Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o lordu Tarbatovi a jeho rodinných vazbách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna zvláštní pohádka o lordu Tarbatovi a jeho rodinných vazbách. Tento lord byl nejen velmi bohatý, ale také měl mnoho dětí a vnoučat. Avšak, i přesto, že žili spolu ve velkém zámku, mezi nimi nebyl vztah lásky a porozumění. Proto se jednoho dne rozhodli vydat na dobrodružnou cestu a najít cestu k štěstí a harmonii. Co je však na této cestě čekalo, bylo mnohem náročnější a nebezpečnější, než kdy si dokázali představit…

Úvod

Byl jednou jeden lord, jehož jméno bylo Tarbat. Lord Tarbat byl velmi bohatý muž a měl dům plný služebnictva. Měl také velmi rozsáhlou rodinu – měl tři dcery a jednoho syna. Jeho děti byly pro něj velmi důležité a snažil se je vychovávat tak, aby byly šťastné a úspěšné. Tato pohádka pojednává o lordu Tarbatovi a jeho rodinných vazbách.

Lord Tarbat a jeho dcery

Lord Tarbat měl tři dcery – Elišku, Markétu a Annu. Všechny byly velmi krásné a inteligentní. Lord Tarbat se snažil poskytnout svým dcerám tu nejlepší výchovu, a tak je posílal na nejlepší školy a najímal pro ně nejlepší učitele. Snažil se je naučit, jak být nejen krásné, ale také silné a nezávislé ženy.

Eliška, nejstarší dcera lorda Tarbata, se rozhodla stát se malířkou. Lord Tarbat jí koupil nejlepší malířské potřeby a zaplatil jí nejlepšího učitele malování. Eliška se stala velmi talentovanou malířkou a své umění ukazovala na výstavách po celé zemi.

Markéta, druhá dcera lorda Tarbata, se rozhodla stát se spisovatelkou. Lord Tarbat jí koupil nejlepší knihy a zaplatil jí nejlepšího učitele literatury. Markéta napsala několik románů, které se staly bestsellery a dostaly ji na vrchol literární scény.

Anna, nejmladší dcera lorda Tarbata, se rozhodla stát se vědkyní. Lord Tarbat jí zaplatil nejlepší vzdělání a nejlepší učitele vědy. Anna se stala velmi uznávanou vědkyní a objevila mnoho nových objevů a inovací.

Lord Tarbat a jeho syn

Lord Tarbat měl také syna, jehož jméno bylo George. George byl vždycky velmi klidný a introvertní. Lord Tarbat se snažil najít pro George to nejlepší vzdělání, ale George si nikdy nevybíral žádné speciální zájmy. Lord Tarbat byl trochu zklamaný, že jeho syn nebyl tak zájmově zaměřený jako jeho dcery, ale přesto mu poskytoval nejlepší vzdělání.

George dokončil své vzdělání a stal se právníkem. Lord Tarbat byl velmi hrdý na George a řekl mu, že mu přenechá své podnikání. George však odmítl a řekl, že chce jít jinou cestou. Lord Tarbat nebyl nadšený, ale respektoval Georgeovo rozhodnutí a podporoval ho v jeho rozhodnutí.

Lord Tarbat a jeho manželka

Lord Tarbat měl také manželku, člověka, kterého velmi miloval. Lord Tarbatovou manželkou byla krásná a chytrá žena, která dokázala lordovi Tarbatovi být pevnou oporou v jeho těžkých časech. Lord Tarbat vždy podporoval svou ženu a věděl, že bez ní by byl jeho život o mnoho chudší.

Závěr

Lord Tarbat byl velmi odvážný a moudrý muž, který dal svým dětem nejlepší výchovu. Díky jeho zájmu o své děti se staly šťastnými a úspěšnými a byly schopny najít své místo ve světě. Lord Tarbat věděl, že rodina je důležitá a že by se měla držet pohromadě. Díky své lásce a oddanosti k rodině, byl lord Tarbat velmi úspěšný a šťastný muž.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Lord Tarbat a jeho rodina“ nám ukazuje, jak důležitá je rodinná podpora a hledání vlastní cesty. Lord Tarbat dal svým dcera nejlepší výchovu, podporoval je a pomáhal jim plnit jejich sny a cesty. Díky tomu se staly šťastnými a úspěšnými. I když jeho syna George neměl takové speciální zájmy jako jeho dcery, respektoval jeho rozhodnutí a podporoval ho v jeho cestě. Manželství lorda Tarbata s jeho manželkou nám ukazuje, jak důležité je mít pevnou oporu a podporu v těžkých časech. Lord Tarbat byl úspěšný a šťastný muž díky své lásce a oddanosti k rodině. Tato pohádka nás učí, že rodina je důležitá a že bychom se měli podporovat a hledat své vlastní cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka