cestu a on se stává legendou, která se předává z generace na generaci. Pohádka nás učí, že ve všem je naděje a když stojíme pevně za svým snem, můžeme se stát hrdiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka