Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Karkulce a vlkovi (Little Red Riding Hood and the Wolf)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá holčička, která měla červenou čepici a byla nazývána Karkulka. Jednoho dne jí matka řekla, aby šla za babičkou do lesa a donesla jí košík s jídlem. Když Karkulka procházela lesem, potkala velkého zlodějského vlka, který se jí snažil oklamat a sežrat. Ale Karkulka byla chytrá a dokázala vlka přelstít. Toto je příběh o Karkulce a vlkovi.
H2: O karkulce a vlkovi: Klasický a populární pohádka

Karkulka a Vlk jsou charakteristické postavy, zejména pro české děti, když předpokládáme pohádky, které formovaly naši kulturu a tradice. Náš příběh o Karkulce a Vlkovi popisuje události, které se odehrály v nádherném lese a je jedním z nejpopulárnějších v české kultuře.

H3: První setkání Karkulky s Vlkem

Jednoho dne, když se Karkulka vydala do lesa, aby doručila koláč své babičce, potkala zlomyslného Vlka. Vlhčila se až křivdila, protože vlk ji varoval, že by mohla cestou potkat nějakého nebezpečného vetřelce. Karkulka, však nechtěla svého drahého Bobka zbytečně znepokojovat a dál se tedy vydala cestou.

H3: Vlk v singuláru až trojici vlků v množném čísle

Vlk, kterého Karkulka potkala, měl jiné plány. Přemýšlel, jak by ji přelstil a ten koláč jí sebral. Proto se rozhodl, že ji následuje, a když Karkulka přijde do domečku své babičky, dá se na práci.

Po chvíli se Vlk pokusil dostat dovnitř a zaklepal na dveře. Když Karkulka vstoupila dovnitř, byla velmi překvapená, protože viděla víc vlků, než čekala. Bylo jich najednou nejméně tři! Vlk se rozhodl využít svou výhru a opatrně vstoupil dovnitř.

H3: Osud babičky Karkulky

Poté, co se dostal dovnitř, odešel Vlk a slíbil, že bude čekat venku. Karkulka ale byla zmatená a nevěděla, co se stalo s babičkou. Když se tedy Vlk vrátil, posadila ho do křesla vedle krbu.

To, co se stalo poté, však nikdo nečekal.

H3: Karkulka se probere z hrůzy

Vlk začal svoje špatné plány s babičkou provádět a Karkulka byla naprosto vyděšená. Zdálo se, že Vlk má náskok a nic ho nepřekvapí. Karkulka, ale měla jednu výhodu, dokázala přemýšlet a vymyslet spoustu nápadů.

H3: Karkulka se rychle snaží babičce pomoci

Karkulka se rozhodla, že musí babičku zachránit a tak využila svoje radosti a vesele zpívala písně babičče. Poslala jí také vzkazy a babička měla pocit, že to všechno probíhá hladce. Zatímco se to všechno dělo, Karkulka se snažila vymyslet plán.

H3: Karkulka sestrojí svojí past

Nakonec přišla. Šikovně sestrojila z pohádkových zvířat malou železnou klec a do ní vložila Bobka, který byl začatým dárkem pro babičku. Poté, co byl Bobek v kleci, Karkulka postavila vše před Vlka a ten se narovnal.

H3: Hrdinské zachránění

Karkulka, ale měla ještě jeden trik v rukávu. Svojí extrémně rychlostí se naštvala a poslala Vlka do koláče své babičky. Ten koláč, který vlél se podával, byl naprosto vynikající!

To bylo její vítězství.

H2: Závěrečné shrnutí

Tato pohádka je ukázkou, jak se člověk dokáže bránit proti zlemu, které nás obklopuje. Karkulka je skvělou představitelkou hrdinek, které dokážou porazit zlé zatmění srdce, a Vlk je ikonickou postavou a je symbolem svého druhu. Pokud posloucháme zkušenosti a tradice, které naše kultura nabízí, dokážeme se dostat přes všechny výzvy, které nám život přináší. Společně můžeme překonat jakýkoliv problém a to, co se zdá být nemožné, může být docíleno.

Ponaučení z pohádky pro děti

Karkulka a Vlk jsou ikonické postavy, které formovaly českou kulturu. Tato pohádka nás učí, jak se bránit proti zlu a překonávat výzvy. Karkulka je symbolem hrdinky, která dokáže porazit zlé srdce. Vlk je zase symbolem zla, které hrozí, ale lze ho překonat. Pokud se budeme řídit zkušenostmi a tradicemi, dokážeme překonat jakoukoliv překážku. Karkulčin trik s klecí a koláčem ukazuje, že nápaditost a rychlost mohou být klíčové vítězné strategie. Závěrem platí, že společně jsme schopni dosáhnout těch nejlepších výsledků a překonat všechny problémy, které nás mohou potkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka